تحلیل | آیا ایالات متحده و چین وارد یک جنگ سرد جدید?

روابط بین ایالات متحده و چین سقوط به نادر در هفته های اخیر. در مه 15, رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را تهدید به “قطع کامل ارتباط” با چین بیش از COVID-19 همه گیر است که سرچشمه در ووهان. او قبلا به نام coronavirus چینی “ویروس” و تهدید به دنبال جبران خسارت از چین برای خسارات ناشی از وقوع.

در اوایل این ماه به ایالات متحده تحمیل محدودیت های ویزا در خبرنگاران چینی مشغول به کار در این کشور در محدود کردن دوره کاری خود به مدت 90 روز. هفته گذشته رئیس جمهور تهمت تمدید برای یک سال دیگر ممنوعیت شرکت های ایالات متحده با استفاده از تجهیزات مخابراتی ساخته شده توسط “شرکت positing امنیت ملی خطرات” (دفعات بازدید: Huawei و ZTE). چین و گاهی از طریق رسانه دولتی تا ضربه پشت تلفن مغلوب ساختن پیشی جستن نظرات “دیوانگی” و مایک Pompeo, وزیر خارجه آمریکا, یک “سیاستمدار بد”.

همچنین بخوانید: Coronavirus | چین را رد کرد آمریکا مسئول تحقیقات واکسن سرقت

مقابله با چین

افزایش تنش میان دو قدرت فوق العاده باعث شد که بسیاری از کارشناسان هشدار می دهند از یک جنگ سرد جدید. “افزایش کر از صدای آمریکا در حال حاضر استدلال می کند که مقابله با چین باید تبدیل به اصل سازماندهی سیاست خارجی شبیه به جنگ سرد علیه اتحاد جماهیر شوروی” ریچارد Haass, رئيس جمهور از شورای روابط خارجی نوشت: در وال استریت ژورنال در مارس 7, و اضافه کرد که این امر می تواند یک خطای راهبردی. شاهین در مغلوب ساختن پیشی جستن دولت آشکارا فشار برای یک رویکرد تهاجمی تر نسبت به پکن.

روابط بین دو کشور آغاز شده بود رو به وخامت قبل از COVID-19 بیماری همه گیر. در سال 2017 مغلوب ساختن پیشی جستن دولت استراتژی امنیت ملی به نام چین به عنوان “یک بازنگری قدرت” به دنبال “به تضعیف امنیت آمریکا و رفاه” و “شکل جهان در تضاد به آمریکا ارزش ها و منافع”. در سپتامبر سال 2019 در حالی که در پاسخ به ایالات متحده آمریکا, معاون وزیر امور خارجه کریستوفر فورد نظر است که دولت آمریکا بود و تدوین یک استراتژی به آدرس بالقوه “چالشهای امنیتی” توسط چین وزارت امور خارجه در پکن گفت. “ما مصرانه از مقامات مربوطه در ایالات متحده به رها کردن جنگ سرد ذهنیت و بازی با حاصل جمع صفر طرز فکر…”

همچنین بخوانید: ‘Once Upon a ویروس’: چین مسخره ایالات متحده coronavirus پاسخ در مانند لگو انیمیشن

این ‘Novikov telegram’

COVID-19 به نظر می رسد تشدید بحران سوق دادن هر دو کشور در حال حاضر در وضعیتی وخیم تحت تجارت, تکنولوژی و دریانوردی اختلافات را بیشتر و دشمن موقعیت نسبت به یکدیگر است. “رکورد درجه حرارت ثبت شده در چین-روابط ایالات متحده در سال های اخیر و همه گیر است که مستثنی نیست. رقابت قوانین ارتباط و انعطاف پذیری و مادر دست زدن در تامین کوتاه مدت هستند در هر دو طرف. عدم قطعیت غالب این که آیا آن را در مورد حل و فصل مشکلات تجارت یا در دریایی در شرق و جنوب دریاهای چین در فن آوری و یا در صندوق های گل-slinging در COVID-19-مسائل مرتبط با” Nirupama منون رائو که در خدمت به عنوان هند وزیر امور خارجه این کشور از سال 2009 تا 2011 گفت هندو.

در اوایل ماه آوریل چین و وزارت امنیت با ارسال یک گزارش داخلی این کشور رهبران با بیان اینکه خصومت در پی شیوع کروناویروس می تواند نکته روابط با آمریکا به رویارویی با توجه به گزارش رویترز. یکی از مقامات این گزارش به نقل گفت: برخی در جامعه اطلاعاتی دیدن این گزارش به چین نسخه از ‘Novikov Telegram’ با اشاره به گزارش نیکولای Novikov شوروی سفیر در واشنگتن فرستاده شده به مسکو در ماه سپتامبر سال 1946 تخمگذار از تجزیه و تحلیل خود را از آمریکا انجام شده است.

همچنین بخوانید: مغلوب ساختن پیشی جستن گسل چین برای coronavirus’ گسترش می گوید ایالات متحده به بررسی

در گزارش ارسال شده به استالین و وزیر امور خارجه ویاچسلاو مولوتف, Novikov گفت: آمریکا مصمم در تسلط بر جهان و پیشنهاد اتحاد جماهیر شوروی ایجاد یک بافر در شرق اروپا است. Novikov را telegram شد یک پاسخ به “تلگرام طولانی”, 8,000 کلمه گزارش فرستاده شده توسط George Kennan, یک مقام در سفارت آمریکا در مسکو به واشنگتن است که در آن او گفت: اتحاد جماهیر شوروی بود و به شدت مسلح و مصمم به گسترش کمونیسم و همزیستی مسالمت آمیز غیر ممکن بود. مورخان اغلب ردیابی ریشه های جنگ سرد به این تلگراف.

ملی overdrive

تا جایی که بحران کنونی در روابط بین ایالات متحده و چین به رهبری? خانم رائو که همچنین به عنوان سفیر هند در واشنگتن و پکن گفت: تنش نمی خواهد برود. “این وضعیت بعید است به سهولت تا انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده. پس از انتخابات درجه حرارت می تواند کاهش دهد اما عمیق-ریشه نفرت و بیزاری نسبت به چین گریبانگیر محبوب و سیاسی تخیل در ایالات متحده در نتیجه تنش نمی خواهد برود. در چین رهبری و افکار عمومی هستند و هر دو در یک ناسیونالیست overdrive و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت دیده می شود به عنوان نخست آنتاگونیست. پیش آگهی امیدوارکننده نیست,” او گفت:.

آیا هر دو کشور در حال حاضر در یک جنگ سرد ؟ “وجود شباهت بین زمان بحران و جنگ سرد. نخبگان سیاسی از هر دو کشور چین و ایالات متحده مانند اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده در آن زمان دیدن هر یک از دیگر به عنوان رقبای اصلی خود. ما همچنین می توانید این تضاد در حال حرکت از نخبگان سیاسی به محبوب ادراک — هدف از قومی چینی حرفه ای و دیگران در ایالات متحده آمریکا افراد و یا اشخاص در چین است که یک مورد در نقطه” گفت: Jabin T. یعقوب دانشیار در Shiv ندار دانشگاه و کمکی محقق در ملی دریایی بنیاد در دهلی نو.

درگیری ایدئولوژیک

“وجود دارد اما تفاوت های کلیدی نیز هست. ما نمی بینیم نوع پروکسی درگیری بین ایالات متحده و چین است که ما در طول جنگ سرد ، جهان نیز نمی دوقطبی هر بیشتر. وجود اشخاص ثالث از جمله اتحادیه اروپا و روسیه و هند و ژاپن است. این احزاب به طور فزاینده ای باید انتخاب اینکه آیا یا نه به چین با هر دو قدرت به عنوان آنها را مشاهده کنید مناسب و بر اساس مورد به مورد. این منجر به یک نوع بسیار متفاوتی از نظم بین المللی از زمان جنگ سرد” آقای یعقوب گفت هندو.

اما آقای یعقوب هشدار داد که روابط بین ایالات متحده و چین می تواند بدتر به نوبه خود اگر آقای مغلوب ساختن پیشی جستن است و انتخاب مجدد در ماه نوامبر. “جنگ سرد بود و ایدئولوژیک بین کمونیست و بلوک سرمایه داری. برای چین یک کشور تحت حکومت یک حزب کمونیست که در آن هدف اصلی تمام دستگاه دولتی است که حفظ رژیم در قدرت آن همیشه ایدئولوژیک. ایالات متحده آغاز کرده است متوجه این زاویه مورد چین در حال حاضر. حزب جمهوری خواه اتحاد ایدئولوژیک جهان بینی بیش از حد. اگر تهمت می شود و انتخاب مجدد این شالوده ایدئولوژیک ایالات متحده-چین رقابت می تواند بیشتر از حالت جامد در میآید.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید