پاکستان جوایز Diamer-Bhasha سد است قرارداد 442 میلیارد PKR به سرمایه گذاری مشترک بین قدرت چین و FWO

نخست وزیر عمران خان دولت امضا عظیم 442 میلیارد روپیه پاکستان (PKR) قرارداد با سرمایه گذاری مشترک از چینی های دولتی و شرکت های تجاری بازوی نظامی پاکستان برای ساخت و ساز از Diamer-Bhasha سد است.

چینی دولتی شرکت چین قدرت دارای 70% و مرز کار سازمان (FWO) یک بازوی تجاری از نیروهای مسلح پاکستان 30 درصد سهم در کنسرسیوم سحر روزنامه گزارش شده است.

قرارداد امضا شده در روز چهارشنبه را پوشش می دهد ساخت و ساز از یک انحراف سیستم اصلی سد دسترسی پل و 21MW Tangir برق آبی پروژه.

چین جاده ابریشم بازدید از موانع

هشت میلیون هکتار فوت (MAF) مخزن 272 متر ارتفاع خواهد بود که بلندترین غلتک جمع و جور بتن (RCC) سد در جهان است. آن را به یک سرریز, 14 گیتس و پنج رسانه ها برای سیفون کردن گل و لای. انحراف سیستم شامل دو تونل و انحراف کانال — هر سه داشتن یک کیلومتر طول هر مقاله گفت.

پل از یک جعبه شاهین ساختار — تحت قرارداد خواهد بود ساخته شده در پایین دست سد ساختار در حالی که 21MW نیروگاه ساخته خواهد شد برای دیدار با انرژی مورد نیاز این پروژه در طول ساخت و ساز.

نخست وزیر خان در جریان پیشرفت این پروژه از چند روز پیش. کار ساخت و ساز در سد آغاز خواهد شد در چند هفته.

عمران خان پیشنهاد به crowdfund از 14 میلیارد دلار برای پاکستان سدها دوبله غیر واقعی

Diamer-Bhasha سد است پروژه اجرایی امیر بشیر چودری و نماینده مجاز از چین قدرت یانگ Jiandu امضا قرارداد از طرف آب و توسعه برق قدرت (WAPDA) و سرمایه گذاری مشترک بود.

منابع آب وزیر فیصل Vawda, چینی, سفیر یائو جینگ آب و منابع وزیر محمد اشرف Wapda رئیس بازنشسته سرهنگ ژنرال مزمل حسین, ارتش پاکستان مهندس ارشد ستوان ژنرال Moazzam ایجاز و FWO مدیر کل مسلح ، ژنرال کمال Azfar با حضور در مراسم امضای.

این Wapda رئیس ابراز امیدواری کرد که Diamer-Bhasha سد است خواهد بود تکمیل شده طبق جدول زمانی برای مقابله با افزایش آب و برق مورد نیاز کشور است. سد پروژه با مجموع مبلغ سرمایه گذاری مالی در حدود 1,406.5 میلیارد PKR خواهد بود در تکمیل 2028, او گفت:.

کل مبلغ سرمایه گذاری مالی شامل خرید زمین و اسکان مجدد تدابیر اعتماد سازی اجتماعی برای بالا بردن مردم محلی ساخت و ساز سد و قدرت خانه.

به طور کلی مزمل حسین گفت: این پروژه را یک ناخالص ظرفیت ذخیره سازی 8.1 MAF و ظرفيت توليد برق از 4,500 مگاوات است. اما الکترومکانیکی و برق پروژه می توان به طور جداگانه در مرحله بعد.

Wapda در حال حاضر اعطا 27.182 میلیارد PKR قرارداد سد را خدمات مشاوره به Diamer-Bhasha گروه مشاوران (DBCG). مشاوره قرارداد شامل ساخت و ساز و طراحی و نظارت بر ساخت و قرارداد مدیریت پروژه سد.

شورای منافع مشترک (CCI) تا به حال تصویب پروژه برای ساخت و ساز در سال 2010 اما آن دچار تاخیر به دلیل وام های بین المللی سازمان های که باقی مانده در ارتباط با پروژه اما بعد از عقب نشینی به دلیل مخالفت از هند به عنوان بخش عمده ای از این سد واقع شده است در گلگت-بلتستان کاغذ گفت.

دولت در حال حاضر حدود 170 میلیارد PKR در این پروژه پس از آن در زمین و هزینه های دیگر.

از نظر وام دهندگان مقاومت آن تصمیم گرفته شد حدود چهار سال پیش برای تقسیم پروژه چند منظوره به دو مولفه عمده — 650 میلیارد PKR ارزش پروژه سد ساخته شود با بخش دولتی بودجه و 750 میلیارد PKR ارزش پروژه قدرت احتمالا به توسعه مستقل در تولید برق (IPP) حالت در مرحله بعد کاغذ اضافه شده است.

هسته توسعه پروژه (سد ساختار) به تنهایی به برآورد هزینه تقریبا 270 میلیارد PKR. این پروژه ارائه می دهد بسیار جذاب داخلی اقتصادی بازگشت از 15.7% حتی در 12% تخفیف در نرخ با توجه به اسناد و مدارک پروژه.

این پروژه طراحی شده است برای خدمت به عنوان اصلی سد سازی کشور علاوه بر مجگلا و Tarbela سدها و ذخیره سازی آن خواهد بود مفید برای کاهش تلفات سیل. این سد را یک 6.4 MAF قابل استفاده ظرفیت ذخیره سازی آب.

این پروژه برآورد شده است برای کمک به کاهش حاد آبیاری کمبود در حوضه سند سیستم آبیاری ناشی از مترقی siltation موجود مخازن قابل ملاحظه ای علاوه بر کمک به کاهش شدت کوانتومی و مدت و سیل و کاهش شدت و فراوانی سیلاب در رودخانه سند پایین دست.

این پروژه نیز باید trickledown اثر در تمام بخش های اقتصاد با شتاب توسعه و ایجاد فرصت های شغلی علاوه بر بهبود دسترسی به آب و انرژی پاک.

تکمیل سد را افزایش می دهد این کشور ظرفیت ذخیره سازی از 30 تا 48 روز و تولید برق امکانات جذاب آینده سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی برای اضافه کردن از 4500 مگاوات برق اضافی به شبکه ملی با توجه به سپیده دم.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید