تحلیل | چین ساخت عمیق تاخت و تاز به ایران

هر دو کشور در تقابل با ایالات متحده یکی از بزرگ بازار انرژی و فراوان است با مازاد پول نقد و از سوی دیگر تحریم-آمار کمبود پول نقد صادر کننده انرژی است. در زمانی که آمریکا با هدف قرار دادن هر دو از طریق یک میزبان از اقدامات اقتصادی چین و ایران در حال بدست گرفتن همکاری خود را به یک سطح جدید از طریق $400 میلیارد توافق دراز مدت.

به گفته نیویورک تایمز گزارش کشورهای در مرحله نهایی توافق است که اجازه می دهد چین برای گسترش حضور خود در بانکی و مخابراتی و بنادر و راه آهن و چندین بخش دیگر در جمهوری اسلامی در ازای به شدت با تخفیف نفت به مدت 25 سال. در حالی که برای ایران که فروش نفت کاهش یافت, پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک جانبه کشیده ایالات متحده در خارج از ایران در مارس 2018 و reimposed تحریم در کشور این توافق می تواند یک تاسیسات اقتصادی چین می تواند موجب افزایش استراتژیک خود را برای نفوذ در یک منطقه که در آن ایالات متحده ساخته شده است یک حضور قوی پس از جنگ جهانی دوم است.

مشارکت برای اولین بار پیشنهاد شده توسط رئیس جمهور چین شی جینپینگ در سفر خود به ایران در سال 2016. دولت ایران پاک آن ماه گذشته با توجه به وزیر امور خارجه. این به این معنی آقای یازدهم ساخته شده این پیشنهاد پس از توافق هسته ای رسیده بود در سال 2015 است که منجر به بسیاری از تحریم های بین المللی بر روی ایران برداشته بودن. در حال حاضر زمانی که ایران دست و پنجه نرم کردن با یک مبارزه اقتصادی ضربه تحریم ها به دنبال ریشه از معامله رهبری آن را پاک کرده است چینی پیشنهاد.

ارزش استراتژیک

“ایران بسیار مهم محل در چین کمربند و جاده ابتکار. چین همیشه می خواستم به ایران در هیئت مدیره. همانطور که آمریکایی ها به دنبال سیاست ‘حداکثر فشار علیه ایران و چپ ایران تحت فوق العاده محرومیت و محرومیت از آن است که در حال حاضر باز به چینی ابتکار عمل. این جلسه دو کشور است که باید بسیار ناعادلانه بوده است بدرفتاری توسط آمریکایی ها گفت:” سفیر Talmiz احمد بود که سفیر هند به چند کشور حوزه خلیج فارس.

چین-ایران قرارداد مشارکت برای دریافت نهایی ترخیص از مجلس ایران. وزیر امور خارجه آمریکا گفت که این توافق حمایت آیت الله علی خامنه ای ، با توجه به NYTکه به بررسی 18-صفحه: پیش نویس توافق ایران و چین را راه اندازی آموزش های مشترک تمرینات مشترک تحقیق و توسعه سلاح های اطلاعاتی و به اشتراک گذاری. چین نیز پیشنهاد خود را GPS برای ایران ایجاد زیرساخت برای 5G اجرای و توسعه مناطق آزاد تجاری.

“این است که در دراز مدت استراتیژیک با انرژی اقتصادی و لجستیکی و نظامی از جنبه های. ایران و چین خواهد بود enmeshed — دو کشور تحت فوق العاده و پایدار فشار آمریکا یافت راحتی با یکدیگر گفت:” آقای احمد.

چه پیامدهای این توافق ؟ آن را می تواند ارائه فوری تاخیر به اقتصاد ایران است که در وضعیتی وخیم در زیر ایالات متحده را ‘حداکثر فشار’ سیاست. صندوق بین المللی پول پیش بینی شده است که اقتصاد ایران ضربه سه گانه whammy از تحریم های ایالات متحده سقوط قیمت نفت و coronavirus شیوع خواهد قرارداد 6 درصد در این سال است. “ایران جدا شده است. و زیرساخت های آن است در قتلگاه. بیش از یک دوره از زمان این را دریافت خواهد کرد ، از نقطه نظر ایران را در حال حاضر بسیار عمده انرژی, اقتصادی, جغرافیای سیاسی و لجستیکی شریک و نقش بسیار مهم بازیکن در BRI” گفت: سفیر احمد.

