‘هدفمند و سخت کنترل اقدامات کمک سریلانکا بازداشت ویروس گسترش’

در زمانی که بزرگ و توانا کشورها در تلاش برای مقابله با افزایش تعداد coronavirus موارد و در نتیجه مرگ و میر, آمار رسمی از 21 میلیون قوی سریلانکا ایستادگی — 1,070 موارد 660 بهبود و نه مرگ و میر ناشی از شنبه شب.

پشت آن امیدوار کننده اعداد اولیه تفکر و اقدام سریع به گفته دکتر آنیل Jasinghe مدیر کل خدمات بهداشتی و درمانی در سریلانکا. ارشد بهداشت عمومی رسمی helming سریلانکا را همه گیر پاسخ به همراه فرمانده ارتش که سر یک نیروی کار در COVID-19 می گوید آن است که “هدفمند و دشوار” اقدامات کنترلی به جای یک قالب کلی “بر اساس ادبیات” که کمک کرد کشور جزیره دستگیری این بیماری همه گیر را گسترش.

داده های منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که سریلانکا باقی مانده است در میان حداقل تحت تاثیر کشورهای جنوب آسیا همراه با نپال و بوتان و میانمار که ثبت شده اند تحت 1,000 موارد مثبت است. “ما موفق شده اند به این دلیل که ما در پیش برنامه ریزی شده” دکتر Jasinghe یادداشت در مصاحبه با هندو در وزارت بهداشت ،

در اواخر ژانویه سریلانکا گزارش اولین مورد از coronavirus هنگامی که یک بازدید از چینی توریستی آزمایش مثبت است. خوشبختانه بیمار آلوده نیست هر کس دیگری. او موفق به دریافت درمان و بازگشت به چین پس از دوره نقاهت.

سریلانکا در محل قرار داده گسترده غربالگری اقدامات در Bandaranaike فرودگاه بین المللی در کلمبو برای شناسایی مسافران پس از رسیدن با امکان COVID-19 علائم.

اولین محلی مورد

بیش از یک ماه بعد در مارس 10, سریلانکا یافت محلی — 52 ساله راهنمای تور — که تا به حال قرارداد این عفونت از یک بازدید, ایتالیایی, گردشگری است. توسعه قرار داده سریلانکا مقامات بهداشت عمومی کرده است.

مسافران پس از رسیدن از مکان های بین المللی گرفته شده بود به قرنطینه مرکز و یا در برخی موارد بودند خانه-قرنطینه. با نظامی پله در تماس با ردیابی های گسترده آغاز شد. دوازده بيمارستان های دولتی در سراسر این جزیره مشخص شد به راه اندازی ویژه جداسازی بخش برای بیماران مشکوک. بخش رشد به بیش از 30 در هفته بعد به عنوان شماره افزایش یافته است — تا حد زیادی نشات گرفته از یک خوشه از سریلانکا که تا به حال وارد شده از ایتالیا بین مارس 1 و 9.

پس از اوایل جداسازی بخش کل یک بیمارستان در هر “آسیب پذیر” ولسوالی کلمبو همسایه گمپها جنوبی کلوترا و پوتلم در شمال غربی استان شد و آماده برای مظنون است. که در آن هیچ بیمارستان موجود ساختمان بزرگ بود به سرعت اصلاح شده و مجهز برای این منظور مانند سابق صدای امریکا ساختمان در پوتلم. به زودی این بیمارستان شد درمان مراکز با کارکنان “مرتب” برای این کار دکتر Jasinghe می گوید. این بود که در علاوه بر این به خوبی شناخته شده بیماری های عفونی بیمارستان در کلمبو.

در دیدگاه های خود را تهاجمی قرارداد ردیابی اولیه قرنطینه اقدامات و دقیق مقررات منع رفت و آمد بیش از 60,000 متخلفان دستگیر شده تا کنون — کمک “قرار دادن یک دیوار” بین ویروس و کشور را سالمندان و تضمین “پایین مرگ و میر” در حدود 0.8 %. “در غیر این صورت با سرعت پیری جمعیت ما شده اند به پایان رسید”

تست الگوریتم

اما سریلانکا نیست صبر کنید برای اولین بار مورد شروع به آماده شدن. و جلوتر از مارس 10, سریلانکا در حال راه اندازی اولین مرکز آزمایش PCR با مشاوره از هنگ کنگ مبتنی بر سری لنکایی منشاء آسیب شناس و استاد ملک Peiris شناخته شده برای اولین بار جداسازی ویروس سارس. “من فکر می کنم پونا و سریلانکا تنها دو مکان به آن که در آن زمان.” زمان اولین مورد از یک سری لنکایی ملی گزارش شده در اینجا در این کشور تا به حال چهار جمله آزمایشگاه. و در حال حاضر 20 از جمله چهار, خصوصی, آزمایشگاه, انجام تست PCR. اما دکتر Jasinghe باقی مانده تردید از به طور گسترده ای مورد تایید “تست” استراتژی میان شایع نگرانی و انتقاد از جمله از کارشناسان بهداشت عمومی در اینجا است که سریلانکا بود نه تست به اندازه کافی..

“برخی از مردم می گویند که به لابی و یا فقط بر اساس ادبیات. اما ما نمی توانیم فقط تست بود که در زمینه ما. بنابراین ما به دنبال یک الگوریتم,” او توضیح می دهد. در علاوه بر این به بيماران مشکوک از 30 بیمارستان ها و کسانی که گزارش به احتمال زیاد COVID-19 علائم به بخش سرپایی در جای دیگر آزمايشات انجام شده به طور تصادفی در میان افراد میان “در معرض خطر جمعیت” مانند ساکنان shanties معتادان به مواد مخدر و autorickshaw رانندگان است.

“زمانی که آزمون در این میان بسیار آسیب پذیر مردم مثبت نشان داد نرخ به عنوان کم به عنوان 3 ٪ و پس از آن چگونه می توان توجیه خودسرانه تست بیشتر مردم ؟ بنابراین ما تدریجی افزایش تست” دکتر Jasinghe می گوید. سریلانکا در حال حاضر ظرفیت برای انجام بیش از 2000 تست و انجام شده است در مورد از 1500 تست در روز به تازگی افزایش “زمانی که مورد نیاز است”.

نیروی دریایی خوشه

در ضمن بیش از 600 نفر از کل عفونت در سریلانکا اند ترسیم شده است به نیروی دریایی است. دکتر Jasinghe می گوید آنها قرارداد عفونت در حالی که تعقیب مواد مخدر “دستفروشان” و به زودی گسترش عفونت مانند “bushfire” در چهارم زندگی خود را.

“وجود دارد برخی از سهل انگاری خود را در بخشی اما ما سریع در ردیابی تماس های خود را از جمله خانواده های کسانی که در رفت و ترک و هر کس قرنطینه” او می افزاید. نیروی دریایی خوشه به گفته منابع رسمی باقی مانده است تنها زندگی می کنند خوشه در حال حاضر.

نقش نظامی

دکتر Jasinghe ویژگی های بسیاری از سریلانکا ظاهرا پاسخ موثر به آن در طول تاریخ عمومی قوی نظام سلامت است. “زمانی که کشورهای ثروتمندتر و ثروتمندتر آنها غفلت بهداشت عمومی در ایالات متحده, اما ما هرگز کاهش اهمیت آن.”

یک شبکه گسترده ای از ماماها بهداشت عمومی بازرسان و زمینه دستیاران به طور فعال درگیر در مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه. “ما در حال استفاده می شود به کنترل و حذف بیماری مالاریا سرخک مادر به فرزند انتقال HIV و…. ما باید از این تجربه در سلامت عمومی شما را ببینید. مانند کرالا” دکتر Jasinghe مشاهده.

پرسید: چرا صدا بهداشت عمومی سیستم مورد نیاز ارتش را از دخالت مستقیم — از تماس با ردیابی به در حال اجرا در مراکز قرنطینه — در همه گیر پاسخ دکتر Jasinghe می گوید: “ما نمی باید از این ظرفیت برای ساخت یا آماده سازی مراکز قرنطینه که سریع است. ما حدود 50 در حال حاضر عمدتا اجرا توسط ارتش. چند اجرا شده توسط نیروی دریایی و نیروی هوایی. اما برای حمایت از ما نمی توانست موفق این است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید