اهمیت صفدر هاشمی

یک تور کتاب با یک تفاوت این است که در حال حاضر در حال ساخت راه خود را در سراسر بمبئی. Sudhanva Deshpande کتاب Halla Bol, که جشن زندگی و هنر آیکون صفدر هاشمی تمرکز از یک سری از حوادث سازماندهی شده توسط جانا Natya منچ (جانم) در کشت فرهنگی سالن. در هر فضا, مجموعه مقالات شامل یک عملکرد نمادین 13-دقیقه, دستگاه, یک, بزمی, قطعه صنعتی کار نوشته شده توسط صفدر (سپس 24) و Rakesh Saksena.

آن جانم را اولین خیابان بازی با افتتاح آن عملکرد در سال 1978. در آخرین شب نمایش در NCPA را تجربی تئاتر نصیر الدین شاه پیوست جانم بازیگران در خواندن گزیده ای از Halla Bol, این بازی است که به کتاب به عنوان آن است. به غیر از شاه دیگر سخنرانان در این حوادث عبارتند از جانم پیشگام Moloyashree هاشمی آنی زیدی P Sainath, Shanta Gokhale و Deshpande. منتشر شده در هندی و فارسی توسط Vaam Prakashan و LeftWord کتاب به ترتیب کتاب خود را برای فروش در دسترس است در تمام سالن. بسته شدن عملکرد در Ballinger استودیو Tamaasha خواهد شد از ویژگی های محلی بازیگران و خوانندگان خواندن و انجام از جانم و صفدر کار می کند.

حقیقت و قدرت

‘Halla Bol” است colloquial شیپور از سوسیالیست واردات است که می تواند توصیف به عنوان ‘ایجاد هیاهو’ در حالی که صحبت کردن حقیقت به قدرت است. کلمه انگلیسی سر و صدا سهام خود را فارسی forebears با Hindi عبارت است. ‘افزایش یک شعار’ آن را به عنوان است که گاهی اوقات به ترجمه نیست کاملا همان حمل شارژ. Halla Bol بود اتفاقا خیابان بازی صفدر انجام شد با همکارانش در یک کار مستعمره در Jhandapur در سال 1989 زمانی که او به ضرب حمله توسط کنگره کادر. وجود دارد دو مرگ و Deshpande توصیف disquietingly در مقدمه خود “یک هنرمند را سر عمد clobbered توسط بلانت ابزار یک کارگر زندگی snuffed معمولی با یک گلوله.”

بازی Halla Bol بود و یک بازسازی از صفدر را Chakka جم نوشته شده برای هفت روز اعتصاب بسیج توسط مرکز از اتحادیه های کارگری در سال 1988. که بازی بود تعمیرشده بر اساس کارگر مطالبات به طوری که آن را می توانید در ادامه انجام شود با توجه به Dia Da Costa در سیاسی کردن اقتصاد خلاق: فعالیت و گرسنگی به نام تئاتر. در نتیجه قدرت Halla Bol می تواند نسبت به هر دو طبقه فعالان فرهنگی و کارگران کارخانه در آینده هم مانند قبل از هرگز. این هم درست است برای تجمع گریه های مطرح شده در طول اعتصاب. البته شعار شده است که اغلب در اختصاص شانس — در Mulayam سینگ یاداو تماس به تحریم ‘جدایی’ روزنامه در سال 1994 و یا در Amit Jayaram شعر در ایودیا و یا به عنوان یک تلویزیون عبارت برای خشمگین newscasters خدمت به رژیم است.

در همبستگی

چند روز پس از هاشمی عبور اعضای جانم بازگشت به سایت از شهادت او برای انجام بازی با تعداد زیادی ایستاده بودند ، این باعث تظاهرات سکوت در سراسر کشور و بیشتر در اجرای Halla Bol. آن را بلافاصله آشکار است که هاشمی را شعله نمی تواند خاموش شده است و میراث او باقی خواهد ماند مستقر در منیفولد راه.

در این راستا کتاب tag-line ‘مرگ و زندگی صفدر هاشمی’ بدست می آورد یک prescient اهمیت حتی اگر نوشته شده در درد ادراک. عنوان عنوان دقیق در دا کوستا کتاب Deshpande شد یک جوان دانشجو رفتن را از طریق خود rites of passage در اواخر 1980s دور و سیاسی بی, در ابتدا, اما به زودی تبدیل به یکی از جانم مهمترین مدافعان. صفدر مرگ یک کاتالیزور برای Deshpande سیاسی, آمدن سن به عنوان او یکباره از یک begrudging کارآموزی به نقش رهبری مسلح با یک ایدئولوژی برای زندگی است.

جانا Natya منچ جشن صفدر هاشمی از طریق اجرای خوانش و مکالمات در مارس 6 در 1 p.m در TISS, Chembur و در ساعت 6:30 p. m. در انستیتو گوته/MMB, Kala Ghoda. در 7 مارس در استودیو Tamaasha, Ballinger, Andheri غرب در 7 p. m.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید