Abhinaya — تغییر در پارادایم

آیا این یک شنبه? آن است که یک یکشنبه ؟ بسیاری از ما قادر به پیگیری از آنچه بعد از آن است که بسیار کمتر از ما چگونه در حال گذراندن زمان ما است. شنبه گذشته اما متفاوت بود برای Bharatanatyam rasikas — چهار ساعت هشت به خوبی شناخته شده, هنرمندان, هر یک Instagram Live مجری برای نیم ساعت. Aalaap یک هنر مدیریت شرکت در حال سازماندهی یک Abhinaya ماراتن جشنواره با عنوان ‘از طریق لنز خود را.’ آن را بسیار جالب برای تماشای رقصندگان انجام قطعه است که آنها تا به حال کاوش بر روی صحنه است. آنها موج در یک روایت شخصی از تجارب و عقاید از طریق انتخاب قطعات که آنها ارائه شده است.

ابتدا با نوای سیوا یکی از آن اشکال است Dakshinamurthy, Vaibhav Arekar توصیف Abhinaya به عنوان یک عمل ارتباطی است که آینه آنچه که او احساس عمیق در درون خود. ‘کریشنا Nee Begane,’ Yamuna کلینی ملودی بود برجسته از Arekar عملکرد. “شاعر می گوید که وجود دارد این است که جستجو برای کریشنا تا پایان. من فکر می کنم این تلاش نه تنها برای او بلکه معصومیت یک کودک. در این قطعه جستجو کنم که کریشنا. حداقل برای من وجود دارد هیچ پاسخ نهایی به این قطعه اما تلاش برای نگاه در درون خودمان” Arekar توضیح داد.

ساده و ترکیبی از احساسات خام و شیفتگی برای یک کمی که دو برابر به عنوان پروردگار جهان Arekar از طریق کره طعمه توصیف شاهکارهای شگفت انگیزی و اشتیاق برای از دست حس دوران کودکی بر خلاف عشق Yasoda که ما استفاده می شود به تماشای. Arekar در نتیجه سبک تر و شادتر داشته باشید از طریق ‘Rusali رادا,’ جشن Marathi, قطعه, یدک کش بین منفعل-تهاجمی تنش رادا و کریشنا را از طریق که Arekar به حال انجام شده در مرحله قبل.

توصیف قطعه خود را به عنوان شخصی مورد علاقه کریستوفر Gurusamy باز با ‘Yaarukaagilum Bayama’ در Begada جایی که او با هدف نشان می دهد که چگونه Abhinaya یک راه برای اتصال به خود است. “بسیار شبیه به شخصیت آنها من عشق من است کسب و کار خود را. من زندگی من, راه من می خواهم به آن زندگی می کنند” او اظهار داشت که او بلافاصله ثابت متن: “در حال حاضر این نماینده یخچال و توله سگ من قضاوت من هر بار که من راه رفتن را به میان وعده شکلات است. آن کسب و کار خود من.” او ارائه شده قلب wrenching Ashtapathi, ‘Naata خرگوش Jaganaata خرگوش’ که او تا به حال ارائه شده در آکادمی موسیقی رقص جشنواره در اوایل این سال است. به سخی از lovelorn رادا روایت به کریشنا رنج او بی وفایی و گفت: “شما خداوند از سه جهان را به شما نمی شود ، آیا شما نمی دانید که چگونه او رنج می برد در حال انتظار برای شما؟” به زینت دادن یک شکست خورده اجبار تلاش کریستوفر به پایان رسید با ‘Oh my lovely Lalana’ در Kharaharapriya دادن آن را لمس مدرن است.

کسی Aysola مطرح متفاوت در کارنامه آشکار با اولین بخش از تانجاوور کوارتت varnam — سامی Ninne کوری Naanu Ra. از طریق ترکیبی از nritta و abhinaya, کسی توضیح داد که چگونه در تریکالا jathi بود پیشرو به بهره برداری جوهر varnam. “این اجازه می دهد تا شما فکر می کنم در مورد چگونه ریتم و تکنیک و حرکت فیزیکی می تواند قرض خود را به مفهوم Abhinaya” او اشاره کرد. با الهام از چرخهای کیفیت در طبیعت کسی درو گزیده ای از شعر سنگم برخورد با چرخه آب به عنوان استعاره ای برای حرکت مداوم از روز به شب.

توصیف آن به عنوان یک آزمایش و یک بازتاب شخصی از طریق طراحی رقص Kasi ارائه Hindi bhajan, ‘Maili Chadar Odh Ke Kaise.’ قطعه جالب آن به دنبال سفر, سوخته از طریق یک پارچه به عنوان مثال, فیزیکی, فرم که در آن شخصیت پرسید که چگونه آنها باید ریختن قالب برای رسیدن به خدا. “من انجام داده ام بنابراین بسیاری از چیزهایی که خودخواه هستند. شما به من یک بدن زیبا, صوتی و چشم — من واقعا استفاده از آنها را برای خوب,” او گفت: “ما اغلب فکر می کنم در مورد چیزهایی که ما از دست دادن اما آیا ما واقعا فکر می کنم در مورد آنچه که ما هدف بالاتر است؟”

بازآموزی قطعات در بداهتا جلسه Shijith Nambiar تصمیم به کشف ترکیب او همیشه می خواستم به در حال حاضر. مجموعه ای در برابر یک پرده قرمز پس زمینه و زیبایی لامپ (vilakku) را به سمت خود او ارائه کانادا viruttam در Bhairavi — یک تماس به خداوند ‘Madhava بارو Vittala’ پایان آن درخواست برای ارائه خود را. طنین طریق Bombay Jayashree را مسحور صدای او در ادامه به ارائه Irakkam varamal’ در Behag یک ترکیب Gopalakrishna Bharati. شاعر در اینجا می پرسد: “به چه دلیل است که شما هیچ دلسوزی برای من” برگزاری خود شفقت به عنوان یک حق و اضافه میکند: “من آمده ام به شما شنیده و اعتقاد بر این است که شما یک اقیانوس از شفقت است.”

برگزاری یک آینه

از آلبوم مجموعه توسط K. C. Kesava Pillai, ‘Ival قهوهای مایل به زرد Ival قهوهای مایل به زرد” در raag تنه زدن بود قطعه بعدی. به طور خلاصه به برگزاری یک آینه نزد خود Nambiar تفسیر خطوط “این است که شما که ساکن در قلب من” از طریق درجه یک عاشق انعکاسی از خود و طبیعت است. گرما و مهرورزی از این قطعات پیچیده با Malayalam نماز خداوند Narayana درخواست تجدید نظر به حذف درد و رنج و در آغوش صلح و رفاه — ‘Vande Mukunda خرگوش.’

“اگر شما اقامت در خانه شما را تازه و کره و شیرینی” Praveen Kumar humours از طریق Purandaradasa را Devaranama. بازتابی مستقیم از وضعیت امروز او refashioned سنتی قطعه ای از یک مرد چشم انداز. یک آهنگ زیبا که قطاری رابطه بین کریشنا و Yashodha او توضیح داد که چگونه به صورت موازی روایت از جهان مدرن بود جذاب انعکاس این قطعه ساده. “شما ببینید در سراسر رسانه های اجتماعی است که همه در تست مهارت های پخت و پز خود را در تلاش برای پیدا کردن یک حس تعادل با خود” او بیان شده است. با الهام از مشاهدات او ساخته شده و ذخیره شده — گزیده ای کسی که خواندن و یا مجزا بوی Praveen Kumar گفت که Abhinaya است که از طریق خاطره انگیز چند لایه تفاسیر. “آن را مانند زمانی که شما مشاهده چیزی است که شما به طور طبیعی هیجان بخرج دادن و پاسخ به آن است. ارتباط آسان می شود که این اقتباس به abhinaya,” او توضیح داد.

“جامعه نمی کند معمولا تشویق به نشان دادن احساسات خود را. عشق مرد است که معمولا نسبت به لذت جسمی, اما من می خواهم برای جلب توجه خود را به مجموعهای از نر آهنگسازان آورده که به جلو احساسات شبیه به این nayikas” گفت: Bhavajan کومار اثبات یک نقطه با ‘Aananda Natamidum Paadam’ توسط پپنسم سیوان. “Bhavam چیزی است که می یابد رزونانس در درون شما آن را می توان در مقایسه با شعله درونی در درون ما. گاهی اوقات ما احساس می کنیم چیزی عمیقا اما قادر به بیان آن است. عمل ابراز درونی که رزونانس چیزی است که من درک می شود Abhinaya” او گسترش یافته است. او به این نتیجه رسیدند با Ashtapadi ‘Mamiyam chalita,’ بیان چگونگی Purusha نیاز Prakruthi برای رسیدن به خود. یک Hamirkalyani ملودی آن ارائه شده کریشنا حسرت برای رادا و بخشش او.

پر جنب و جوش Bhaktaamara stotra از طریق Maanatunga Acharya را آیات Parshwanath Upadhye روشن چگونه این ترکیب اعتقاد بر این بود شکل گرفته است. مجبور بسته در داخل یک سلول از 48 دیوار Maanatunga acharya که حاضر به اقامت در دربار شاه که خواستار حضور او تشکیل شده در این slokam. در یک موسیقی تک صدایی از بیان و آواز آیات عامیانه داستان Parshwanath ارائه گزیده ای از جی جی pada, همچنین الهام گرفته از Girish Karnad را ‘Nagamandala” و اقتباس به یک Abhinaya قطعه. داستان یک عروس فقط به Annappa آن به شرح زیر نارضایتی در یک کس دوستش نداره ازدواج و آماده معجون عشق برای شوهرش ناهار. در عجله او سراسیمه و قفل او را در او سرخوردگی او پرتاب معجون دور. این آبشار پس از یک مورچه هیل که در آن ساکن یک مار با ظرفیت transfigure خود را. در حال حاضر در عشق خزندگان به شکل شوهرش می آید و به زندگی با او. “در حالی که وجود یک حس پوچی در این داستان این است معنی دار undertones. Annappa و مار هستند نه اشخاص مختلف آنها همان فرد است. دیدگاه متفاوت بوده و بسته به یک دیدگاه” توضیح Parshwanath.

گزیده ای از ‘Abhirami Andhadhi’ — رشته ای از آیات که به نوبه خود تیره, جدید, ماه, آسمان, روشن, روشن نورانی ماه کامل. Pavithra کریشنا Bhat ارائه یک قسمت کوچک از داستان است. به دنبال یک sringara پدم یک ترکیب Balamuralikrishna, ‘Maralukonnane,’ Bhat منعکس شده در مورد چگونگی این توقف ناگهانی در کار ارائه یک فرصت برای دوباره زودتر قطعات و انجام در انجمن ها آنلاین.

Aalaap بنیانگذار Akhila Krishnamurthy به اشتراک گذاشته: “برای مدت زمان طولانی در حال حاضر, من شده اند به معنی در حال حاضر جشنواره به طور انحصاری با هنرمندان با تمرکز بر abhinaya. ما همچنین می خواستم به معاون کشیش بخش جشنواره کمک خواهد کرد که مخاطبان احساس می کنید مثل آنها در سالن.” در عدم قطعیت و جداسازی آن به عنوان یک بارقه امید در ایجاد حس آشنایی در فضای دیجیتال است.

Aalaap زنده Instagram رسیدگی – @aalaap_concepts و یا از طریق https://www.instagram.com/aalaap_concepts/

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>