موسیقی ده

منتقد فیلم و سابق مدیر هنری BIFFes, HN Narahari رائو قرار گرفته و به همراه 12 فیلم در موضوع از سنت های موسیقی و سینما. “فیلم از جمله Hamsageethe, Tyagaraja, Purandaradasa, Baiju Bawra, Swathi Tirnal, میرا Tansen سانت Tukaram, Kanakadasa نمایش در خواهد آمد,” مطلع N Vidyashankar هنری مدیر BIFFes.

رائو می گوید: “موسیقی هند سنت منحصر به فرد شامل اشکال مختلف و سبک. لازم است به بررسی سینمای هند با تمرکز بر چگونه موسیقی تبدیل شده است بخشی جدایی ناپذیر. احتمالا هیچ کشور دیگری استفاده از موسیقی در سینما به حدی است که هند است.

“هند یک کشور وسیع تنوع فرهنگی و سنت ما به دنبال تکامل یافته اند به اشکال مختلف و سبک از موسیقی است. در حالت کلاسیک خود ما را در فرمت های مختلف مانند Carnatic و هندوستانی. نیز وجود دارد یک سنت غنی از موسیقی محلی.”

رائو می گوید: تا کنون پس از انتشار Alam Ara (1931) آهنگ ها شده اند بخشی جدایی ناپذیر از فیلم های ما. “سینما در نظر گرفته شد یک فرمت حرفه ای تئاتر شد که در آن آهنگ خوانده شده توسط بازیگران بر روی صحنه است. این سنت همچنان ادامه دارد و به این روز است. به عنوان موسیقی و رقص شد جدا از سینما, موسیقی, مدیران, خوانندگان و آهنگسازان و lyricists در بر داشت یک پلت فرم.”

فیلم برای بسته انتخاب شده از سال 1936 به 2015. Vishnupanth Govind Damle را سانت Tukaram (1936) است مراتی فیلم در مورد سنت. آن حکم یکی از سه بهترین فیلم جهان در جشنواره فیلم ونیز. این اولین فیلم هندی به اجرا در یک تئاتر برای بیش از یک سال و تنظیم قالب مذهبی برای فیلم. موسیقی تا به حال گفتن تاثیر بر مخاطب است. موسیقی تشکیل شده بود Keshavarao Bhole. در انتهای دیگر این طیف است مراتی فیلم Katyar Kaljat Ghusli (2015) بر اساس eponymous بازی با موسیقی تشکیل شده توسط شانکار احسان-Loy.

برجسته از Tansen (1943) است و موسیقی آن است. Khemchand Prakash تا به حال موسیقی تشکیل شده و KL Saigal بود که در اوج محبوبیت خود نقش Tansen. آن کار چالش برانگیز برای Khemchand برای ایجاد Hindustani classical music آهنگ برای این آهنگ. وجود 13 آهنگ های تشکیل شده در ragas در این فیلم از جمله Deepaka و Megha Malhar.

موسیقی جشن میرا (1945) با MS Subbulakshmi در سرب به کارگردانی الیس R Dungan به یاد ماندنی است. میرا دریافت و بررسی بیحوصلگی حرف زدن و مطبوعات آزاد مجله نوشت:”میرا حمل و نقل ما را به یک جهان متفاوت از Bhakti, تقوا و ملودی. در این مرحله این باور غلط است که موسیقی فیلم در پایین تر.”

Chittur V Nagaiah را Tyagayya (1946) است که هنوز هم به یاد آن روح تکان دهنده موسیقی. Nagayya نقش Tyagaraja رندر متعددی آهنگ شیرین با صدای معتبر تلفظ کلمات تلوگو.

Vijay Bhat را Baiju Bawra (1952) trendsetter. برای اولین بار Naushad اقتباس Hindustani classical ragas برای ایجاد جاویدان آهنگ. محمد رفیع و Lata Mangeshkar شد ستاره این فیلم است.

تلویزیون سینگ Thakur Jagajyothi Basaveshwara (1959) معرفی vachanas-فرم ریتمیک نوشتن در کانادا است که تکامل یافته در قرن 11th. بازیگران Honnappa Bhagavatar, Rajkumar K S Ashwath و B Sarojadevi این فیلم به ثمر رسانده بود توسط GK Venkatesh.

Y R Swamy Bhakta Kanakadasa (1960) را به تصویر می کشد Kanakadasa این سفر معنوی. این فیلم با بازی Rajkumar و کریشنا Kumari است Kannada سینما را 100 تولید. گل توسط M Venkataraju و Dasa Padagalu آهنگ بودند خوانده شده توسط P. B. Srinivas و S Janaki.

روپیه Purandara Dasaru (1967) کارگردان, رقم راجو بازیگران K. S Ashwath R Nagendra رائو به سرقت برده قلب دوستداران موسیقی به لطف Purandaradasa اشعار خوانده شده توسط ML Vasanthakumari M Balamuralikrishna و PB Srinivas.

GV Iyer را Hamsageethe (1975) تا به حال چند دیالوگ. بسیاری از داستان خواننده Venkatasubbaiah است گفت: از طریق شخصیت های که می خوانم. بخشی از این فیلم روایت را از طریق آهنگ توالی. Balamuralikrishna را ترکیب درمان در حالی که BV Karanth پس زمینه نمره کمک به ایجاد محیط حق.

Shankarabharanam (1980) کارگردان K Vishwanathan در مورد شکاف بین کلاسیک و موسیقی غربی. لنین content marketing را Swathi Tirunal (1987) ویژگی های Anant نق نقو به عنوان Swathi Tirunal راما Varma, Maharaja از Travancore.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>