مردم افغانستان نیاز و شایسته دریافت صلح سازمان ملل متحد: رئیس آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ

سازمان ملل متحد رئیس آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ در روز دوشنبه به نام جامعه جهانی به تلاش برای کمک به آوردن صلح در کشور جنگ زده افغانستان گفت: مردم افغانستان نیاز و شایسته دریافت صلح, رفاه و احترام کامل از حقوق بشر است.

دبیر کل سازمان ملل گفت: این در حالی است که پرداختن به یک کنفرانس بین المللی با عنوان “40 سال از پناهندگان افغان حضور در پاکستان: یک همکاری جدید برای همبستگی’ در اسلام آباد برگزار شد.

نخست وزیر پاکستان عمران خان و وزرا و مقامات ارشد از حدود 20 کشور شرکت کننده در این کنفرانس است.

و اشاره کرد که پناهنده افغان بحران بزرگترین طولانی وضعیت پناهندگان در تاریخ ثبت شده آقای اشاره به این حادثه تلخ گفت: وجود دارد تاثیر می گذارد افغانی مردم با توجه به طولانی ماهیت جنگ فقر و مجبور جابه جایی یک گزارش در روزنامه طلوع گفت.

آقای اشاره به این حادثه تلخ تاکید کرد که مردم افغانستان نیاز و شایسته صلح و رفاه و احترام کامل از حقوق بشر است.

“همانطور که ما نگاه به چالش های پیش رو جامعه جهانی باید گام تا. همانطور که مشخص شده 40 ناگسستنی سال همبستگی, اما ما همچنین ناامیدی در 40 سال شکسته از خصومت است,” او گفت:.

به گزارش اکسپرس تریبون, Mr. اشاره به این حادثه تلخ گفت که یک تجدید تعهد به صلح نیاز است در افغانستان برای موفق بازگشت پناهندگان افغان.

ما باید واقع بینانه و می دانم که چالش های بزرگ پیش روست. اما پیام این کنفرانس و حضور بسیاری از مقامات ارشد دولتی از سراسر جهان است عهد از امید و تعهد برای یک همکاری جدید با همبستگی و آینده ای بهتر برای افغانستان و پاکستان و جهان, او گفت:.

“توانایی ما برای موفقیت می تواند یک محک در روز جهانی تاثیر بر پناهندگان. این وعده بیشتر مسئولیت های با کشورهایی که شانه بار تا به حال آقای اشاره به این حادثه تلخ گفت.

آقای اشاره به این حادثه تلخ’ به میان تجدید افغانستان مذاکرات صلح بین آمریکا و ایران در افغانستان زلمی خلیل زاد و طالبان.

رئیس جمهور آمریکا رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به طور ناگهانی به نام خاموش مذاکرات با شورشیان در ماه سپتامبر سال گذشته پس از یک سرباز آمریکایی کشته شد در یک حمله انتحاری در کابل پایتخت افغانستان.

پاکستان که تا به حال تسهیل و نه ماه زحمت کش روند صلح در دوحه تحت فشار قرار دادند برای از سرگیری مذاکرات.

در ماه اکتبر در پاکستان به میزبانی افغانستان در هیئت طالبان به رهبری ملا عبدل غنی اند.

“40 سال مردم افغانستان روبرو شده اند بسیاری از بحران, برای 40 سال مردم پاکستان پاسخ داده اند با همبستگی. این سخاوت در حال حاضر دهانه در سراسر دهه و نسل” آقای اشاره به این حادثه تلخ گفت.

“ما باید تشخیص دهند که حمایت بین المللی برای پاکستان شده است حداقل نسبت به خود و تلاشهای ملی” آقای اشاره به این حادثه تلخ گفت.

قبلا وزیر خارجه پاکستان شاه محمود قریشی گفت: پناهندگان افغان به دنبال بیشتری جهانی تعهد خود را به روند صلح اشاره کرد که پاکستان میزبان سه میلیون نفر ثبت شده و ثبت نشده پناهندگان افغان.

“ما می دانیم که راه حل نهفته در افغانستان و من امیدوارم که این سیگنال ممکن است گذرگاه صلح منجر به آینده ای بهتر برای مردم افغانستان” آقای اشاره به این حادثه تلخ گفت.

“من با سفیر ایالات متحده خلیل زاد و من می خواهم به شدت تشویق به دنبال کردن راه برای صلح است. مردم افغانستان می توانند به سازمان ملل متحد برای حمایت از تلاش ها برای صلح است. ما اصلا به دنبال protagonism ما در اینجا تنها برای خدمت,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>