ادای احترام: با Irrfan Khan, کمتر بود همیشه بیشتر

این همان بی رحمانه ماه آوریل در سال 2002. عرفان خان با وجود بیش از یک دهه از مبارزه و محبوب تونی و Deeya سینگ سریال Banegi Apni Baat پشت سر او تا به حال تنها فقط شروع به تصور در Hindi سینما مخاطب است. اما لندن با مدیر Asif Kapadia که تا به حال کارگردانی او برنده جایزه اولین ویژگی جنگجو در سال 2001 به من گفت که عرفان بود “هندی, Benicio del Toro, Sean Penn, Gary Oldman یا وینسنت گالو… او می تواند هر چیزی که او می خواهد…من مشتاقانه منتظر دیدن او در پرواز است.” او گفت: این برای یک قطعه من در انجام آن برای چشم انداز مجله در قانع کننده جدید بازیگران در Hindi سینما را در افق.

 

همانطور که پرواز کردم ظالمانه مبتنی امروز راه بیش از حد به زودی برای هند یکی از بهترین بازیگران و واقعا بین المللی استعدادهای نگاه میکنم و با تعجب می کنم که چگونه نبوی Kapadia می تواند در آن زمان. در بیش از 15 سال است که به دنبال یکی شده است و شاهد برخی از مهمترین پیشگام اجرای برنامه از عرفان در گسترش نقش و فیلم.

Irrfan درخواست تجدید نظر در وضع دقیقا آنچه که او نمی تواند: یک کتاب درسی فیلم هندی بت. او جایگزین قهرمان. یک فکر اگر بالیوود قادر خواهد بود به جای جیپور پسر غیر معمول شخصیت. آن را انجام داد. او یک بازیگر اولین بار است که بعد از آن رفت و به دست آوردن جذابیت اصلی استار بدون از دست دادن خود را در ریشه. یک بازیگر غیر متعارف با جاه طلبی های حرفه ای بودند که نه محدود به سینمای هند به تنهایی. یک بازیگر است که می تواند فراتر از ملیت و مرز و درخواست تجدید نظر به مخاطبان جهانی. یک بازیگر است که می تواند هر چیزی را به هر کسی. مهمتر از همه, یکی, که همیشه وجود دارد برای فیلمسازان جوان به روایت داستان های جدید در اشکال جدیدتر با وجود داشتن شده است به استقبال بین المللی غول مانند Ang Lee, Michael رسانده و دنی بویل.

Cast members of the best picture nominated film "Slumdog Millionaire," (L-R) Anil Kapoor, Irrfan Khan, Freida Pinto and Madhur Mittal arrive at the 81st Academy Awards in Hollywood, California February 22, 2009

اعضای بازیگران بهترین عکس نامزد دریافت جایزه فیلم “زاغه نشین میلیونر” (L-R) آنیل کاپور, Irrfan Khan, Freida Pinto و Madhur Mittal می رسند 81st جوایز اسکار در هالیوود کالیفرنیا فوریه 22, 2009 | عکس های اعتباری: JASON REED

این آسان نیست برای رسیدن به این نقطه در زندگی است. او اولین بازی خود را jinxed: cameo در Mira Nair سلام بمبئی (1988) در نهایت خرد شده در ویرایش جدول. او تلاش سخت و طولانی است. این نبرد را ترک نمی کند او را خسته و تلخ و یا بدبینانه. او را نشان نمی دهد و نه اجازه می دهد خود را به گل و لای غوطه خوردن در آن است. “به رسمیت شناختن این است که من احساس pampered. آن را به عنوان اگر تمام این سالها از بازیگری شد و ارزش آن” او به من گفته بود در یکی از مصاحبه.

او نگاه به عقب در زمان خود را در مدرسه ملی درام در دهلی نو به عنوان یکی که او ارائه یک فضای به “فکر می کنم و درگیر در هنر و بازیگری در یک شیوه ای متمرکز” او قدردانی تلویزیون سال به او کردم به تمرین بودن در مقابل دوربین و کردم کار او زندگی را از.

این فیلم را واقعا به او متوجه شد Tigmanshu Dhulia را Haasil (2003), Vishal Bhardwaj را Maqbool (2004) و Nair اسم (2007). در Haasilیک داستان عشق مجموعه ای در برابر پس زمینه از شهر های کوچک, کالج, سیاست, او یک رهبر دانشجویی که خیانت قهرمان جوان اما پیاده روی دور با قلب مخاطبان. او smouldering و پرچین به هند مکبث پرستاری ممنوع عشق و اشتیاق خود را برای رئیس moll. و پس از آن فقط به عنوان unforgetttable به عنوان آرام و درونگرا بنگالی استاد Ashoke تلاش برای حمله به ریشه و ایجاد یک زندگی در یک زمین بیگانه در اسم. در Paan Singh Tomar (2012), او با بازی eponymous شخصیت اسبدوانی قهرمان-تبدیل-dacoit با مقتدرانه و شجاعانه سادگی و همچنین شوخ طبعی. آن او را برنده جایزه ملی بهترین بازیگر نقش اول مرد. او عطا با Padma شری در سال 2011.

In this file photo taken on October 07, 2016 (L-R) actors Omar Sy, Irrfan Khan, director Ron Howard and actor Tom Hanks pose during a photocall on the eve of the World Premiere of the movie "Inferno" in Florence

در این فایل عکس گرفته شده در اکتبر 07, 2016 (L-R) بازیگران, Omar Sy, Irrfan Khan کارگردان ران هوارد و تام هنکس بازیگر مطرح در طول یک مخاطب در آستانه اولین نمایش جهانی فیلم “دوزخ” در فلورانس | عکس های اعتباری: GIUSI SPROVIERO

با Irrfan کمتر از همیشه بیشتر است. او می تواند وارد کنید و زندگی یک شخصیت را به تصویر می کشد بسیاری از لایه ها و تفاوت های ظریف تنها با چند کلمه و عبارات. عرفان اجازه دهید چشمان او صحبت کنید تمام راه را به عنوان گریز از مرکز منفور ایم Saajan در Ritesh Batra Lunchbox (2013). او مختصر و مفید و نقطه به عنوان پلیس Ashwin کومار که منجر به قتل دو کاوشگر در Talvar (2015) حتی به عنوان خود ازدواج است که در آستانه سقوط است. در جنگجو (2001) چالش برای عرفان بود و به تصویر کشیدن سفر یک جنگجو به رستگاری با حداقل ابزار در دست. “وجود دارد احتمالا هفت صفحه از گفت و گو در کل اسکریپت. من در بر داشت عرفان استاد در گفت مقدار زیادی تنها با یک نگاه” گفت: Kapadia در چشم انداز مصاحبه. حتی در یک نسبتا کوچکتر نقش از Roohdar در Haiderاو سیاسی و عاطفی و اخلاقی تکیه گاه از فیلم است.

کتمان حقیقت توسعه یافته به خود طنز و عاشقانه نقش نیز مانند افسانه شیمی خود را با Konkona Sen Sharma به عنوان عدم تطابق زن و شوهر در Anurag باسو به زندگی در مترو (2007). او کامل بود با زمان بندی هر دو طنز و عاشقانه به راست رو کابین صاحب رعنا با آنها پدر و دختر duo, آمیتا باچان و Deepika Padukone, سفر تمام راه را به کلکته از دهلی نو در Shoojit Sarcar را طراح جنایی (2015). من دیده نمی شود یکی دیگر از بازیگر استفاده از deadpan به مانند یک اثر بزرگ به عنوان او.

وجود دارد عجیب و غریب, صحنه های او را که حاضر به ترک ذهن من است. چگونه او می شکند قلب خود را هنگامی که او می نویسد به Ila (Nimrat Kaur) در مورد سن و تشکر از او را برای دادن فضا به او در زندگی جوان او در این سه بعدی یا squabbling با مادرش (NSD بازیگر Nutan Surya) در یک ریز کوک صحنه طراح جنایی تعریف می کند که چه بده و بستان بین دو بازیگر باید همه چیز در مورد.

Irrfan Khan in ‘The Lunchbox’

عرفان خان در ‘سه بعدی’

من اغلب گفته همکاران در مورد چگونه تمام اعلامیه من نوشته اند در طول سال شده اند از افراد ارشد که کار من تحسین از راه دور و بدون داشتن هیچ شخصی ارتباط برقرار کنند. با عرفان یکی است و تا به حال افتخار داشتن چندین برخورد کردن اما هرگز کنجکاو و خصوصی از جمله به یاد ماندنی ترین ناهار که من مجبور شد او را برای دعوت از او برای در هند زنان پرس پارسیان در دهلی نو که در آن او floored روزنامه نگاران و کارکنان به طور یکسان.

هر مصاحبه با او مشخص شده بود با تماس های شخصی است. که شدید, پیرسینگ, زل زل نگاه کردن نیست فقط جهش از روی صفحه نمایش است اما به دنبال من در حالی که مصاحبه با او. سوالات مطرح شده و حتی به عنوان معدن پاسخ داده شد. چرا شما پست بسیاری از مواد غذایی تصاویر در Facebook? چگونه است هندو در بمبئی? چه دولت از ملت است ؟ که در آن است که هند می رویم?

او و همسرش Sutapa Sikdar (که gamely اجازه دهید ما تماس او را “تفکر زن را نماد’ پس از نور خود عاشقانه به نوبه خود در طراح جنایی) تعریف سکولار و لیبرال سنگ بستر است که ملت همیشه ایستاده بود و امیدوارم در آینده است. من به یاد داشته باشید Irrfan نوشتن یک قطعه برای من یک بار در مورد حاشیه گروه در تلاش برای محدود کردن آزادی بیان است. بورس ما تا به حال در آن نهفته است ذخیره شده در صندوق پستی من. برای ابدیت. من از جیبش یک پاراگراف از آن است که هنوز هم طنین انداز است.

Irrfan Khan, during a press conference at Press club, in Bengaluru on April 10, 2015

عرفان خان در یک کنفرانس مطبوعاتی در باشگاه مطبوعات در بنگلور در آوریل 10, 2015 | عکس های اعتباری: K_MURALI_KUMAR

او می نویسد: “این واقعا غم انگیز برای دیدن است که پس از سالها از تمدن تکامل دین است نه کمک به ما همزیستی. اساسی فلسفه از هر دین خالص است اما آن را ربوده و سوء استفاده توسط کسانی که به کنترل توده ها. نکته من این است که چرا به اهمیت بسیار برای یک فرد دین در همه ؟ من فکر می کنم دین بسیار خصوصی مسئله شخصی بین شما و خدا و آن را باید باقی می ماند. هیچ فرد سوم هر فضا در اینجا.”

آخرین باری که من ملاقات زن و شوهر بود و برای مصاحبه هم قبل از انتشار فیلم خود را فولادوند فولادوند Singlle (2017) در رو به دریا سوئیت در هتل Novotel در Juhu. آن را به حال شده است یک روز پر مشغله را برای او به قبل از انتشار مصاحبه wolfing پایین ناهار دیر و تصمیم گیری در کمد لباس خود را برای یک سفر تبلیغاتی به دهلی نو. وجود دارد معمول سرگرم کننده و گفتگوی بورسی اما او نیز نگاه مجزا نازک و رنگ پریده. بود که پس بدانید که اعصاب و غدد تومور خواهد بود تشخیص داده فقط چند ماه بعد در مارس 2018 و این امر می تواند تاریخ و زمان آخرین من می خواهم از او.

در یک کنجکاو راه من همراه من سفر خود در فیلم روزنامه نگاری که عرفان را در سینما. او به من ارائه برخی از ارزشمند ترین خاطرات است. او بود که مرا به تمام راه را به Madh جزیره — یک و تنها زمان من شده است وجود دارد — برای مصاحبه خود را به علامت طلایی 50s. ما به شوخی در مورد چگونه من خال خال گوویندا در راه من به ملاقات او: بازگشت هدیه تولد برای من به عنوان او آن قرار داده است. من اول لیگ برتر بین المللی جشنواره فیلم فجر شد, جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در سال 2013 در شرکت خوب است. عرفان بود نان هندوستان وجود دارد با Lunchbox و فیلم جدید خود داستانکه نه تنها برتر وجود دارد اما همچنین در ادامه به کیسه جایزه Netpac. او یکی سخاوتمندانه کردم من گرامی ترین مصاحبه تا کنون — با سرکش بازیگر ایرانی گلشیفته فراهانی — کسی که با او تیراندازی در Jaisalmer برای Anup سینگ آهنگ عقرب.

On-screen brothers in ‘Hindi Medium; and ‘Angrezi Medium’: Deepak Dobriyal and Irrfan Khan

بر روی صفحه نمایش برادران در ‘Hindi Medium; و ‘Angrezi متوسط’: Deepak Dobriyal و عرفان خان

شده اند وجود دارد دیگر نشانگر. آخرین بررسی قبل از من ترک چشم انداز یک Irrfan فیلم, Sanjay Gupta Jazbaa. آخرین فیلمی که من دیدم و بررسی قبل از مستند خود را دوباره: Homi Adjania را کارگردان Angrezi متوسط. در جمعه 13 مارس در PVR Juhu. او نمی تواند نمی تواند در افکار من زمانی که من در راه رفتن به روش multiplex بعدی به نمایش یک فیلم در هر زمان که در نزدیکی و یا در آینده دور که ممکن است.

در میان درمانده بیبهره احساس شمعی جهان بی عدالتی مرگ او خواهد شد به طور خاص به شرایط دشوار و آشتی با. پس از همه این بود که فقط عمل از سفر طولانی خود را به سینما. که اسکریپت های دو بعدی عمل می کند در حال حاضر ؟

“به عنوان یک دانش آموز در 1980s عرفان بود و با وسواس نصیر الدین شاه’

این گزیده ای استفاده می شود با اجازه از کتاب عرفان خان: انسان خیال باف ستاره توسط نویسنده Aseem Chhabra چاپ شده توسط روپا انتشارات.

در حالی که او موفق به دریافت پذیرش به NSD, Irrfan زمان در حالی که برای ریختن به خود خجالتی و درونگرا شخصیت. او NSD دوستان به یاد داشته باشید او را به عنوان کسی که نمی معاشرت بسیار با دیگران است. وجود دارد اما ساکت تر متمرکز جانبی برای او. همچنین ممکن است که پس از او از یک شهر کوچک او شاید کمی ناراحت کننده در حضور دیگران که از شهرستانها بزرگ است.

این NSD مردان خوابگاه واقع شده بود در Vakil خط. ‘خوابگاه mein bilkul bekaar sa kamra tha uska, chhota sa, kone mein,’ دوست خود Tigmanshu Dhulia می گوید. Tishu به عنوان دوستان خود و در حال حاضر فیلم هندی صنعت همکاران تماس او دو سال تاریخ و عرفان (کلاس 1989). ترین سال اول NSD دانش آموزان ظاهرا تا به حال برای به اشتراک گذاشتن اتاق با یک زن و شوهر از آنها اقامت در هر اتاق. اما عرفان تا به حال موفق به دریافت یکی از دو اتاق یک نفره.

بازیگر Vipin Sharma, همچنین یک NSD تحصیلات تکمیلی (کلاس 1983) است همان واکنش هنگامی که او به خاطر عرفان ، ‘آن را در گوشه و ما تا به حال به تصویب اتاق خود را به gothe حمام.’ ‘وجود دارد ، من که تصویر از عرفان نشسته در داخل اتاق یا کنار پنجره سیگار beedi.’ Vipin معتقد است که عرفان به عمد انتخاب کرد که اتاق. “از آغاز او به نظر می رسید دور اما شاید او نیاز به فضای خود را, او می گوید:. ‘نگاهی به گذشته, من در حال حاضر فکر می کنم به این دلیل است که او تصمیم گرفت که اتاق. شاید او می خواست به ماندن در جهان خود را.’

عرفان کلاس تا به حال در مجموع 18 دانش آموزان بیشتر با بورسیه و همه که از نقاط مختلف هند است. دو دوستان عرفان را به هر دو از شهرهای بزرگ—Mita از vashisht از Chandigarh و Sutapa Sikdar از دهلی نو.

دانش آموزان را صرف, طولانی, شدید ساعت با یکدیگر—برگزاری bukha در رستوران در مندی, خانه, خوردن, parathas ساعت 2 صبح استدلال, رقابت, تمرین, نقش و همکاری.

صحبت در مورد عرفان Mita به خاطر توجه نشده او را در آغاز. ‘او دراز و باریک و سفید مجعد mop مو, واقعا, لاغر, با کیسه های زیر چشم خود را. اما او تا به حال باور نکردنی پوزخند. آن را بسیار خجالتی پوزخند و به طور کامل ، و او تا به حال این صدا. من کسی که دوست دارد بافت صداها. نبود یک صدای عمیق و هوا twangy صدا مانند یک بانجو.’

Mita به یاد می آورد که حکایت از زمانی که آنها هنوز در سال اول. یک روز صبح میتا و عرفان به ضربات در کلاس. او نمی تواند به یاد بیاورید آنچه را که آنها جنگیدند اما تا این حد او به یاد می آورد: “او چیزی گفت و من چیزی گفتم. چیزی که بعد از من می دانستم که ما در برخورد با یکدیگر و کلاس تا به حال در قرعه کشی ما از هم جدا.’

فرد دیگری صحبت کردم که در مورد Irrfan Khan او NSD معلم Ram Gopal Bajaj— محبت به نام Bajjo بهایی—که او نیز فارغ التحصیل از NSD (کلاس 1965). ‘عرفان sabse sehma هوآ باشگاه,’ Bajjo بهایی به یاد می آورد. ‘من یک ارتباط بین او و ناب با چشم امده و عصبانی و در عین حال sehma هوآ ke kuch kar ناهی sakta. احساس من این است که عرفان ندارد در کلاس به جز Sutapa. او اساسا یک انزواطلب است و به همین دلیل من او را متوجه.’ و سپس او می افزاید: ‘وجود دارد برخی از نوع درونی نجابت در آن پسر که شاید حمل بر.’

اما عرفان را به ایستادگی کردن در یک راه است. او فکر کرد, حلق آویز کردن, نوشیدن چای در bukha داشتن اواخر شب گفتگو و استدلال با همکلاسی اتلاف وقت بود. پس Sutapa بود از دهلی نو او تا به حال شده است در معرض تئاتر و هنر. او می تواند دیدن گرسنگی در عرفان به یادگیری سریع ناامید تمایل به گرفتن تا با بقیه همسالان خود و خیس خوردن تا آنجا که ممکن است به طوری که او می تواند در رقابت با آنها را.

Tishu موافق است. “من را دیده اند Irrfan رشد در طول سال او می گوید:. او آمده بود از جیپور جایی که او نمی باید مقدار زیادی از قرار گرفتن در معرض به فلسفه و ایده های. اما با تماشای, مشاهده, مطالعه, و, کشف, جهان, سینما, او رشد نسبتا سریع است. من بسیاری از دوستان است اما در عرفان است که توسعه قابل توجه است.’

“او همیشه می تواند خواندن کتاب وجود دارد همیشه آخرین اسکریپت از یک بازی در دست خود’ Sutapa اضافه شده است. “من به یاد داشته باشید هر گونه دیگر همکلاسی که انجام بسیاری از اسکریپت ها و کتاب های در دست خود را.’

Tishu و عرفان اولین متصل بیش از منافع مشترک خود را در فیلم. Tishu شد به طور جدی علاقه مند به کارگردانی و فیلم می خواستم به استفاده از NSD آموزش به عنوان یک سنگ پله به صنعت فیلم هندی. و عرفان می خواستم به عمل در فیلم. آنها زمان زیادی را صرف تماشا و صحبت در مورد فیلم های هالیوود بازیگران بازیگران مانند رابرت دنیرو و آل پاچین و آثار مارتین اسکورسیزی. با هم آنها را مورد بحث بین المللی دیگر فیلمسازان مانند Rainer Werner Fassbinder.

یک چیز Irrfan را NSD همکلاسی به یاد داشته باشید که وسواس خود را با نصیر الدین شاه. در سال 1980 جوان دانش آموزان در NSD تا به حال چند مدل نقش—بازیگران با مستقل ارواح بودند که پیشگامان موج جدید یا موازی سینما جنبش و نصیر بود و قطعا یکی از آنها را همراه با شبانه Azmi, Smita Patil و Om Puri.

‘همه ما را اذیت او را در مورد آن’ Mita از vashisht می گوید. ‘آن را مانند “Arre yaar عرفان انجنیر نصیر ko chhod انجام دهید (لطفا Irrfan فراموش نصیر).” اما آن چه او می خواست به رویکرد نقش راه او می خواست انجام دهد. ما اغلب شاهد نصیر در اجراهای او.’

سال بعد عرفان صادق بود به اندازه کافی برای اعتراف به نصیر الدین شاه چقدر ارشد بازیگر الهام گرفته بود او را. “من خوشحالم که او نمی سعی کنید برای تبدیل شدن به یکی دیگر از نصیر الدین شاه و کشف هویت خود را,’ نصیر می گوید. ‘او به من گفت: “مادر من استفاده می شود به نفرین شما.” بنابراین من پرسید: “چرا yaar?” و او گفت:”توما uss نصیر الدین شاه کی nakal kar راه ho. Woh به pahunch گایا aur tum kahan رایگان ho?” بنابراین در نهایت زمانی که او از آن ساخته شده به من گفت:”Yaar, apni ammi ko mera سلام kehna. و به او بگو کی اصلی itna bura مثال ناهی غیرتها.”‘

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>