جدید قایق اسکله در Vaikom مجاور به یکی از قدیمی. مردم میل در اطراف آن انتظار قایق خود را به جزایر نزدیک در حالی که یکی از قدیمی با بوی مسحور کننده از موتور سوخت بیشتر یک کار ریختن برای قایق خدمه و تکنسین. اما این اسکله است که از اهمیت تاریخی. در 9 مارس سال 1925 مهاتما گاندی متحرك در اینجا هنگامی که او آمد به شرکت در Vaikom Satyagraha (1924-25). چند متر دورتر در سراسر جاده است که به تازگی افتتاح (21 ژانویه) Vaikom Satyagraha یادبود گاندی موزه ساخته شده به مناسبت گرامیداشت این رویداد و خارج است که یک مجسمه برنزی گاندی.

604 days of struggle at Vaikom

Vaikom Satyagraha آغاز شده به عنوان یک منطقه ای و موضعی اعتراض به نجاست. آن رشد اهمیت است و به عنوان یک رویداد محوری در تاریخ کرالا توسط مورخان حتی منجر به معبد ورود اعلام 1936. قلب این اعتراض در Vaikom Mahadeva معبد که در آن طبقه فوقانی بود مجاز به استفاده از یک جاده عمومی در اطراف آن اما دیگران نمی شد.

تخته قرار داده شد هشداردهنده استفاده از جاده توسط مردم تلقی می شود از پایین کاست. این ماکت یکی از این هیئت مدیره قرار داده شده است در داخل موزه به عنوان یک یادآوری از ظالمانه اجتماعی و سیاسی از زمان.

604 days of struggle at Vaikom

بر خلاف متعارف موزه وجود دارد هیچ تاریخی آثار باستانی و یا نمایشگاه. “کسانی که در نظر گرفته زندگی یک موزه است. برای این جنبش نمایشگاه غیر موجود است. اگر آن را یک جنگ وجود دارد که سلاح. این بود که مسالمت آمیز گاندی اعتراض. نبود [از نمایشگاه] بود یک چالش در مورد چگونه به معاون کشیش بخش موزه می گوید:” R Chandran Pillai از Keralam موزه که اجرا شده این پروژه است. اسناد و مدارک و مواد آرشیوی برای جبران آنچه که این پروژه فاقد شرایط از نمایشگاه.

موزه تاریخ

  • تعاملی موزه تاریخ فرهنگی کرالا, همچنین شناخته شده به عنوان ‘Keralam موزه’ تاسیس شد در سال 2011 توسط کرالا دولت به عنوان یک خودمختار بدن را تحت امور فرهنگی وزارت آن را به نمایش گذاشتن جنبه های مختلف فرهنگ و میراث از دولت است.
  • Keralam موزه مرمت با استفاده از تکنیک های مدرن موزه باستان در Koyikkal کاخ (بدینیکنور) تپه قصر (Tripunithura) و Pazhassi رجا موزه (کالیکوت). آن را دارای نقش مهمی در راه اندازی منطقه, میراث, موزه, منطقه, میراث, موزه, تریواندروم در Sreepadam کاخ Ernakulam District, موزه میراث در سنگر و استحکامات خانههای ییلاقی Wayanad منطقه میراث موزه در Pazhassikudeeram, Pathanamthitta منطقه, میراث, موزه, Konni و پرور منطقه, میراث, موزه, Kollencode کاخ.

داستان اعتراض به طول انجامید که در 604 روز از مارس 30 سال 1924 به 23 نوامبر 1925 است گفت: از طریق گویا روایات: تصاویر, اسناد و تعاملی صوتی و تصویری مطالب. “ما یک مجموعه بزرگ از اصلی پرونده و اسناد و مدارک مربوط به Vaikom Satyagraha که ثابت می شود یک منبع ارزشمند از اطلاعات برای موزه است. از آنجا که هیچ آثار باستانی این داستان بر اساس واقعیت است که ما باید در سوابق ما می گوید:” J Rejikumar مدیر دولتی Archives.

بصری روایت به صورت متن و تصاویر است که از طریق چشم از یک پسر که می توانست با آن مواجه تبعیض مبتنی بر کاست. بازدید کننده برای اولین بار معرفی به نجاست آن عمل و تحمیل یک بیداری بی ادب برای کسانی که غافل از حد کامل آن است. یک ماکت مینیاتوری از Vaikom معبد را نشان می دهد معبد و جاده های اطراف آن.

604 days of struggle at Vaikom

گالری مقدماتی لیست تجویز فاصله هر طبقه بود به نگه داشتن از دیگری است. برای تقویت چگونه نجاست تحمیل شد در حال زندگی به اندازه اساسنامه سه — اولین بار برای سرپیچی از این قانون معترض در خارج از حصار دستک و یک هیئت مدیره است که منع آنها را از با استفاده از جاده ها است.

موزه تقسیم شده است پنج بخش و شامل یک گالری برای گاندی و دیگر رهبران Satyagraha و تئاتر برای یک سمعی و بصری نشان می دهد. “به منظور به روایت داستان Satyagraha ما می خواهید مخاطبان به عنوان شرکای در روایت. ما آن را نگه داشته تعاملی برای بیدار کردن حس کنجکاوی” می گوید: Chandran Pillai.

604 days of struggle at Vaikom

موزه میریزد نور بر روی جنبه های کمتر شناخته شده که چگونه این ممنوعیت به دست می آمد به خصوص از آنجا که مهاراجه از Travancore, Ayilyam Thirunal, حال, در سال 1865 در بیانیه ای اعلام کرد که جاده های عمومی در Travancore شد برای همه در دسترس; در زمانی که اولین هیئت مدیره منع دسترسی قرار داده شد تا در سال 1905 و از کسانی که رهبری مبارزه صرف نظر از ایمان و یا طبقه.

این Vaikom Satyagraha

  • در فوریه 1924 ضد نجاست کمیته برگزار شد یک جلسه عمومی در Vaikom که در آن تصمیم گرفته شد که این قانون محرومیت معبد جاده ها به طبقات پایین خواهد بود به مبارزه طلبیده توسط یک گروه از satyagrahis. در مارس 30 داوطلب از نقاط مختلف Travancore وارد Vaikom. یک پیام از Mahatama گاندی خوانده شد پس از آن سه مرد از طبقات مختلف راهپیمایی به سمت جاده ممنوع. توسط پلیس متوقف شد, آنها حاضر به نوبه خود بازگشت و چمباتمه در جاده ها است. سه بیشتر به دنبال شکستن قانون برای آنها که دستگیر شدند. رهبران استقبال دستگیری جاده سنگر توسط پلیس معترضین نشسته بر روی جاده در مقابل موانع در این معبد چهار ورودی.

آن را در طول satyagraha که مهاتما گاندی ملاقات Sree Narayana گورو برای اولین بار. اطلاعات دقیق و دقیق.

آنچه باعث می شود این موزه جالب آن است که متمرکز بر یک رویداد را نشان می دهد و هر جزئیات مهم متصل به آن است.

تعاملی موزه تاریخ فرهنگی کرالا, همچنین شناخته شده به عنوان Keralam موزه های اجرا شده این پروژه برای آرشیو بخش. بخشی از این بودجه برای پروژه های در آمد از گاندی میراث و سایت های ماموریت است که تحت وزارت فرهنگ و بقیه از دولت.

این موزه در روزهای دوشنبه بسته. ورود رایگان است و زمان در حال از 10 صبح-5 بعد از ظهر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

خرید کتاب زبان اصلی