چنای معمار بررسی شهرستان ویندوز از طریق تصاویر

در برابر یک پس زمینه خاکستری, یک, مینیمالیستی, تصویر یک پنجره می ایستد: ساده یکی با سر خمیده ورزشی رنگ آمیزی شیشه ای پانل های زیر شیروانی-مانند سایه است. پنجره پرتاب آن پرده باز به تاریخ آن محل — فرهنگی نشانگر آن می گوید یک داستان.

مثلا Chintradipet برنامه ریزی شده و توسعه یافته برای بافندگان توسط شرکت هند شرقی در سال 1734 به حال ردیف از خانه های یک بار با متصل به دیوار. برخی از خانه های ساخته شده بعد از آن در هنر سبک دکو به حال افقی پنجره ها و درها عمودی. به تاریخ برخی از عناصر این سبک معماری باقی می ماند هر چند عمدتا در خرابه.

An illustration, representing the architectural style of Besant Nagar, from the series

یک تصویر به نمایندگی از سبک معماری Besant نگر از سری | عکس های اعتباری: آرایش ویژه

این قطعات از تاریخ است که 24 ساله معمار Sunil Raghavendher K است که در جستجوی خود را با مجموعه ای از تصاویر با عنوان “ویندوز مدرس’.

سری که مشتاق رسانه های اجتماعی زیر به بررسی چنای محلات توسعه یافته است که در نقاط مختلف در تاریخ این شهر. آن شکل گرفت در طول 28 روز Sunil در حال صرف در خانه قرنطینه پس از بازگشت از دهلی نو (که در آن او با استفاده از به کار) در آوریل 24.

خصوصی میراث فرهنگی

“در چنای بسیاری از ساختمان های میراث در حال متعلق به بخش خصوصی و اغلب صاحبان خود آگاه هستند از چه ارزشمند اینها می گوید:” سونیل که رشد در این شهرستان و فارغ التحصیل از موسسه ملی Technology (NIT), Trichy.

پنجره ها و درب ها می گویند بسیاری در مورد ساختمان های آنها در بر داشت. “آنها به ما بگویید که چه یک ساختمان طراحی شده بود. اگر یک جزء کوچک از یک ساختمان یک پنجره می گوید زیادی در مورد سبک معماری آن دوره آنها متعلق به, در میان بسیاری از چیزهای دیگر” او می گوید.

An illustration, representing the architectural style of George Town, from the series

یک تصویر به نمایندگی از سبک معماری جورج تاون از سری | عکس های اعتباری: آرایش ویژه

تحقیقات خود را آغاز کرد و با وب سایت های حفاظت از میراث فرهنگی و کمیته. این لیست متشکل از میراث شهرستان ساختمان اصلی او بود نقطه مرجع برای Sunil. “این زمانی بود که من تحقیق این ساختمان که من آمد در سراسر چگونه هر منطقه در شهر توسعه داده شد در زمان های مختلف. مثلا Triplicane توسعه داده شد در طول زمان از Pallavas در حالی که جورج تاون در زمان شکل در طول دوران استعمار…” او همچنان ادامه دارد. بسیاری از جوامع برای زندگی در چنای در دوره های زمانی مختلف. در حالی که این افراد دیگر در اینجا به داستان ساختمان باقی می ماند و ما تنها دروازه ای به گذشته است. “هر محل دارای یک شخصیت متفاوت می گوید:” سونیل. برای مثال بسیاری از ما می دانیم که Kilpauk بود یک بار شناخته شده به عنوان ‘کمی کره’ با توجه به جمعیت کره که پس از اقامت در اینجا ؟

An illustration, representing the architectural style of Nungambakkam, from the series

یک تصویر به نمایندگی از سبک معماری Nungambakkam از سری | عکس های اعتباری: آرایش ویژه

این نگاه حداقلی بود یک تصمیم آگاهانه او می گوید. ساده, سایه, کمتر جزئیات —”هنگامی که مردم به آن نگاه کنید من می خواهم آنها را به درک زیبایی های آن را بدون اینکه پریشان.”

از تمام 27 محلات که Sunil مورد مطالعه قرار داده است تا کنون Shenoy نگر و خارج از غرفه با تشکر از داستان پشت آن است. این اولین بار بود که برنامه ریزی شده در محل در چنای پس از استقلال. او تصویر از Shenoy نگر به تصویر می کشد یک پنجره در رنگ صندل و ‘Ramar’ سایه های آبی با هواکش. این insets منحنی هستند و کمی افزایش یافته است.

Sunil Raghavendher K

“برای Shenoy نگر من تا به حال انجام داده تصویرسازی مسکن هیئت مدیره ساختمان را پنجره (آن در نظر گرفته شده است به عنوان یک ساختمان میراث فرهنگی). یک مامور دولت به نام آقای Shenoy بود که توسعه این منطقه است. زمانی که مسکن هیئت مدیره مجتمع طراحی شده بود که او فرستاده بود طراحان برای یک مطالعه موردی به پاریس و اتحاد جماهیر شوروی سابق در 1950s!” Sunil می گوید و اضافه کرد که چنین پیچیده فرایند طراحی و اشاره است به احتمال زیاد به اتفاق افتاده در تاریخ چنای; که بیش از حد برای یک مسکن مدیره پیچیده است.

ویندوز از مدرس می توان @sunil_raghav در Instagram

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید