پیش از نپال رای در نقشه جدید ژنرال. Naravane مذاکرات از روابط قوی

به عنوان نپال مجلس آرا در نقشه جدید کشور است که تیره و تار روابط خود با هند و فرمانده ارتش ژنرال M M Naravane در روز شنبه گفت: روابط بین دو کشور همیشه قوی بوده است و باقی خواهد ماند تا در آینده است.

نپال مجلس انتظار می رود که برای رای دادن به زودی بر روی نقشه شامل مناطق جدید از Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura در امتداد مرز خود را با هند وجود یک اعتراض شدید دهلی نو. هند نگهداری شده است که این سه حوزه متعلق به آن است.

“ما باید یک ارتباط بسیار قوی با نپال. ما جغرافیایی, فرهنگی, تاریخی, مذهبی, ارتباط. ما باید بسیار قوی مردم با مردم ارتباط برقرار کنند. رابطه ما با آنها همیشه قوی بوده است و باقی خواهد ماند قوی در آینده” ژنرال Naravane گفت.

او در صحبت با خبرنگاران در حاشیه عبور از رژه ارتش هند شد.

روابط بین دو کشور تحت فشار پس از دفاع وزیر Rajnath Singh افتتاح 80 متر-طولانی استراتژیک بسیار مهم جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttarakhand در 8 مه.

 

نپال در واکنش به شدت به افتتاح جاده ها ادعا می کنند که آن را از طریق خاک نپال.

در میان ردیف ژنرال. Naravane گفته بود که دلایل وجود دارد به این باور است که نپال اعتراض به جاده در دستور “دیگری” در اشاره آشکار به نقش احتمالی با چین در این زمینه است. این دیدگاه باعث یک واکنش تند از نپال.

روز بعد نپال با نقشه جدید نشان Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura به عنوان آن سرزمین.

پس از نپال منتشر شد, نقشه هند به شدت واکنش نشان داد و هشدار داد این کشور که از جمله “مصنوعی بزرگ شدن” از ادعاهای ارضی قابل قبول نخواهد بود به آن را.

 

این Lipulekh تصویب مراتب غربی در نزدیکی نقطه Kalapani یک منطقه مرزی مورد مناقشه بین نپال و هند است. هر دو کشور هند و نپال ادعا Kalapani به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از خاک خود – هند به عنوان بخشی از Uttarakhand را Pithoragarh منطقه و نپال به عنوان بخشی از Dharchula منطقه.

نپال نخست وزیر K P Sharma Oli شده است تصریح می کند که Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura متعلق به نپال و قول داد به “اصلاح” آنها را از هند است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>