راه رفتن را از طریق Nalini Malini آثار در Instagram

پشت درب است که می تواند در حال حاضر شاهد عملا; توجهی صدای در خیابان از (در حال حاضر منحل شده با توجه به COVID-19 شیوع) تحصن در اعتراض توسط زنان در بمبئی باغ Morland جاده در Bhau دجی Lad Musuem می یابد رزونانس در شاهد توسط هنرمند Nalini Malani که می توان در این موزه Instagram رسیدگی است.

نشان می دهد بررسی نگرانی است که دغدغه Malini هنر در دهه های اخیر از طریق همهجانبه تاسیسات زودگذر دیوار نقاشی, انیمیشن, اتاق و امضا تصویری/سایه بازی می کند. دیجیتال تور نشان می دهد از طریق Instagram, ما می توانید ببینید Malani حرکت را از طریق سیاست هویت ظلم و سلطه و آزادی و جامعه است. مانند بسیاری از هنرمندان Malani است ‘شاهد’ مرگ سوسیالیست دولت است.

وعده امید

هنرمند مجبور به قبول دگردیسی و هویت پس از تجزيه در سال 1947. “مادر من سیک پدر من یک اگنوستیک و پدربزرگ و مادربزرگ من بودند حکماء. در نهایت آن شد تنوع از کشور هند ساخته شده است که حل و فصل پایین تر” سهام Malani. بیست و دو سال بعد هنرمند ایجاد یک توقف حرکت انیمیشن, فیلم, خانه های رویایی (1969), که نشان دهنده آرمان گرایی و امیدواریم که مدرنیسم آورده در Nehruvian دوران پس از استقلال.

در سال 1969 یک 23 ساله Malani الهام گرفته شده بود توسط معمار چارلز کوریا را در چشم انداز آرمانی برای Navi Mumbai. آن او را سوار به تولید دو دقیقه انیمیشن در اکبر Padamsee چشم انداز ارز کارگاه. تنوع من ” (دوم تنوع وجود دارد هر دو به عنوان یک فیلم مستقل و به عنوان بخشی از Malani دو فیلم طرح نصب و راه اندازی ‘Utopia, 1969-76′) چشمک می زند روی صفحه نمایش یادآور روانگردان بازی از تتریس است. در هنگام مشاهده از نزدیک می بینید چهره ها در تغییر شکل و تقلا برای پیدا کردن در یک فضای تنگ و شهرستان.

حافظه و احساسات

Malani را Instagram صفحه آرایه ای از رنگارنگ انیمیشن که به نظر می رسد و ناپدید می شوند در سراسر نوشته های. این بخش از پنج کانال با نصب و راه اندازی, Can You Hear Me? (2018/2019) بود که طراحی و توسعه در همکاری با انستیتو گوته / ماکس مولر Bhavan بمبئی خود را برای جشن سالگرد طلایی در سال 2019. نصب و راه اندازی است که ترکیبی از 56 اپل, انیمیشن است که برای نخستین بار در زندگی این هنرمند نوت بوک. Popping تا در قالب فکری حباب های روشن و طرح و دمدمی آهنگ یک نگاه اجمالی به این هنرمند جمعی جریان از آگاهی است.

Malani توصیف غریب نقاشی با عنوان “حافظه احساسات” که انعکاسی از بیننده خود را دیوانه وار ذهن است. قدرتمند نقل قول در مورد ظلم و ستم دموکراسی و تجاوز و محرومان توسط هانا آرنت, جورج اورول, Veena داس و مارتین لوتر کینگ جونیور معاشرت با تصاویر از هنرمند خود تخیل گویا, ژاپنی چاپ و Kalighat نقاشی.

“آنچه در آن است در ذهن انسان که نیست فکر می کنم دیگر ؟” سوالات نگران 73 هنرمند. در نقشه های خود را با عنوان شهرستان از خواسته ها (تنوع III) 1992/2020 مردم می آیند و می روند Malani پردازد نابرابری با آن مواجه هستند از لحاظ اقتصادی و از نظر مالی مشکل شهروندان که ممکن است مدارک مورد نیاز خود را به اثبات تابعیت. “چگونه است که در زمین های خود را, آنها به طور ناگهانی اعلام کرد به عنوان uncitizen?” او می پرسد.

زغال چوب و جوهر نقاشی به تصویر کشیدن یک قرن 19 نقشه بمبئی که اشاره یک catatonic مرد جوان احتمالا از مناطق روستایی هند برای پیوستن به نیروی کار برای زنده ماندن است. یک سینه های بزرگ اثر انگشت است که به ترسیم گوشه ای از دیوار سفید ایستاده به عنوان یک تمثیل از هویت.

سیاست هویت

شاید خاطره انگیز ترین فکر این نشان می دهد نهفته در کلمات بی سواد پنبه کشاورز Bahinabai که شد اشاره کرد مراتی شاعر پس از مرگ. مراتی نسخه از شعر Dharitrichya Kushimadhiنوشته شده است در همان دیواری است که در مورد اثر انگشت و سیاست هویت است. شاعرانه آیه سخن از پرورش بذر در داخل یک انسانی که محور آفرینش و دین نیست. “آنچه در آن است در انسان که می خواهد برای نابودی?” می پرسد Malani فصاحت.

با چند آثار او نشان می دهد – “در جستجوی ناپدید خون’; ‘(تنوع چهارم)’, 2012/2020; ‘شاهد’ (2019) و “گوش دادن به سایه’ (2008/2013), Malani هدایت عوارض ناشی از رفتار انسان از طریق چشم از کاساندرا اساطیری شاهزاده تروی. این هنرمند معتقد است که هر مرد و زن است که ساخته شده تا از قطعات مساوی مردانگی و زنانگی و ضروری است اذعان به این که در تعادل است. “اگر ما طلاق جنسیتی از روح و روان ما را بهتر درک چلیپا بشریت” او می گوید.

منn eponymous آثار هنری از نمایش این هنرمند با استفاده از معکوس نقاشی نقاشی سه قابی در بنفش برای انتقال افکار در مورد ساخته دست انسان از مرزهای تقسیم و درگیری. به عنوان کاساندرا قراردادن موشواره در سراسر حاشیه بوم چشم بیننده را به دنبال کلمات لهستانی شاعر Wislawa Szymborska, ” من می خواهم نقشه زیرا آنها دروغ است. چرا که آنها هیچ دسترسی به باطل حقیقت…” اهمیت elides با واقعیت جهان, که در آن نقشه ها عاری از قبرستان ها و میدانهای یا تخریب که همه روشن مرزبندى ما گرسنه قدرت مسابقه. “ما در میان آلفا مردسالار زمان که خیس در آدمخوار سرمایه داری می گوید:” Malani. با برجسته استارک امور هنرمند امیدوار به “بازگرداندن عشق است.”

گفتگو با Nalini Malani همراه با ویدئوها و مطالب از این نمایشگاه خواهد بود آپلود در دکتر Bhau دجی Lad موزه Instagram رسیدگی @bdlmuseum روز شنبه, مارس 28 11.30 صبح

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید