11 سال در تاميل به یاد داشته باشید عزیزان در میان همه گیر

این COVID-19 همه گیر ممکن است منصرف فیزیکی تجمعات اما خانواده های از نمرات تاميل که در مرحله نهایی از سریلانکا جنگ داخلی در روز دوشنبه پرداخت می شود مراسم تجلیل از عزیزان خود — روشنایی شمع و قرائت دعا در خانه های خود و از طریق تماس های ویدئویی.

در این روز در سال 2009 وزارت امور خارجه نیروهای مسلح پیروزمندانه اعلام کرد: خرد کردن شورشی ببرهای تامیل به شکست پس از کشتن رهبر آن Velupillai Prabhakaran. همچنین این روز که چندین هزار فلسطینی — سازمان ملل متحد تخمین می زند 40,000 مرگ و میر در مرحله نهایی — درگذشت در پی بمباران با وجود اینکه مطمئن بودند در آتش منطقه است. برای بیش از یک دهه در حال حاضر سریلانکا ادامه به علامت پایان جنگ کاملا متفاوت روایت. برای تاميل روز نماد آن وحشیانه پایان آورده است که بسیار غم و اندوه و تروما به جامعه در حالی که سری لنکایی دولت های پی در پی دولت در قدرت پس از سال 2009 — جشن آن را به عنوان “روز پیروزی” نقطه سربازان و یا “قهرمانان جنگ” برای آوردن نزدیک به سه دهه جدایی طلب جنگ به پایان برسد. سوالات بیش از حقوق بشر افراط در طول زمان بدون جواب باقی می ماند.

روز دوشنبه بستگان بسیاری از کسانی که در آن روز کشته شدند برگزار شده در Mullivaikkal در شمال Mullaitivu منطقه در نزدیکی Nandikadal تالاب پوشیدن ماسک و حفظ فاصله فیزیکی به عنوان آنها روشن لامپ و ارائه گل در سایت که شاهد گوری نهایی روز نبرد.

“جمعیت کوچکتر بود این بار. برخی از افراد ممکن است ترجیح می دهند به ماندن در خانه با توجه به خطر COVID-19. اما همه پرداخت جهات در راه خود را بعد از آن همه راه از برخورد با از دست دادن آنها گفت:” Shanthi Sriskantharajah سابق MP تامیل اتحاد ملی از Mullaitivu.

 

اما قانونگذار سابق خودش هیچوقت به Mullivaikkal. “من دلایل شخصی. خانواده ها خود را به جمعی اذعان غم و اندوه خود را و به یاد داشته باشید عزیزان خود. اما مشکلات من است که سال پس از سال, برخی از سیاستمداران با استفاده از این سایت از غم و اندوه خود را برای تبلیغات. من لازم نیست برای رفتن وجود دارد و آیا سیاست” به گفته خانم Sriskantharajah که پا به شدت مجروح و در آخرین مرحله از توپخانه در سال 2009. “مانند بسیاری از مردم دیگر من بیش از حد زخم جنگ بر بدن من هر روز گفت:” هندو.

“روز غم و اندوه’

در کشور همسایه هندلا منطقه بیش از حد خانواده ها روشن لامپ و شمع در خانه های خود نماز با توجه به S. K. Daniel که درگیر شده است پس از جنگ تلاش های آشتی. “این یک روز بسیار زیاد غم و اندوه برای مردم هیچ کس نمی تواند آن را فراموش کرده ام.”

اینکه 11 سال است به اندازه کافی زمان برای شفا تنها مشخص شود توسط چه دهه ارائه شده توسط راه عدالت و پاسخگویی و صلح با توجه به فعال حقوق بشر Ruki فرناندو. “آوردن مجرمان به دست عدالت است که یکی از جنبه های آن است. اما آن را نیز در مورد کسانی که رنج می برد بیشتر از داشتن یک محیط که در آن آنها می توانند به یاد داشته باشید و بدون ترس یا تهدید مورد تجدید معیشت خود و روابط خود را با دیگر جوامع است.”

روز دوشنبه تامیل ملی مردم در مقابل یک اتحاد سیاسی مستقر در جففنا توییتی که اعضای آن بودند جلوگیری پلیس از برگزاری یادبود حوادث با وجود رعایت بهداشت اقدامات ایمنی. دیگران که برگزار می شود ویژه نماز و جلسات نیز مورد سوال توسط پلیس در برخی از مناطق منابع گفته هندو.

“از آن آسان است برای برخی می گویند بیایید گذشته را فراموش کرده ام و در حرکت است. اما شاید در حال حرکت است در مورد به خاطر سپردن و قادر به آزادانه به یاد داشته باشید,” آقای فرناندو گفت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

دیدگاهتان را بنویسید