همه چیزهایی که باید درباره هودهای اجاق گاز بدانید (راهنما)

بعضی اوقات این موارد کوچک مانند هودهای اجاق گاز است که تا بعدا در روند طراحی فراموش نمی شوند ، اما می توانند نقش بزرگی در آشپزخانه شما بازی کنند. با وجود اجاق گاز / اجاق گاز که اغلب محور آشپزخانه است ، انتخاب هود مناسب اجاق گاز تصمیمی اساسی است که شما باید آن را درست بگیرید. آنها فقط به زیبایی ظاهر نمی شوند بلکه با نگه داشتن آشپزخانه تمیزتر ، سالم تر (از بین بردن دود و چربی موجود در هوا) و تبدیل کردن آن به مکانی بهتر برای هدف شما در آشپزخانه شما خدمت می کنند. در انواع گسترده ای از اندازه ها ، رنگ ها ، سبک ها و انواع موجود می توان یافتن یک مورد مناسب برای شما دشوار است. به همین دلیل ما این راهنمای مفید را برای شما نوشتیم که همه چیزهایی را که لازم است درباره هودهای اجاق گاز بدانید به شما ارائه می دهیم.

تفاوت بین هودهای استخراج و هودهای چرخشی
هنگامی که هوا از آشپزخانه شما خارج می شود ، باید جایی بروید. این یا می تواند به خارج (هود استخراج) ارسال شود ، یا می توان آن را از طریق فیلتر پمپ کرد و دوباره به داخل آشپزخانه (هود چرخشی) چرخید. در زیر کمی توضیح بیشتر درباره این دو توضیح داده شده است:

هود استخراج
این هودهای اجاق گاز به راحتی هوا را از طریق مجرای هوا می فرستند. آنها به هیچ وجه فیلتر یا پردازش نمی کنند. اگرچه آنها بیشتر از هودهای چرخشی موثر هستند زیرا هیچ کاری با هوا انجام نمی دهند ، اما می توانند بلندتر باشند زیرا برای فشار هوا به درون مجاری نیاز به قدرت بیشتری دارد. یادآوری این نکته ضروری است که از آنجا که برای رهایی از هوا از مجاری استفاده می کنند ، باید از همان ابتدا برنامه ریزی کنید ، به خصوص اگر بخواهید هود اجاق گاز بالاتر از یک جزیره یا در مقابل دیوار غیر خارجی باشد. اگر مجاری از ابتدا برنامه ریزی نشده باشد ، مجاری می تواند زشت باشد و ظاهر آشپزخانه شما را خراب کند. به علاوه ، شما محدود به این هستید که چه مدت می تواند طول بکشد و چه تعداد خمش می تواند داشته باشد. ما توصیه می کنیم که طول را به 5 متر کاهش دهید ، و برای هر خم 90 درجه ، 1.2 متر کاهش دهید. اگر مطمئن نیستید که آیا این با برنامه های شما مطابقت دارد ،

هود چرخشی
این هودهای اجاق گاز ، هوا را از طریق فیلترها فشار می دهند ، سپس این فیلترها قبل از اینکه هوا دوباره به داخل آشپزخانه شما برگردد ، هرگونه بوی آشپزی را از بین می برد. اکثر هودهای چرخشی مدرن دارای فیلتر اصلی گریس و همچنین فیلتر ذغال هستند ، اینها با هم کار می کنند تا بتوانند گریس ، بو و مواد غذایی را از هوا خارج کنند. این هودهای اجاق گاز معمولاً بسیار ارزانتر از هودهای استخراج هستند زیرا نیازی نیست که مجاری را در نظر بگیرید. با این حال ، آنها در برخورد با بوها ، گریس و دود کمتر موثر هستند زیرا مجبورند هوا را پردازش کنند و به ناچار این کار را 100٪ کاملاً انجام نمی دهند. همچنین باید در نظر داشته باشید که فیلترها طول عمر بالایی دارند و شما نیاز دارید که گاهی اوقات آنها را با موارد جدید جایگزین کنید.

سبک هودهای اجاق گاز
بیایید با آن روبرو شویم ، سبک هود اجاق گاز یکی از مهمترین جنبه هایی است که در نظر خواهید گرفت. سبک های مختلف زیادی در بازار وجود دارد که هرکدام رویکرد متفاوتی برای از بین بردن بو و مواد غذایی چربی موجود در هوا دارند. با وجود سبک های مختلف موجود در بازار ، به راحتی می توانید اشتباه بگیرید. اصلی ترین مواردی که قبل از فکر کردن در مورد ظاهر آن باید به آن توجه کنید اندازه و محل قرارگیری هاب است و اینکه آیا دوست دارید هود اجاق گاز مخفی شود یا به یک ویژگی آشپزخانه تبدیل شود.

هودهای یکپارچه
این کاپوت پنهان برای آن دسته از شما است که مایل نیستید آن را به یک ویژگی آشپزخانه تبدیل کنید. آنها در کابینت های شما یکپارچه شده اند و از نگاه اول دقیقاً مانند واحد دیواری دیگر به نظر می رسند. آنها با کشیدن دسته یا فشار دادن سوئیچ روشن می شوند. برخی حتی با فضای کمی برای یک میز ادویه می آیند!

هودهای معمولی یا ویزور
این هودهای اجاق گاز که معمولاً در قسمت زیرین یک دیوار نصب شده اند ، از نوع یکپارچه قابل مشاهده تر و آشکار تر هستند ، اما کمی ظریف تر از طراحی یا هودهای دودکش هستند. هودهای این ویزور با یک لیوان کوچک یا یک پلاستیک پلاستیکی عرضه می شوند که اندازه هود را گسترش می دهد. اگرچه این هودهای اجاق گاز کمتر محبوبیت بیشتری پیدا می کنند ، اما هنوز هم برای آشپزخانه هایی با فضای محدود بسیار عالی هستند زیرا می توانند در زیر یک کمد جای بگیرند – موجب صرفه جویی در فضای ذخیره سازی ارزشمند شما.

هودهای دودکش
این هودهای دودکش در سالهای اخیر بسیار محبوب شده اند. مشتریان می خواستند هودهای اجاق گاز خود را بیانیه دهند ، اما هنوز چیزی سنتی تر می خواستند. این هودهای اجاق گاز که اغلب از جنس استیل ضد زنگ بسیار جلا هستند ساخته می شوند و دارای بخش گسترده ای در قسمت انتهایی متصل به یک دودکش هستند. آنها می توانند به طور تصادفی بین دو واحد و یا به تنهایی به عنوان یک کاپوت مستقل حرکت کنند.

هودهای طراح
برای آن دسته از شما که می خواهید بیانیه واقعی بدهید و وای با دوستان خود همراه با هود اجاق گاز خود قرار دهید ، به هودهای طراح نگاه خواهید کرد. این طراحی ها به زیبایی یک آشپزخانه به سبک مدرن را تکمیل می کنند. این سبک با هزینه می آید؛ اینها معمولاً گرانترین نوع هودهای اجاق گاز هستند ، اما در زیر این ها هنوز هودهای استاندارد معمولی قرار دارند. با گفتن این موارد ، آنها تأثیر بصری فوری می گیرند و راهی عالی برای منحصر به فرد بودن آشپزخانه شما هستند.

هودهای جزیره
این هودهای اجاق گاز به گونه ای طراحی شده اند که در بالای کابینت جزیره آشپزخانه شما قرار دارند. یکپارچه در سقف یا معلق در بالا. این هودهای جزیره ای به گونه ای طراحی شده اند که از هر زاویه ای قابل مشاهده هستند و دارای پشتی صاف که با هود دیواری می توانید داشته باشند ندارند. بیشتر هاب های جزیره ای آشپزخانه از نوع هودهایی هستند که مجرای آن به سقف می رود ، اما به طور فزاینده ای محصولات طراح به بازار عرضه می شوند که به نظر می رسد کمتر شبیه هودهای اجاق گاز و بیشتر شبیه به ویژگی های روشنایی هستند.

سایر اطلاعات
ما چند قسمت مهم دیگر از اطلاعات در اختیار شما قرار می دهیم که در انتخاب هود مناسب اجاق گاز برای آشپزخانه شما ممکن است مفید باشد:

نرخ استخراج
غالباً نادیده گرفته می شود ، اما می تواند تفاوت زیادی در نحوه عملکرد هود اجاق گاز در آشپزخانه شما ایجاد کند. اگر هود اجاق گاز شما اندازه استخراج کافی از اندازه آشپزخانه شما نداشته باشد ، می فهمید که مدت زیادی طول می کشد تا هرگونه بوی بد پاک شود ، یا حتی آنها واقعاً پاک نشوند. در مشخصات تمام هودهای اجاق گاز دارای M3 در هر ساعت خواهد بود ، این عدد میزان هوای پردازش شده در ساعت را نشان می دهد. ما به طور کلی توصیه می کنیم یک هود اجاق گاز بخرید که حداقل 10 بار در ساعت هوا در آشپزخانه شما را فیلتر کند. یک راه خوب برای کار کردن در صورت مناسب بودن نرخ برای آشپزخانه شما ، تهیه حجم آشپزخانه شما (طول x عرض x عرض) برای مثال 4m x 3m x 2.5m = 30m3 است. اگر هود آشپزخانه شما هر ساعت 300 متر مکعب بگوید ، 10 بار در ساعت اتاق شما را فیلتر می کند (300) 300 = 10) یا هر 6 دقیقه یک بار.

فیلترهای روغن
این روزها همه هودهای اجاق گاز با فیلترهای گریس عرضه می شوند ، اینها معمولاً در زیر کاپوت می نشینند و اولین نقطه تماس برای مکش هوا هستند. این فیلترها اطمینان می دهند که قبل از اینکه ماشین همه چیز را پردازش کند ، بدترین بیت از هوا خارج می شود. آنها اغلب از مواد سرامیکی یا پشم گوسفند تهیه می شوند و هر 4 تا 8 هفته نیاز به تغییر دارند. همچنین ممکن است ارزش این را داشته باشید که قبل از خرید هود اجاق گاز ، فیلترهای جایگزینی را آسان کنید.

فیلترهای ذغال سنگ
این فیلترها را فقط در هودهای چرخشی می توانید پیدا کنید. به غیر از فیلتر گریس ، فیلتر ذغال همان چیزی است که بو و دود را از بین می برد. این فیلترها نیازی به تغییر ندارند که اغلب همانند فیلتر گریس ، تغییر آنها بین هر 9 تا 12 ماه کاملاً مناسب خواهد بود. این خصوصاً خوب است زیرا در بعضی از مدل ها می توانند کاملاً کمان باشند. همانطور که در فیلتر گریس وجود دارد ، ارزش این را دارد که بتوانید جایگزینی برای فیلتر ذغال را به راحتی پیدا کنید.

روشنایی
به نحوه استفاده از آشپزخانه خود بیاندیشید – غالباً وقتی در محل کار هستید ، به منبع اصلی نور در آشپزخانه خود بازگشت می کنید. به همین دلیل است که بیشتر هودهای اجاق گاز با چراغ روشنایی عرضه می شوند بعلاوه ، گاهی اوقات شما فقط به نور کمی بیشتری نیاز دارید تا مطمئن شوید که غذای شما پخته شده است. چراغ ها می توانند هالوژن ، رشته ای یا LED باشند. به غیر از مصرف انرژی که شما انتخاب می کنید یک انتخاب شخصی است. همچنین ارزش این را دارد که بخواهید لامپ را به راحتی تعویض کنید ، بعضی از واحدها می توانند کمی دشوار برای باز کردن باشند.

کنترل ها
این ممکن است موضوعی باشد که هرگز به آن فکر نکرده اید ، اما کنترل هود اجاق گاز شما نکته مهمی است که باید در مورد آن فکر کنید. باید از خود بپرسید: آیا دکمه ها را کنترل می کنید یا کنترل های حساس را لمس می کنید؟ استفاده از کنترل های حساس به لمس ممکن است هنگام خیس شدن یا چسبندگی دست کمی مشکل باشد – زیرا احتمالاً در آشپزخانه قرار خواهید گرفت.

سبک های مطابقت
برخی از اجاق گازها بهترین هود خارجی دارای طراحی هود تطبیقی ​​هستند و قرار است با هم هماهنگ شوند ، بنابراین ارزش این را دارد که قبل از تصمیم نهایی خود این موضوع را بررسی کنید.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
امیدواریم که این راهنما به شما کمک کند ، اما اگر دوست دارید بحث کنید کدام هود اجاق گاز برای آشپزخانه شما بهترین است ، فقط با ما تماس بگیرید. برای صحبت با طراح آشپزخانه محلی خود با کمبریج ، خیابان نئوتس ، اسقفها استورتفورد یا شعبه نیومارکت تماس بگیرید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>