20 سناتور ایالات متحده آمریکا به دنبال اضطراری حمایت از پناهندگان افغان سیک ها و هندوها

به عنوان بسیاری از 20 سناتور ایالات متحده آمریکا خواسته اند که برگ برنده دولت برای کمک مالی اضطراری حمایت از پناهندگان به سیک و هندو جوامع در افغانستان در مواجهه با آزار و اذیت به عنوان اقلیت های مذهبی.

خواندن مصاحبه اختصاصی با حامد کرزی: ‘همه افغان ها شده اند مورد آزار و اذیت’

در هر دو حزب در نامه ای خطاب به وزیر امور خارجه مایک Pompeo, سناتور به نام در وزارت امور خارجه را به اولویت اسکان مجدد فرصت های زیر به ما پناهنده پذیرش برنامه تخصیص سقف برای افغانستان سیک و هندو جوامع است.

جمعیت هندوها و سیک ها در افغانستان به طور قابل توجهی کاهش یافت با توجه به سال از آزار و اذیت توسط طالبان و اخیر اقدامات تروریستی مرتکب داعش خراسان (ISIS-K) گفتند.

همچنین بخوانید: تابعیت متمم قانون: MEA روشن در افغانستان اقلیت

این دولت بارها برجسته حفاظت از آزادی مذهبی به عنوان یک اولویت های سیاست خارجی سناتور نوشت.

سیک و هندو جوامع در افغانستان صورت یک تهدید وجودی از داعش-K به دلیل مذهب خود را. برای محافظت از آزادی مذهبی ما به فوریت از آنها بخواهید که شما را به این مراحل ضروری برای دفاع از این تهدید اقلیت های مذهبی آنها گفت: در این نامه است.

همچنین بخوانید: برای افغانستان سیک ها آن را بین خشونت و خروج

در این نامه همچنین خواستار Pompeo به ارائه پشتیبانی های اضافی برای اعضای سیک و هندو جوامع را انتخاب کنید که در افغانستان باقی خواهند ماند و به اطمینان حاصل شود که افغانستان اقلیت های مذهبی بهره مندی از دلار 20.6 میلیون نفر در آمریکا در حال حاضر کمک های ارائه شده به آدرس COVID-19.

اطمینان حاصل کرد که اقلیت های مذهبی دریافت ما COVID-19 کمک باید به یک اولویت در همه کشورهای که در آن حفاظت از اقلیت های مذهبی یک چالش است سناتور اضافه شده است.

نامه نوشته شده توسط سناتور رابرت منندز عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا, سنا رهبر حزب دموکرات چاک شومر و سناتور تام Tillis, کیر, دوربین, Patrick Leahy, دایان فاینستاین, کریستن جیلیبرند Tim Kaine کامالا هریس باب کیسی کریس ون Hollen برنی ساندرز, پتی موری, Chris Coons, Ed Markey, Tammy Duckworth, جک رید علامت هشداردهنده بن کاردین و جیمز Lankford.

تهدید دولت اسلامی

ISIS-K اهداف اقلیت های مذهبی در افغانستان یک تهدید وجودی برای افغانستان سیک و هندو جوامع در ویژه نامه است.

سیک و هندو جوامع هنگامی که شماره در اطراف 250,000 مردم اما در حال حاضر کمتر از 1000 نفر به دلیل دهه از آزار و اذیت آنها اضافه شده است.

جوامع همچنان به صورت تبعیض در دسترسی به مسکن و اشتغال و طالبان قبلا موظف است که سیک ها و هندوها پوشیدن بازوبند زرد و یا تکه های به عنوان یک نشانگر مذهبی خود وضعیت سناتور نوشت.

در سال های اخیر به یک تهدید جدید به افغانستان سیک و هندو جوامع پدید آمده است: حملات تروریستی از داعش-K.

در ماه مارس داعش-K راه اندازی یک حمله در یک سیک gurdwara در کابل که منجر به کشته شدن 25 نمازگزارانو بعد از انجام یک انفجار در یک مراسم تشییع جنازه خدمات برای کسانی که قربانیان.

به عنوان ISIS-K همچنان به حمله به غیرنظامیان و سربازان بین المللی در قرعه کشی را در افغانستان سیک ها و هندوها به احتمال زیاد به صورت خشونت بیشتر آنها نوشت.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>