یک عمر در موسیقی

ابزار veena دارای رشته های نزدیک به تقلید صدای انسان با یک گور سنت است. این هند تنها ابزار است که تولیدات مختلف سه مدارس — این میسور تانجاوور و آندرا baani (سبک) — در Carnatic instrumental. اهمیت آن افزایش یافته که به یاد هنرمندان مانند Veena Seshanna و Veena Venkatagiriappa به دنبال Veena Doreswamy Iyengar دریافت حمایت سلطنتی در میسور دادگاه. در عصری که بسیاری از دیگر Vainikas آغاز شده بود با استفاده از تماس با میکروفون Doreswamy Iyengar باقی مانده یک شخصیکه در استعمال کلمات صحیح و گیر به ‘صوتی’ Veena. او میسور baani یک سبک متمایز مشخص شده توسط امضا حرکات که برای تمجید ریخت و در طول زندگی حرفه ای او.

“این تولد صدمین سال از پدر من Doreswamy Iyengar و وجود دارد برجسته جنبه های شخصیت او است که ما می خواهم به رکورد. ما در ادای احترام ما فکر خواهد بود وجود دارد هیچ راهی بهتر از در آوردن یک زندگینامه در بازی او به خوبی شناخته شده گروه کالا Gangothri. مدافعان مانند BV Rajaram مستقیم با نشان دادن نمایشنامه نویس به عنوان دکتر N. Raghu دستیار مدیر برنامه ها – Akashavani به ما این داستان است. این امر می تواند صحنه در 7 مارس در Chowdiah سالن یادبود” می گوید: D Balakrishna, vainika و پسر Iyengar.

جوان Doreswamy Iyengar فارغ التحصیل زود از اتاق عمل به کنسرت پلت فرم. در سن 12 او اولین بازی خود را در کاخ میسور. هنگامی که سخت گیر می شه مهاراجه, Nalvadi Krishnaraja Wadiyar خاص Doreswamy برای, تقدیر, خود گورو Veena Venkatagiriappa بود آمدیم. “مطمئن شوید که او به درستی آموزش دیده که این پسر را به نام میسور و” مهاراجه دستورالعمل به گورو Venkatagiriappa تقریبا یک فرمان. Doreswamy شد به زودی منصوب junior vidwan در کاخ ارکستر. این زمانی بود که او به تصویب رسید آزمون پیشرفته تئوری موسیقی غربی انجام شده توسط ترینیتی کالج موسیقی لندن. او به سختی 16 زمانی که او نامزد دریافت جایزه بود asthana vidwan (دادگاه نوازنده) در میسور دولت یکی از جوانترین برنده افتخار.

به عنوان پسر ساخته شده و سریع گام برای خودش یک تحت تاثیر ارشد ویولن هنرمند T Chowdiah اصرار داشت که Doreswamy همراه او در رسیتال ویولن. “پدر من همیشه می گفت کسانی که برای اولین بار دوئت ویولن و veena. اما به زودی ویولن vidwan ساخته شده پدر من نشستن مرکز مرحله نقل مکان کرد و به, همراهی,”, به یاد می آورد Balakrishna.

بعد Iyengar بود به بازی jugalbandis با دیگر ویولونیست از جمله للگودی G Jayaraman, TN کریشنان و MS Gopalakrishnan و با خوانندگان M Balamuralikrishna و پلککد KV Narayanaswami. او همچنین انجام دوئت با Hindustani هنرمندان Mallikarjun منصور, علی اکبر خان و امجد علی خان.

اگر چه Doreswamy Iyengar را مربوطه به اهنگ صدا خلوص همراه با راگا گستره و swaraprastara شد مورد ستایش قرار داد او ارائه شده و حتی سبک تر قطعات با عزت. چقدر از موسیقی او می توان به ترجمه روی صحنه است چه BV Rajaram توضیح می دهد. “ما باید 20 نفر آوردن زندگینامه خود را از طریق بیت موسیقی trickling در اغلب. بهترین موسیقی زنده اجرا به عنوان Balakrishna دانش آموزان را به این نقش” او می گوید.

Rajaram خوشحال است را به این چالش به عنوان کالا Gangothri او می گوید: ارائه شده magnum opus را نشان می دهد به عنوان Mukhya Mantri, میسور Mallige و Mukkajjiya Kanasugalu. “Iyengar زندگی خود را به طوری که آن را نه فقط در خود veena بازی اما توانایی های خلاق خود را به عنوان یک آهنگساز فصل دیگری از زندگی اش به نمایش گذاشت. نزدیک به دو دوجین از موسیقی اپرا از Pu Ti Narasimhachar است سهم خود را. دوستی خود را یکی از اصلی ترین جنبه های این بازی است که برجسته شده است. این است که جدای از خود را با شکوه و در عین حال ساده شخصیت است که تاکید خود را تمرکز و عزم و اراده را به هند ابزار به ارتفاع بیشتر می گوید:” Rajaram.

90 دقیقه بازی کرده است داستان از دکتر N Raghu خطوط که با اقتباس کار خود را از کانادا کتاب اصلی در Iyengar ‘Veeneya Neralinalli’ نوشته شده توسط Bharati Kasaragodu. “Bharati کار معتبر و جامع آن لذت به قسمت جالب گلچین برای در آوردن عناصر دراماتیک می گوید:” Raghu که همچنین لنت صدای او برای serialising کتاب در هوا در 54 قسمت است. “مرحله یک بزرگتر بوم اما ما تا به حال به آن را در سراسر بیشتر ماهرانه تا به عنوان پروژه زندگی خود را و نه آن را به یک کلاسیک opera. آوردن در هيچ مرحله کرافت بیش از حد به جزئیات یک نوازنده زندگی را طراوت تجربه می گوید:” Raghu که نوشته شده برای Akashavani.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید