جدید نپال نقشه است که بر اساس اسناد تاریخی می گوید: بالا کاتماندو رسمی

نپال رسمی جدید نقشه است که بر اساس اسناد تاریخی که قدمت آن به اوایل قرن 19 و نمی تواند نامیده می شوند مصنوعی یک نماینده از کاتماندو گفت: در روز پنج شنبه.

راجان Bhattarai سیاست خارجی مشاور نخست وزیر K. P. Sharma Oli گفت: مرز اختلاف در Kalapani منطقه دریافت کرده بود توجه در طول Vajpayee سال, هنگامی که یک سری از جلسات برگزار شد بین مقامات بالا از هر دو طرف و همان را باید از سر گرفت در اولین برای رسیدن به یک توافق طرفین حل است.

 

“نقشه ما است نه مصنوعی. ما در حال حاضر به نشستن در سراسر جدول و بحث در مورد آن با ما, هند شد. ما در حال حاضر به دنبال در نسخه های هر دو طرف است. موضع ما این است که بر اساس اسناد تاریخی قدمت آن به معاهده Sugauli از سال 1816 که مشخص شکل امروزی نپال,” دکتر گفت: Bhattarai به هندو صحبت کردن بیش از تلفن از کاتماندو.

نپال راه اندازی رسمی جدید نقشه در روز چهارشنبه که به تصویر می کشد Kalapani, Limpiyadhura و Lipulekh به عنوان بخشی از قلمرو آن است.

رسمی سخنگوی وزارت امور خارجی Anurag پژو برخورد کرده بود در نپال ادعا گفت: “مصنوعی مانند بزرگ شدن ادعاهای ارضی پذیرفته نمی شود توسط هند”. او همچنین خواست نپالی رهبری برای گفت و گو بر سر این موضوع.

‘یک جانبه گام’

آقای Bhattarai کلیدی رسمی در این تیم از نخست وزیر Oli قدردانی هند پیشنهاد برای گفت و گو و گفت: نپال بیش از حد مورد نظر اولیه dialogue برای پیدا کردن یک راه حل برای این موضوع اما استدلال کرد که آن هند بود که به تأخیر انداختن. “ما ارسال دو یادداشت دیپلماتیک به هند به دنبال گفت و گو در سطح خارجی دبیران اما هند در پاسخ بدون ارائه یک تاریخ برای برگزاری این نشست است. به این موضوع پیچیده تر از آنها گرفته اند جانبه مراحل مانند ساخت زیرساخت ها در خاک Kalapani,” او گفت:.

آقای Bhattarai توصیف مرز اختلاف در بخش غربی و در Susta در U. P.-Bihar مرز به عنوان مسائل حل نشده از گذشته است. منطقه Kalapani او استدلال ارائه شد به هند پس از سال 1962 هند-چین جنگ با پادشاه نپال که می خواستند برای کمک به هند نگرانی های امنیتی با توجه به درک طولانی چینی تهدید. “Kalapani بود که بخشی از نپال-هند مشکلات. آن شد نپال را در خاک است که به شاه اجازه داده بود که هند به استفاده از به طور موقت; رهبران ما متوجه شده در 1990s که منطقه میزبانی سربازان هندی و اعتراض کردند و ما همچنان به حفظ این منطقه باید دست به ما.”

این مقام مطلع که هند و نپال برگزار شده بود بحث و گفتگو در Kalapani منطقه در طول تصدی نخست وزیر اتل بیهاری واجپایی که تا به حال نشان داده علاقه ای به حل و فصل موضوع در بحث با همتای نپالی Girija پراساد Koirala در طول دومی سفر به دهلی نو در بین 31 ژوئیه و اوت 6, 2000.

در این دیدار هر دو نخست وزیر در حال کارگردانی مشترک گروه کاری مشترک ویژگی های سطح مرزی کمیته به بررسی حقایق از مرز “در بخش غربی از جمله Kalapani منطقه”.

آقای Bhattarai گفت که پس از آقای Vajpayee تصمیم گیری مشاور امنیت ملی Brajesh Mishra و نپال سفیر Bhesh بهادر تاپا برگزار شد یک سری از جلسات تا سال 2003 در Kalapani موضوع است. او خواست هند برای احیای گفت و گو در بخش غربی و آدرس نپال نگرانی. “نخست وزیر Oli دارای پشتیبانی کامل از مردم در مرز موضوع است. احزاب سیاسی صرف نظر از ناتوانى در حال unitedly حمایت از نخست وزیر در این موضوع,” او گفت:.

tinyurlis.gdclck.rushrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید