هارون، الدر بر نفرت خود غلبه کرد و رکوردها، نقاط عطف مهم را به ثبت رساند

[ad_1]

هنری آرون با یک ضربه خفاش در تاریخ ثبت شد. یک سال بعد، در آن سوی جورجیا، لی الدر با یک ضربه از راننده خود در تاریخ ثبت شد.

هر دو بر تهدیدهای نژادپرستانه غلبه کردند تا به مراحل مهمی برسند که همیشه بخشی از دانش ورزشی خواهد بود. هامرین هنک در صدر لیست بیسبال بیسبال قرار گرفت و الدر اولین گلف باز سیاهپوست شد که در مسابقات مسترز بازی کرد.

مرگ آنها در سال 2021 فراتر از دنیای ورزش ماتم زده شد و یادآور نفرت، سختی ها و موانعی بود که با عزت در راه شکستن رکوردها و موانع تحمل کردند.


دنیای ورزش همچنین آل انسر، برنده چهار بار ایندیاناپولیس 500، الگین بایلور، فوق ستاره عالی رتبه NBA، تامی لاسوردا، مدیر سابق لس آنجلس داجرز، و بابی باودیت میتدنیت، مربی مربی فوتبال فولک، را در این جنجال از دست داد.

آرون همیشه به خاطر انجام 715 بازی خانگی خود در 8 آوریل 1974 در ورزشگاه آتلانتا برای شکستن رکورد 714 روث در یادها خواهد ماند. طرفداران آرون را پادشاه واقعی صاحبان خانه می دانند زیرا باندز از داروها برای افزایش کارایی استفاده می کند.

آرون هنگام بستن پرونده وصیت نامه روث، نامه های متنفر فراوانی دریافت کرد که بیشتر آن به این دلیل بود که او سیاه پوست بود. اگرچه هارون با تهدیدهای حیثیت رواقی برخورد کرد، اما نامه های نفرت انگیز را حفظ کرد و هرگز سوء استفاده ای را که با آن مواجه شد فراموش نکرد.

آرون تقریباً یک سال قبل از عبور از روث گفت: “اگر من سفید پوست بودم، کل آمریکا به من افتخار می کرد.” “اما من سیاه هستم.”

آرون در ژانویه درگذشت و شجاعان در طول فصل از او تقدیر کردند، از جمله نقاشی شماره 44 او در زمین چمن مرکزی استادیوم Truist برای سری جهانی، که او در 6 بازی مقابل هیوستون آستروس پیروز شد.

یک سال پس از سوئینگ تاریخی آرون در آتلانتا، الدر با راننده خود در آگوستا نشنال، زمانی که او اولین گلف باز سیاهپوست بود که در مسابقات مسترز بازی کرد، یک تاب تاریخی انجام داد و به باز کردن درب تایگر وودز و دیگران کمک کرد.

مسابقات مسترز یک تورنمنت تماماً سفید بود تا اینکه الدر در سال 1975 پس از برنده شدن در مسابقات آزاد مونسانتو در سال قبل، دعوتنامه دریافت کرد. او اولین دوره کارشناسی ارشد خود را از دست داد، اما به یک چهره انقلابی در ورزشی تبدیل شد که هرگز به تحمل نژادی معروف نبود. بیست و دو سال بعد، وودز اولین گلف باز سیاهپوست شد که کت سبز پوشید.

الدر بازی خود را در حین جداسازی در حین رانندگی و مبارزه برای راندها در زادگاهش تگزاس توسعه داد. گزارش شده است که او در سال 1975 از سوی استادان به مرگ تهدید شد، که او را به شدت تکان داد که او دو خانه در آگوستا اجاره کرد تا هیچ کس مطمئن نباشد که یک هفته در کجا اقامت داشته است.

در مستر امسال، الدر به همراه بزرگان جک نیکلاوس و گری پلیر برای فیلمبرداری افتتاحیه بزرگ دعوت شد. الدر به اندازه کافی خوب نبود که تاب بخورد، اما برای مدت کوتاهی از جایش برخاست و راننده اش را بلند کرد و تشویق در گالری را تأیید کرد.

دنیای فوتبال به یاد آورد که چگونه سام “بام” کانینگهام، مدافع همه بازیکنان آمریکایی در جنوب کالیفرنیا، به باز کردن دروازه ورزشکاران سیاه پوست در جنوب کمک کرد. کانینگهام که یکی از اعضای بک‌فیلد کاملا سیاه‌پوست USC بود، در اولین حضور خود در کالج در شکست تروجان آلاباما در سال 1970 به قدری مسلط بود که بر مربی کریمسون تاید، بیر برایانت را تحت تأثیر قرار داد تا بازیکنان سیاه‌پوست بیشتری را جذب کند و ادغام این ورزش در جنوب را تسریع بخشد. . کانینگهام حرفه موفق NFL خود را با نیوانگلند پاتریوتز ادامه داد.

آل اونسر سومین عضو یکی از موفق‌ترین خانواده‌های مسابقه‌ای آمریکا بود که در سال 2021 جان خود را از دست داد، پس از برادر بزرگ‌ترش بابی، قهرمان سه دوره مسابقات Indie، و بابی اونسر جونیور، که پس از تبدیل شدن پسرش به عنوان “بیگ آل” شناخته شد. آنسر، ستاره مسابقه‌ای، یکی از چهار راننده‌ای بود که چهار بار رکورد ایندی 500 را با پیروزی در سال‌های 1970، 1971، 1978 و 1987 به دست آورد. بابی آنسر در سال های 1968، 1975 و 1981 برنده مسابقات هند شد.

لاسوردا مدیر آتشین تالار مشاهیر بود و در مجموع 71 فصل را در تیم های داجرز، بروکلین و لس آنجلس به عنوان بازیکن، مربی و سپس مدیر به مدت 21 سال گذراند. او لس آنجلس را به عنوان قهرمانی سری جهانی 1981 و 1988 هدایت کرد و می گفت: “من از داجر بلو خونریزی دارم.” در 93 سالگی، او مسن ترین عضو زنده تالار مشاهیر بود.

بیسبال سه بازیکن برجسته سابق خود را از دست داد، تالار مشاهیر دان ساتون، ری فاس و جی آر ریچارد. ساتون در 324 بازی با پنج تیم پیروز شد. فاس یک شکارچی قوی بود که با شکست پیت رز در بازی آل استار در سال 1970، کارش بدتر شد و بعداً به فیلمبردار تلویزیونی مورد علاقه اوکلند اتلتیک تبدیل شد. ریچارد در اواخر دهه 1970 یک راست دست ترسناک برای هیوستون آستروس بود، قبل از اینکه در فصل 1980 دچار سکته مغزی شد و به دوران حرفه ای او در لیگ های بزرگ پایان داد.

ادی رابینسون با 100 سالگی، مسن ترین بازیکن زنده سابق لیگ برتر بود. بیش از شش دهه او در بیسبال حرفه ای شامل کار به عنوان مدیر کل برای آتلانتا و تگزاس بود. طرفداران بالتیمور در غم از دست دادن جو آلتوبلی که در سال 1983 عنوان قهرمانی مسابقات جهانی را کسب کرد، عزادار شدند.

بیلور به خاطر آوردن سبک هوایی پیشگامانه به NBA در یادها بود و اولین فوق ستاره لیکرز در لس آنجلس بود. اگرچه او هرگز قهرمانی را به دست نیاورد، پرش ابریشمی و ورزش نرمش او را به 11 مسابقه All-Star و Hall of Fame برد و کمک کرد انقلابی در بازی با سبکی ایجاد کند که لحن بازیکنان امروزی را ایجاد می کند. او با جری وست در یکی از قدرتمندترین تاندم ها در تاریخ حلقه ها شریک شد.

وست زمانی بیلور را «یکی از دیدنی‌ترین تیراندازانی که دنیا دیده است» نامید. لیکرز در سال 2018 از او با مجسمه ای در خارج از مرکز استیپلز تقدیر کرد. او همچنین 22 سال به عنوان مدیرعامل لس آنجلس کلیپرز گذراند.

NBA همچنین پل وست فال، بازیکن تالار مشاهیر را به یاد آورد که با بوستون سلتیکس در سال 1974 قهرمان شد و بعداً مربی لیگ و کالج شد، و مارک ایتون، که از فریم 7 فوتی خود برای مهار مشت‌ها و بردن دو مدافع استفاده کرد. جوایز سال باب اسلیک لئونارد به خاطر کار برجسته‌اش در کالج و حرفه‌ای بودن و همچنین دستاوردهای مربیگری‌اش به یاد می‌آمد.

باودن مربی محبوب مردمی در تالار مشاهیر بود، که ایالت فلوریدا را از تفکر دیرهنگام به یکی از سازنده ترین برنامه های فوتبال کالج در تاریخ هدایت کرد. Bowden در 40 سال به عنوان سرمربی در کالج 377 برد داشت و تیم های او دوازده عنوان را در کنفرانس آتلانتیک و مسابقات قهرمانی ملی در سال های 1993 و 1999 به دست آوردند. 14 فصل متوالی (1987-2000).

نیک سابان، مربی آلاباما، باودن را “احتمالاً بزرگترین سفیر تمام دوران…” نامید. او همیشه فقط برای او نبود. او همیشه سعی می کرد به دیگران کمک کند.”

مربی سابق بسکتبال فرانک تمپل، 741 پیروزی حرفه ای و مبارزه با سیاست های NCAA را به یادگار گذاشته است که به گفته او تبعیض علیه ورزشکاران سیاه پوست است.

دنیای بوکس در سوگ درگذشت قهرمان سابق سنگین وزن لئون اسپینکس و ماروین هاگلر فوق العاده، یکی از بزرگترین میان وزن های تاریخ، سوگوار است. اسپینکس که شخصیتی معمولی و لبخندی گشاد داشت که اغلب نشان دهنده از دست رفتن دندان های جلویش بود، مدال طلای المپیک را به دست آورد و سپس با شکست دادن محمدعلی و کسب عنوان سنگین وزن در هشتمین مبارزه حرفه ای خود در سال 1978، جهان بوکس را شوکه کرد. مسابقه مجدد هفت ماه بعد با 72000 طرفدار در نیواورلئان سوپردام و بینندگان تلویزیون ملی که 90 میلیون نفر تخمین زده می شود. اسپینکس تنها یک بار پس از اینکه در راند سوم در سال 1981 توسط لری هلمز متوقف شد، برای عنوان قهرمانی جنگید. او با نتیجه 26-17-3 به کار خود پایان داد.

هاگلر در بزرگترین صحنه های بوکس با بزرگ ترین نام های خود مبارزه کرد، زیرا او، شوگر ری لئونارد، توماس هرنز و روبرتو دوراند در دوران طلایی بوکس در دهه 1980 بر دسته میان وزن تسلط داشتند. هاگلر ساکت با یک چهره عمومی متفکر، 62-3-2 را با 52 ناک اوت به پایان رساند.

مدینه اسپیریت پس از پایان تمرین در سانتا آنیتا در حومه لس آنجلس در 7 دسامبر دچار حمله قلبی شد و درگذشت. تست پیروزی کره 3 ساله در دربی کنتاکی در ماه می برای بتامتازون مثبت شد، داروی قانونی که در روز مسابقه مجاز نیست.

دنیای هاکی عزادار از دست دادن اعضای تالار مشاهیر، تونی اسپوزیتو، دروازه بانی که به ترویج سبک پروانه ای کمک کرد، و راد گیلبرت است. همچنین والتر گرتسکی، که سرسره‌ای در حیاط خلوت ساخت که به پسرش وین کمک کرد، و مارک پاولیک، یکی از اعضای تیم Ice Miracle گم شده‌اند.

ژاک روگ، ملوان سابق المپیک و جراح ارتوپد، به دلیل ایجاد ثبات در کمیته بین‌المللی المپیک در طول 12 سال ریاست‌جمهوری‌اش و به‌خاطر پیگیری موضع سخت علیه دوپینگ در یادها ماند.

تالار مشاهیر فوتبال حرفه ای در غم از دست دادن سه نفر از اعضای خود، سم هاف، کرلی کالپ و فلوید لیتل عزادار است. مارتی شوتنهایمر به خاطر تمرین 200 برد NFL با مارک فوتبال عالی خود به یاد می‌آید. ستارگان سابق NFL، دماریوس توماس، وینسنت جکسون و داریوس جانسون خیلی زود ترک کردند. همچنین مایک دیویس، مدافع دو بار سوپربول از رایدرز و تد تامپسون، مدیر عامل گرین بی پکرز، که وقتی برت فاور را در لیست داشتند، آرون راجرز را انتخاب کردند و برنده سوپر باول بودند نیز غایب هستند.

دیگر چهره‌های برجسته ورزشی که در سال 2021 درگذشت گرد مولر بود که گل پیروزی آلمان غربی را در فینال جام جهانی 1975 مقابل هلند به ثمر رساند. تونی ترابرت، که در سال 1955 سه عنوان از چهار عنوان اصلی تک نفره تنیس و در مجموع پنج عنوان را به دست آورد. کلارا لامور واکر، شناگر سابق المپیک؛ و ستاره آهنگ میلا سینگ از هند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıtürk takipçi satın alGüvenilir Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1xbetaviator sinyal hilesigüvenilir forex şirketleriMobil Ödeme İle NakitMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaLevitraMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmecryptomagdailytokenewstheinvestmentmetaversefinancepopulartokenglobalfinanceicryptotokennewspapertopcoinsnewsinstagram takipçi satin alkepenk servisi1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme viagraredfoxbet