468 Shramik قطار ویژه اجرا تا کنون بیش از 5 لاخ مهاجران تقبل قایق از آب عبور: راه آهن

راه آهن هند است عمل 468 “Shramik ویژه” قطار پس از مارس 1 و تقبل قایق از آب عبور صفحه اصلی بیش از 5 لاخ مهاجران سرگردان در نقاط مختلف کشور در میان coronavirus ناشی از مستند, مقامات گفت.

در حالی که 363 قطار در حال حاضر به مقصد رسید 105 قطار در حمل و نقل. این 363 قطار بودند فسخ در کشورهای مختلف مانند آندرا پرادش (1 آموزش) بیهار (100 قطار) هیماچال پرادش (1 آموزش), Jharkhand (22 قطار), Madhya Pradesh (30 قطار) ماهاراشترا (3 آموزش), Odisha (25 قطار) راجستان(4 آموزش), Telangana(2 قطار), Uttar Pradesh (172 قطار), West Bengal (2 قطار) تامیل نادو (1 آموزش).

این قطار را تقبل قایق از آب عبور مهاجران به شهرها مانند Tiruchchirappalli, Titlagarh, Barauni, خندوا, Jagannathpur, خوردا جاده Prayagraj, چاپرا, Balia, Gaya, Purnia, Varanasi, دربنگا, گوراکپور, Lucknow, Jaunpur, Hatia, بستی, کاتیهار, Danapur,Muzzaffarpur, سهرسا ،

از دوشنبه این Shramik قطار ویژه حمل در اطراف از 1700 مسافر در هر جای فعلی 1200 به کشتی به عنوان بسیاری از کارگران خانه به عنوان امکان پذیر است.

هر Shramik قطار ویژه دارای 24 مربیان هر یک با ظرفیت 72 نفر. تا حال حاضر تنها 54 نفر اجازه داده شد در یک مربی و وسط اسکله نمی شد اختصاص داده شده به هر مسافر اجتماعی را حفظ فاصله از هنجارهای.

در حالی که راه آهن هنوز اعلام کرد که هزینه های متحمل شده در خدمات ویژه مقامات نشان می دهد که ملی حمل و نقل صرف در اطراف ₹80 لاخ در هر سرویس.

دولت قبلا اعلام کرده است که هزینه این خدمات به اشتراک گذاشته شده است در 85:15 درجه با متحده است.

از آنجا که Shramik قطار ویژه خدمات آغاز شده گجرات باقی مانده است یکی از منشاء ایستگاه پس از کرالا. بیهار و اوتار پرادش بالا لیست دریافت متحده است.

در اوایل راه آهن کشید توپخانه ضد هوایی از احزاب مخالف برای شارژ برای این خدمات است.

در آن دستورالعمل راه آهن گفت: قطار خواهد رفت و تنها در صورتی که 90 درصد اشغال و “دولت ها باید جمع آوری کرایه بلیط”.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>