در نظر او موجود متحده-محور نظم جهانی است که در کاهش و جدید چند قطبی نظم در حال ظهور است که در آن چین است که بازی در یک نقش بسیار مهم. چین در حال حاضر سمان روابط با روسیه در این ظهور نظم جهانی. ایران اتحاد پیوست این وبلاگ. “از نظر تکامل از نظم نوین جهانی این توافقنامه تعویض بازی است.”

توافق اگر می رود از طریق می تواند جذب اقدامات تنبیهی آمریکا علیه چین است. وزارت امور خارجه ایالات متحده در حال حاضر گفت: هدف شرکت های چینی اگر آنها را به سرمایه گذاری در ایران هجوم آمریکا تحریم. اما چین که در حال حاضر در یک تجارت و فن آوری, جنگ با آمریکا, به نظر می رسد مصمم به رفتن پیش با مشارکت خود را. چین همچنان به خرید نفت از ایران بیش از سال گذشته و حتی پس از تحریم های ایالات متحده چشم پوشی منقضی شده در مارس 2019 اگر چه در حجم کوچکتر. در مقابل هند متوقف شد, خرید نفت ایران در سال گذشته پس از ایالات متحده چشم پوشی به پایان رسید. در 2019-20 هند واردات نفت خام از ایران بودند 1.7 میلیون تن از 23.9 میلیون تن در گذشته مالی.

هند عقب کشیدن نفوذ

Coincidently در زمانی که ایران و چین در حال نهایی این همکاری دراز مدت توافق ایران کاهش یافته است هند از یک پروژه برای ساخت یک خط راه آهن از بندر چابهار به زاهدان در امتداد مرز با افغانستان هندو گزارش روز سه شنبه. این پروژه به امضا رسید و در سال 2016 زمانی که نارندرا نخست وزیر در بازدید از ایران مورد ستایش قرار داد به عنوان یک پروژه سه جانبه که به هند دسترسی به افغانستان با دور زدن پاکستان ، اما مقامات ایرانی اشاره کرد تاخیر در پیشنهاد 400 میلیون دلار بودجه از هند به عنوان دلیلی برای حذف هند از این پروژه است.

خود را تحت قرارداد مشارکت چین است که به احتمال زیاد برای بازی در نقش یک در چابهار وظیفه-منطقه آزاد و بندر.

اصلی چابهار توافق میان هند و ایران امضا شد و در سال 2003 بین رئیس جمهور ایران محمد خاتمی و نخست وزیر A. B. Vajpayee. “در عرض یک سال, ما آن را رها. ما شروع به درگیر شدن با آمریکایی ها ما را متوقف و جمع کردن آن است. و دوباره ما آن را آورده. نخست وزیر مودی به تهران رفت و ما در یک توافق سه جانبه آهنگ با ایران و افغانستان است که ما را توسعه چابهار و پس از آن ما خواهد رفتن به جلو با ساخت راه آهن و جاده ها در شبکه های. این بسیار مهم است برای هند استراتژیک علاقه. این مهم ژئوپولیتیک ارزش — کمک رسانی به افغانستان, آسیای مرکزی و راست به مسکو است. برنامه ریزی استراتژیک بود که هند نقش احتمالی بازیکن در اوراسیا سناریو” گفت: آقای احمد.

“هیچ کدام از این اتفاق افتاده است چرا که در دوم مودی دولت هند به دنبال آمریکایی خط. من فکر می کنم این یک اشتباه بسیار جدی است. ایران نمی توانیم صبر کنید برای هند برای همیشه لطفا برای. آنها منتظر 17 سال است. و نگاهی به ارزش آنها رسیده اند. در حال حاضر آنها نمی نیاز شما. من فکر می کنم هند دهکدهای از دست داد بسیار بد” سفیر اضافه شده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید