45 سال پیش: یک نگاه به عقب در هند هاکی را تنها در جام جهانی برنده

بیش از چهار دهه پیش که تیم هاکی برداشته آن تنها در جام جهانی تاج در این روز با شکوه فصل نوشته شده است پس از این قلب شکستن دست دادن دو سال پیش از آن در سال 1973.

پس از تحمل یک درهم و برهم کمپین Ajit Pal Singh-led تیم هند اسکریپت تاریخ با هیجان 2-1 پیروزی بر پاکستان در شب 15 مارس در Merdeka استادیوم فوتبال در کوالالامپور.

طلایی صدای Hindi مفسر Jasdev سینگ توصیف برنده لحظات که یاد نهایی هنوز هم میشکافد در قلب و ذهن میلیون ها نفر از سرخپوستان.

آشوک کومار و اسلم Sher Khan, ستاره های نیمه نهایی و فینال به یاد آن لحظات در 45 سالگرد آن پیروزی تاریخی.

دل شکستگی

“ما بسیار نزدیک به برنده این جایزه در سال 1973 از دست داد اما به میزبان با وجود پیشرو با دو هدف در یک زمان. من از دست رفته یک گل در وقت اضافی و ما از دست رفته یک پنالتی سکته مغزی در مرگ ناگهانی. دلخراش بود برای ما. بنابراین ما نمی خواهید به ترک هر گونه سنگ unturned در سال 1975” گفت: Ashok Kumar, پسر افسانه ای Dhyan Chand که گل پیروزی مقابل پاکستان در فینال.

“ما تا به حال یک عمل اردوگاه در Chandigarh قبل از این مسابقات است. جمعیت بزرگ استفاده می شود به جمع آوری به تماشای ما. Giani Zail سینگ بود وزیر و سپس او همراه با وزیر ورزش Umrao سینگ بازدید ما دو بار در هفته. ما روحیه بالا بود و ما مصمم به پیروزی است.”

هند انتهایی میزبان مالزی در نیمه نهایی زمانی که مدیر تیم Balbir سینگ Sr. تحت فشار قرار دادند اسلم به میدان جنگ. این حرکت به دست آورده به سود غنی به عنوان او به ثمر رساند این گل به بازی به وقت اضافی.

هدف منحصر به فرد

“من هرگز نمی توانم فراموش نکنید که هدف در زندگی من است. ما تا به حال سمت چپ Chandigarh فقط با یک هدف: به پیروزی در جام جهانی. هر عضو تیم به همان هدف و ما می خواستیم به پیروزی در آن برای کشور ما” به یاد می آورد اسلم.

“ما سوار بر اعتماد به نفس پس از نیمه نهایی برنده شوید. پاکستان سابق قهرمان و یک تیم بسیار قوی است اما آنها مطابقت می تواند اعتماد به نفس ما در فینال,” او اضافه شده است.

برای Ashok Kumar وجود دارد اضافه شده فشار او به عنوان Dhyan Chand پسر.

“قطعا فشار وجود دارد. بیشتر به دلیل سابقه خانوادگی. هنگامی که ما رسیده مالزی و دیدم جایزه جام جهانی برای اولین بار در لابی هتل من قول می دهم به خودم که من را به پدرم افتخار می کنم” او گفت:.

تعطیلات ملی

یک روز تعطیل ملی اعلام شد در هند در روز نهایی و جامعه هند در مالزی بود به همان اندازه هیجان زده است.

“هر جا که ما رفت و مردم جمع آوری شده را به یک نگاه اجمالی. امضا و عکس گرفته شد. مردم دیوانه رفت و ما تحت درمان قرار گرفتند مانند قهرمانان در مالزی و هند است.”

Balbir سینگ Sr. نیز رفت پایین خط حافظه.

“تاریخی جام جهانی پیروزی تقریبا اتفاق نمی افتد. این تیم برای ورود به مسابقات تقریبا خارج قبل از آن آغاز شده است. بسیاری از مردم مشغول به کار سخت به آن را ممکن است,” او گفت:.

تیم شعار

“من تا به حال ایجاد یک تیم منحصر به فرد شعار ‘مجدد جهان برتری هدف ما است.’ آن را به رنگ قرمز روشن در ورودی به تیم خوابگاه در اردوگاه های آموزشی. پسران بازی با unity برای هر یک از دیگر و وجود دارد هیچ جایی برای نمایشگری. این تلاش های مشترک ساخته شده است که برنده شدن برای هند ممکن است.”

Fortyfive سال از آن زمان و هند است و در عین حال به نفع یکی دیگر از جام جهانی.

Ashok Kumar تاسف است که با وجود چنین تاریخی شاهکار تیم برنده بود نه علت آن.

“فراموش نکنید که در مورد جشن هیچکس به نام ما به تبریک در این روز است. من فکر نمی کنم بسیاری از به یاد داشته باشید بعد. پس از همه, ما یک کریکت crazy کشور است. که به یاد قهرمانان هاکی?”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر