آنلاین نفرت و آفلاین هزینه های

در زمانی که جهان احساس متاسفم برای خود در میان یک بیماری همه گیر است که تخمگذار لخت تمام است که اشتباه و ناعادلانه در مورد آن عذرخواهی از Facebook عناوین ساخته شده در سریلانکا.

بیش از دو سال پس از زشت قسمت از ضد اسلامی و خشونت در این جزیره مرکزی و شرقی استان, Facebook گفته است که “قلب” سوء استفاده از پلت فرم آن ، اوباش خشونت افسارگسیخته توسط تندرو Sinhala-بودایی گروه منجر به حداقل دو مرگ و از دست دادن زیادی به اموال. عاملان انجام برنامه ریزی آتش سوزی حملات هدف قرار دادن ده ها تن از مساجد و مغازه ها و خانه های مسلمانان حتی به عنوان شایعات و نفرت سخنرانی گسترش مانند آتش سوزی در Facebook. پس از آن رئیس جمهور Maithripala Sirisena اعلام شرایط اضطراری و به طور خلاصه ممنوع Facebook که دیده می شد به عنوان یک شرکت conspirator.

“ما می دانیم و عذر خواهی برای, بسیار واقعی حقوق بشر اثرات است که منجر به,” غول فن آوری گفت: خبری بلومبرگ. پذیرش آمد و حقوق بشر, مشاوره, مقاله, یک, استخدام Facebook به انجام تحقیقات در گزارش اخیر اشاره کرد که بیان نفرت و شایعات در Facebook “ممکن است منجر به آفلاین خشونت”.

Facebook از استخدام “ده ها مطلب” سینهالی و تامیل زبان مدیران به بررسی و حذف محتوای نقض آنچه در آن تماس خود را “استانداردهای جامعه”. “ما مستقر فعال نفرت تکنولوژی تشخیص گفتار در Sinhala به ما کمک بیشتر به سرعت و به طور موثر شناسایی بالقوه نقض محتوا” با توجه به بیانیه ای از میراندا Sissons مدیر از حقوق بشر در Facebook. بیشتر این شرکت گفت: آن را راه اندازی یک شخص ثالث واقع بررسی برنامه همکاری AFP سریلانکا و واقعیت اوج برای مقابله با اطلاعات غلط.

چه Facebook عذرخواهی معنی به کاربران رسانه های اجتماعی در سری لانکا است ؟ آن هم عقب افتاده و خوش آمد می گوید تاریخ Hattotuwa دكتري محقق در دانشگاه اوتاگو نیوزیلند, تحقیق در مورد رسانه های اجتماعی و سیاست است.

در نظر او به تازگی منتشر شده گزارش اذعان Facebook را عدم توجه به هشدارها از سریلانکا برای نزدیک به یک دهه در اطراف چگونه پلت فرم ها و دیگر محصولات استفاده می شود و مورد آزار قرار گرفته به گسترش نژادپرستی و اسلام هراسی و نفرت و خشونت علیه جوامع خاص.

نه یک ناظر منفعل

هیچ کس مقصر Facebook برای رواج نژادپرستی یا تبعیض در جامعه است اما حوادث مانند خشونت در Digana شهر در سال 2018 نشان می دهد پلت فرم ممکن است بیش از یک ناظر منفعل. و حتی در حال حاضر, “آنها عذرخواهی برای شرکت ناتوانی و عدم تمایل به پاسخگویی به کاربر-تولید گزارشات و تحقیقات با اشاره به افزایش خطر دیجیتال ریختن بیش فیزیکی و جنبشی خشونت” آقای Hattotuwa گفت.

در حالی که این شرکت ادعا می کند این سرمایه گذاری منابع بیشتر برای نظارت بر محتوا در همه زبان ها, پلت فرم را “تحمل ناهمواری” ساخت جبران و یا ابزارهای گزارش به زبان انگلیسی در دسترس در دسترس در سینهالی و تامیل یک نگرانی است با توجه به اینکه التهاب محتوا می رود ویروسی در هیچ زمان. با وجود تلاش خود را به طور خودکار تشخیص از محتوا است که می تواند تحریک نفرت از جنایات این شرکت فاقد متنی آگاهی و پایه گفت: آقای Hattotuwa.

علاوه بر این, راهنمایی, کمک, جبران و گزارش ابزار همه وجود دارد بر روی پلت فرم, اما بسیاری از کاربران از آنها بی اطلاع. “آن را سخت به اندازه کافی به زبان انگلیسی. آن را نزدیک به غیر ممکن است در Sinhala. وجود دارد راه های این شرکت را می توانید از این بیشتر قابل مشاهده در زمان های خاص و یا برای کاربران خاص و گروه خاص زبان بیش از هر محصول. آن است که این شرکت انتخاب برای انجام این کار و نه یک ویژگی های ناتوانی.”

تامیل صفحات بیش از حد در حال حاضر خطر بسیار قطبی بحث با توجه به جففنا-روزنامه نگار بر اساس Benislos Thushan. “در حالی که شما دیدن برخی از سازنده صفحات مانند جففنا عکاسی جامعه می بینم خیلی بیشتر از arm-صندلی انتقاد و یا بیهوده گویی به خصوص از کاربران در میان سریلانکا مهاجر که قوی نمایش در تحولات اینجا. بحث دریافت خطرناک است زیرا آنها بسیار polarising گفت:” هندو.

جوان سریلانکا تاميل و تامیل زبان مسلمانان کاملا فعال در Facebook به گفته آقای Thushan. “وجود دارد مقدار زیادی از گرده افشانی متقاطع در نظر محتوا اما کمی در پاسخگویی.”

سریلانکا 21 میلیون جمعیت Facebook اتحاد 6.85 میلیون کاربر فعال ماهانه و 4.4 میلیون روزانه کاربران فعال با توجه به ماده یک. مانند هر شرکت نسبت به سود و بیشتر سهم بازار Facebook بیش از حد خواهد تعداد کاربران آن در اعداد است. نه برخورد با نفرت ممکن است هزینه های آفلاین برای کاربران اما برخورد با آن را ممکن است برای این شرکت است. آیا فن آوری های غول پیکر دیدن فراتر از اعداد ؟

(میرا Srinivasan است هندو خبرنگار در کلمبو)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید