بیماری همه گیر کوروناویروس به ارمغان می آورد Uttarakhand شبح hamlets به زندگی

Aapada اصلی avsar (فرصت در فاجعه)”— Tribhuvan Oniyal است ضامندار به نخست وزیر نارندرا عبارت به نوبه خود این بیماری همه گیر به یک امکان برای تزریق زندگی به شبح روستاهای پوری Garhwal.

پوشش کامل در coronavirus

هر روز فعال اجتماعی و روزنامه نگار می شود تماس از افرادی که چپ روستاها در پوری Garhwal برای یک زندگی بهتر در شهرها است.

“هر روز من پنج شش تماس از ساکنان که مهاجرت بسیاری از سال را برای چشم انداز بهتر. اینها دقیقا از روستا رها شده اما کسانی که هنوز نیم دوجین خانواده می گوید:” آقای Oniyal زندگی می کند که در Sangaura ایجاد کرد با پدرش Vidyadutt Sharma. آقای شارما اتفاقا شخصیت از Nirmal Chander مستند Moti باغبود که نامزد دریافت 92 جایزه اسکار و قطاری از زندگی در تپه پوری Garhwal منطقه با بیشترین تعداد روستا رها شده در دولت است.

“ما تا به حال مشغول به کار در ساخت روستاییان خود کافی است, اما به همه گیر داده من 85 ساله و پدر یک انگیزه جدید” آقای Oniyal می گوید.

زندگی سخت

“من می دانم که آن را نمی خواهد بود آسان است. از 10 خانواده بازگشت تنها دو یا سه خواهد عقب بماند. برخی از آنها که در حل و فصل غربی, Uttar Pradesh دهه به عقب هستند برای یک پیک نیک; برخی نمی خواهد بود قادر به مقابله با شرایط سخت زندگی از تپه ها و بازگشت پس از همه گیر متهم,” او می گوید.

همچنین بخوانید: Coronavirus مستند | خسته کارگران مهاجر پس زدن دهنه اسب سقوط کرد و امیدوار است در مسیر خانه های خود

راجندرا سینگ که در یک بازاریابی کار در دهلی بازگشت به روستای خود را Thampla در اواسط ماه مارس به ترتیبات برای مادرش barsi (مراسم انجام شده یک سال پس از مرگ یک فرد).

“بعد از مستند, خانواده, همسر, دختر و مادر در قانون گیر کردم در دهلی نو. آنها باید به نحوی رسیده در اینجا از چند روز بازگشت و قرنطینه در ما چهار اتاق خانه” آقای سینگ گفت.

دو ماه داده اند او را یک فرصت برای بازگشت به کشاورزی است. “من سبزیجات و chaulai (هیمالیا Amarnath) به اندازه کافی برای تغذیه یک خانواده چند. بنابراین گرسنگی را نمی توان یک موضوع است. همانطور که برای آموزش من می توانم ارسال دخترم به پوری, 18 کیلومتر دور است. اگر دولت فراهم می کند برخی از پشتیبانی من نمی بازگشت,” او می گوید.

همچنین بخوانید: Coronavirus | ساخته شده در هند تست سواب به هزینه تنها یک دهم از آنهایی که وارد شده

در Pabau جوان بلوک توسعه افسر Praveen Bhatt خوشبین است. “این روز های اولیه و بسیاری از کارگران مهاجر هنوز در قرنطینه اما بله داستان وجود دارد از خانواده بازگشت پس از هشت سال به همان خانه که آنها padlocked به قرنطینه می شود. ما با استفاده از مدارس aganwadi مراکز به عنوان به خوبی به عنوان این ” شبح ” خانه برای قرنطینه اهداف,” او می گوید.

اما بازگشت به خانه رها شده است که همیشه یک تجربه لذت بخش است. “در Asnoli ایجاد کرد که در آن وجود دارد رها خانه یک خانواده پس از پنج سال برای پیدا کردن که آن را در یک وضعیت سکونت. بنابراین ما تا به حال به قرنطینه آنها در دولت مدرسه می گوید:” Mohd مجتبی خان منطقه افسر اطلاعات.

همچنین بخوانید: Coronavirus | ان دی ام ای هدایت مرکز متحده به گسترش مستند تا 31 مارس

در مجموع 23,423 مهاجران رسیده بود 1,121 گرم panchayats از پوری تا مارس 16 با توجه به منطقه اطلاعات ،

در Pabau بلوک به تنهایی که 71 گرم panchayats و 159 درآمد روستاها آقای Bhatt می گوید: 1,020 کارگران مهاجر بازگشته بود.

با استفاده از مهارت های جدید

“ما در روند ثبت نام آنها در MGNREGA طرح. برخی از کسانی که ماهر هستند و باید خود را به پایان رسید دوره قرنطینه در حال کمک به ساخت ماسک واحد که پدید آمده در منطقه است.”

او می گوید: بسیاری از روستاییان از نقل مکان به شهرستانها و شروع به کار در کارخانه ها به عنوان کشاورزی بود دیگر سودآور است. “مجموعه مهارت های خود را استفاده می شود می تواند در MSMEs که می آیند تا در منطقه” او می گوید: خوش بینانه.

Dhiraj Singh منطقه بازپرس پوری Garhwal می گوید بسیاری از بازگشت کارگران مشغول در باغبانی مرغ و apiculture فعالیت است.

“دولت می خواهد آنها را به عقب ماندن و تلاش برای رسیدن به این هدف. اینها اوایل روز اما ارزیابی ما نشان می دهد فروش دانه برای باغبانی تقریبا دو برابر شده در طول مستند دوره است. در دراز مدت کسانی که با تجربه در صنعت مهمان نوازی می تواند درگیر در homestays.”

آقای Oniyal می گوید او تلاش برای آموزش مردم در کشت نقدی محصولات کشاورزی پرورش ماهی و طیور-کشاورزی. با این حال او تاکید می کند که زندگی در تپه سخت است و زمین که کارگران مهاجر چپ نازا در حال حاضر. “در حال حاضر ما هدف است که اگر یک خانواده کوچک می تواند کسب ₹5,000 یک ماه است که به اندازه کافی خواهد بود. در شهرها و حتی ₹25,000 یک ماه است نه” او اشاره می کند.

شکننده منابع

مستند ساز Nirmal Chander که او نیز تحسین کرد از پوری می گوید: این بیماری همه گیر در معرض ناچیز روابط انسانی در شهرستانها. “من نمی خواهم به استفاده از کلمه مهاجر برای این کارگران. بسیاری از ما مهاجران. این درست است که برخی از آنها بیشتر از جان گذشته بیش از دیگران برای رسیدن به خانه.”

او دارای کارگران که در حال بازگشت به Uttarakhand متفاوت از کسانی که در حال راه رفتن به بیهار و شرقی, Uttar Pradesh.

“کسانی که در حال گذرا مهاجران. آنها یک عملکرد خانواده به خانه بازگشت. آنها فقط باید خود را برای پیوستن به برادران و عموزاده در مزرعه,” او می گوید.

بر خلاف در Uttarakhand, او می گوید که در آن کسانی که از بازگشت باید برای شروع از ابتدا. “در بسیاری از موارد این خانه ها در یک وضعیت ویران و زمین آیش. کمبود مدارس و سلامت زیرساخت های ساخته شده است که آنها را به ترک محل در وهله اول همچنان ضعیف است. به بالا از آن, یک پلنگ ممکن است انتظار در مجاورت. بنابراین اجازه دهید romanticise چیز است.”

برای مهاجرت معکوس به پایدار او می گوید: هر دو دولت و خصوصی ابتکار عمل را به گرد هم می آیند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید