معکوس امتیاز در ‘Arvind دسای کی Ajeeb Dastaan’ و ‘Chhoti سی Baat’

بازبینی دو 1970 فیلم هندی من زده بود دل به نور صحنه که نشان داد چگونه محروم می تواند در مقابله با ممتاز بدون رویارویی مستقیم. طنز از جمله گاز گرفتن طعنه می تواند یکی از این ابزار; بنابراین می تواند فانتزی خالص است که اجازه می دهد تا شما را به “معکوس” یک وضعیت — حتی اگر واژگونی رخ می دهد تنها در سر خود را.

غنی lad Arvind دسای اقدام به خرید چهار بطری Black Label (آبجو نه ویسکی!) در یک فروشگاه. او بیش از یک ارز توجه داشته باشید و پس از آن پیاده روی دور محکم بطری به عنوان فروشنده دستیار تماس به او را تغییر دهید. اما به جای اینکه ممنون برای این معمولی عطا ‘نکته’ به مغازه دار سر خود را تکان و خنده: “Rehne انجام yaar. Saalon ko paise lene mein bhi takleef هوتی hai.” (این افراد ثروتمند پیدا کردن آن سخت و حتی برای گرفتن پول خود را به عقب.)

در اوایل صحنه در این فیلم سعید میرزا را Arvind دسای کی Ajeeb Dastaanشخصیت — وارث یک امپراتوری کسب و کار بلکه یک مشکل مرد جوان تجربه نوپای شکل از آگاهی سیاسی — اتحاد خود تبریک درخشش بر روی صورت خود را پس از نشان دادن محبت به یک پسر بچه خیابانی. اما ما پس از دیدن این پسر سرگرم کننده از Arvind پشت سر خود را.

حیله گر مشاهده

میرزا فیلم بیشتر ارائه می دهد hard-hitting انواع تم فقیر جلسه ممتاز زل زل نگاه کردن: آن را به پایان می رسد با بهره برداری فرش بافندگان خیره accusingly در دوربین. اما گاه به گاه ده دوم صحنه در theka عمل بسیار سبکتر ثبت نام, wittily undercutting خود تبریک هذیان از “خیرخواه” غنی و ساخت یک حیله گر مشاهدات در مورد هندی کلاس والس یکی است که به همان اندازه مربوط در نرم سوسیالیستی و پس از آزادسازی اقتصادی اشاره کرد.

صحنه هم ممکن است شما بپرسید چه Arvind واقعا قصد انجام یک سوال است که جدا از مصاحبه و مرغزار دیلیپ Dhawan در این بخش است. Dhawan, هر چند بسیار دوست داشتنی بود, محدود, محدوده بازیگری بنابراین شما تعجب می کنم که: بود Arvind شبیه هوا راه رفتن دور پس از خروج از یک نکته و یا او فقط ترسو — به عنوان بسیاری از ما هستند — در مورد حلق آویز در اطراف برای جمع آوری یک مقدار ؟

در هر صورت من فکر می کنم صحنه اغلب. یک زمان وجود دارد که اگر کسی تحویل مواد غذایی به درب من و این لایحه به گفتن ₹490 من دست بیش از یک ₹500 نکته و mutter “Rehne deejiye” اگر مرد شروع به نگاه در جیب خود برای تغییر. پس از تماشای این فیلم اگر من خودم را در همان وضعیت من مطمئن خواهند شد که به دست یکی دیگر از ₹30 یا ₹40 تا نکته به نظر می رسد بیشتر قابل توجه است. و آن را فقط در افزایش حساسیت آن را نیز چون یک بخشی از من فکر می کند این کاهش شانس من از مورد تمسخر: تحویل مرد ممکن است شوخی نیست در مورد من با خود دوستان; وضعیت موجود بین ما باقی خواهد ماند.

طبقه متوسط توهمات

اگر Arvind دسای کی Ajeeb Dastaan بخشی از آنچه شناخته شده به عنوان موازی حرکت یا سینما از مبارزه بسیار متفاوت درمان عدم-از-امتیاز موضوع را می توان در نسیم تا حدی کمدی-عاشقانه از به اصطلاح میانه سینما. یک صحنه از باسو Chatterjee Chhoti سی Baatیک مثالی دنج ‘طبقه متوسط فیلم’. این محجوب آرون (آمل Palekar) به سختی می تواند خود را به صحبت می کنند به این دختر او را دوست دارد (Prabha, بازی های برگزار شده توسط Vidya سینها) اما پس از آن او می رود به یک سالن و تماشای یک فیلم که در آن یک جریان اصلی قهرمان هیچ اعتماد به نفس چنین مسائل است. به عنوان پر زور Dharmendra آواز می خواند ‘Jaaneman jaaneman’ به Hema Malini, Arun تصور خود و Prabha در محل خود را بر روی صفحه نمایش است و حتی یک لحظه شگفت انگیزی که در آن انتقال از بزرگ ستاره های فیلم به everymen است که به طور خلاصه به چپ ناقص — به طوری که ما می بینیم Dharmendra crooning به Vidya سینها برای چند ثانیه. دو جهان را خار در برابر هر یک از دیگر.

وسط سینما اغلب به ما نشان می دهد چه شکل فانتزی می تواند در زندگی عادی و روزمره زمینه (دیگر چنین صحنه که به ذهن می آید این است که Palekar تصور خود را به عنوان یک ستاره بزرگ در حالی که بیکاری آمیتا باچان languishes خارج از استودیو در Gol Maal) — و در حالی که این است که اغلب به عنوان سرگرم کننده و بازی های آن را نیز در نظر فلک زده برایند آن بیش از زمانیکه نوعی سگ پشمالوی باهوش. تخیل محدودیت های خود را هر چند: پیراهن Palekar می پوشد در Jaaneman’ فانتزی ترتیب به نظر می رسد دو اندازه بیش از حد بزرگ به عنوان اگر آن را به حال شده است برای نصب Dharmendra عضلانی قفسه سینه.

دهلی-بر اساس نویسنده و منتقد فیلم در می یابد آن را آسان تر به تمرکز خاص در صحنه به عنوان او مسن تر رشد می کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید