مغلوب ساختن پیشی جستن اول برزیل بعد

در یک حرکت ناگهانی در روز پنج شنبه به سازمان تجارت جهانی (WTO) مدیر کل روبرتو Azevedo اعلام کرد که او را به ترک پست خود در ماه اوت است. آقای Azevedo (در تصویر) که اول شد رئیس سازمان تجارت جهانی در آن 25 سال سابقه به ترک پست گفت: او را ترک برای “دلایل خانوادگی” و “تسهیل اصلاحات” در سازمان جهانی. این تصمیم توسط veteran دیپلمات برزیلی به ترک سازمان تجارت جهانی زمانی که جهان گرفتار یک بیماری همه گیر و یک بحران اقتصادی و در پی آن ارسال تکان سراسر جهان — از پکن به Brasilia.

حتی به عنوان یک بازی حدس زدن بود که چرا آقای Azevedo ترک تذکر آمد از واشنگتن است. “من خوب با این تصمیم. شما خواهد شد از دیدن بسیاری از تغییرات و اصلاحات بسیاری در سازمان تجارت جهانی به زودی” گفت: رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در پنجشنبه وقتی پرسیده شد که به نظر آقای Azevedo ‘s حرکت می کند. آقای ترامپ شده است کوبیدن ژنو مبتنی بر تجارت بدن پس از مبارزات انتخاباتی خود در سال 2016 آن را متهم به “ضد آمریکا و تعصب”. با او جنگ تجاری با چین حرارت بالا در زمان های اخیر آقای تهمت بود پس از رفتن به سازمان تجارت جهانی با تمام اسلحه فروزان. در ماه ژانویه او کشیده دیپلمات برزیلی به یک کنفرانس مطبوعاتی در داووس دیدار و اعلام کرد که آنها تا به حال مورد بحث “بسیار چشمگیر” تغییر برای سازمان تجارت جهانی آینده. آقای Azevedo نگاه کمی بهت زده.

هر چند معلوم نیست اگر رئیس جمهور برزیل Jair Bolsonaro خود اعلام کرد طرفداران آقای مغلوب ساختن پیشی جستن بازی هیچ نقشی در استعفای آقای Azevedo که دیپلمات-زن آوازی, تشویق کن, از راست رهبر ناظران بین المللی آن را به عنوان یک پیروزی برای آقای مغلوب ساختن پیشی جستن. “من شگفت زده شد به بحث در مورد ترک پست به منظور تسهیل اصلاحات در سازمان تجارت جهانی. با انتخاب به مرحله پایین در ماه اوت او تنها سبب مغلوب ساختن پیشی جستن دولت گفت:” روبنس Ricupero سابق برزیل وزیر مالیه. “من نمی بینم هر چشم انداز اصلاحات در سازمان تجارت جهانی به عنوان طولانی به عنوان آقای مغلوب ساختن پیشی جستن است در قدرت است. او می خواهد که دست به اعمال تحریمهای همه جانبه و استفاده و سوء استفاده ضد دامپینگ روش” اضافه شده آقای Ricupero که همچنین به عنوان یک برزیل سفیر به واشنگتن است.

در حالی که آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر ممکن است راه خود را در سازمان تجارت جهانی برزیل از دست داده است عمده صوتی در یک چند جانبه سازمان است. در واقع برزیل دیپلماسی شده است عقب نشینی پس از 2019 زمانی که آقای Bolsonaro رئیس جمهور شد و تصمیم به متحد نزدیک با آقای مغلوب ساختن پیشی جستن. این را مطرح کرده است از جمله زنگ در همه احزاب عمده سیاسی که یک رئیس جمهور سابق پنج سابق وزرای خارجه سابق وزیر دارایی سابق و دیپلمات ارشد نوشت, نامه ای سرگشاده هفته گذشته به ابراز “نگرانی ها در راه است که در آن سیاست خارجی این کشور است که به طور سیستماتیک نقض اصول برزیل روابط بین الملل” به عنوان تعریف شده در قانون اساسی آن. “سیاست خارجی دولت فعلی نیست و منعکس کننده دیدگاه های اکثریت مردم برزیل. قصد ما این است که به دوستان ما در جهان در حال توسعه که ما نمی شد و ما پشت آنها گفت:” آقای Ricupero یکی از امضا کنندگان این نامه است.

امتیازات به آمریکا

در 16 ماه به عنوان رئیس جمهور آقای Bolsonaro اعطا کرده است امتیازات عمده از جمله استفاده از برزیل موشک راه اندازی امکانات به آمریکا بدون گرفتن مقدار در بازگشت. آقای Bolsonaro بسیار flaunted نزدیکی به آقای مغلوب ساختن پیشی جستن است ناشی از اصطکاک با ونزوئلا و ناخرسندی خود را با شرکای تجاری عمده مانند چین و ایران. “نگرانی من بیشتر در مورد سیاست خارجی ما این است که نه تنها تسلیم ایالات متحده در دستور کار اما به رئیس جمهور تهمت را در دستور کار و راست افراطی در ایالات متحده آمریکا برزیل هرگز چیزی مانند آن قبل. در ادامه چنین سیاست های ما می رویم ما در برابر منافع خود” گفت: Celso آموریم بود که برزیل ایران بین سال های 2003 و 2010. “برزیل است رها رهبری ما همیشه به حال در عرصه بین المللی گفت:” آقای آموریم که او نیز امضا کرد این نامه.

این COVID-19 بحران است که در حال حاضر در معرض نقص در برزیل سیاست خارجی. به عنوان ویروس می رود از کنترل خارج شده و این کشور در تلاش برای دریافت تجهیزات شامل آن, برزیل بالا وزرای مشغول حمله به چین است که این کشور دارای تجارت سالانه 100 میلیارد دلار.

“این یک فاجعه کامل. در کوتاه مدت ما در حال از دست دادن در کمک از یک کشور که دارای بیشترین ظرفیت برای کمک در مبارزه با این بیماری همه گیر با تجهیزات نیاز داریم. در دراز مدت هنگامی که جهان را تغییر مجدد ترتیب خود به خود چین را یک نقش بسیار مهم. اگر وجود دارد هر نوع از طرح مارشال از آن خواهد شد یک Xi Jinping طرح است. ما خواهد بود به شدت تحت تاثیر قرار توسط این احمقانه نگرش” گفت: آقای آموریم که در خدمت به عنوان وزیر خارجه تحت دو رئیس جمهور.

(Shobhan Saxena یک روزنامه نگار مستقر در سائو پائولو)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید