تحلیل | چین ‘ظهور صلح آمیز’ بیش از ؟

در روز سه شنبه همان روز خبر شکست, در مورد درگیری های خشونت بار بین هندی و چینی سربازان در Galwan دره از شرق لاداخ که در آن در گذشته 20 سربازان هندی درگذشت, چینی J-10 جنگنده به طور خلاصه وارد تایوان دفاع هوایی منطقه باعث خود حکومت جزیره به تقلا هواپیماهای خود را در پاسخ. این سومین چینی تاخت و تاز به حریم هوایی تایوان در عرض یک هفته. دو ماه پیش, چینی, کشتی وارد آبهای مالزی و ویتنام است. ماه گذشته, چینی, کشتی های گارد ساحلی به دنبال ژاپنی قایق های ماهیگیری در آب های ادعا شده توسط هر دو کشور. همه این حوادث اشاره به نوظهور پرخاشگری در چین رویکرد نسبت به آن در حال حاضر مشکل محله از هیمالیا به جنوب و شرق چین دریاها.

همچنین بخوانید: چه توضیح می دهد که هند و چین مرز flare-up?

تنش ها در محله جدید برای چین است. حدود 4,000 متر-طولانی هند-چین مرز است که به وضوح مشخص است دیده می شود گاه به گاه شعله ور شدن یو پی اس. در سال 2017, سربازان از هر دو کشور قفل شد در صورت خاموش در هند-چین-بوتان tri-تقاطع Doklam برای بیش از دو ماه است. چین ادعا می کند بیش از دریای چین جنوبی و “الحاق” با تایوان یکی از آن self-اعلام اهداف است. اما آنچه باعث می شود زمان ایستاده آف های مختلف است که چین آمادگی برای استفاده از زور در مقابله با این چالش است. این اولین بار بود که در 45 سال است که خون ریخته در هند و چین مرز. ماه گذشته در سالانه سیاست های طرح چین کاهش یافته و جهان “صلح آمیز” در اشاره به تمایل خود را به “reunify” با تایوان و پایان دادن به نزدیک به 30 سال سابقه.

به نوبه خود تیز

این به نوبه خود تیز علائم چین عمده ترین تصمیم گیری های سیاست پست-COVID-19. روابط با آمریکا هستند به خصوص بد با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در حال حاضر آشکارا هدف قرار دادن چین برای دست زدن به آن از بیماری همه گیر. چین در حال حاضر ناودان آمریکا را “جنگ سرد ذهنیت” با اشاره به این دوره از ایالات متحده و اتحاد شوروی در مسابقه. زمانی که استرالیا تحت فشار قرار دادند برای بررسی همه گیر شیوع, پکن, punished کشور با تحمیل محدودیت تجارت. در اوایل این هفته یک شهروند استرالیایی محکوم به اعدام در چین بیش از قاچاق مواد مخدر پیچیده روابط بیشتر است. در هنگ کنگ است که از دیدن ضد چین و تایوان برای یک سال و پکن معرفی جدید امنیت ملی قانون اعطای خود را گسترده تر قدرت در منطقه ویژه اداری. اگر چین مواجه شد یکی از بزرگترین بحرانهای خود در انتخابات ریاست جمهوری در اوایل سال جاری در وسط COVID-19 شیوع او در حال حاضر به نظر می رسد به توان بصورتی پایدار و محکم در کنترل و نظارت گسترده در سیاست خارجی که هل مرزهای.

همچنین بخوانید: فراموش شده در مه از جنگ آخرین شلیک به هند و چین مرز

“این ‘ظهور صلح آمیز’ است که در حال حاضر از سوال. آنها فکر می کنم آنها وارد کرده اند” گفت: Alka Acharya, استاد مطالعات بین المللی در دانشگاه جواهر لعل نهرو دهلی نو است. هو جینتائو رئیس جمهور آقای شی جین پینگ سلف تا به حال به تصویب رسید که “ظهور صلح آمیز” (یا “صلح و توسعه” به عنوان چینی بعد آن را به نام) سیاست برای اطمینان از کشورهای دیگر به خصوص آمریکا و چین در آسیا همسایگان این کشور افزایش نمی مطرح هر گونه تهدید به دیگران است. چین از آن بیرون آمد مدتها پیش ، Acharya گفت هندو. “سری کامل از مواضع چین گرفته شده با توجه به تایوان و تبت هنگ کنگ حاکمیت ملی و یا هر مشکل آنها با آمریکا چیز جدیدی نیست. سوال این است که چه عناصری در چین رفتار امروز که متفاوت از آنچه که در گذشته اتفاق افتاده است” او اشاره کرد.

ویروس عامل

در Prof. Acharya را مشاهده COVID-19 آورده در “واضح تر روشن” به چین در سیاست خارجی چون: “به طور ناگهانی آن را کاملا آشکار است که چین بود. آن را بسیار بد مطبوعات در سراسر. کشورهای دیگر بودند صحبت کردن در برابر دست زدن به آن از شیوع بیماری است. آمریکایی ها در حال حاضر باز در مورد ایجاد یک ائتلاف علیه چین است. بنابراین تعداد زیادی از چین پاسخ بخشی از راه خود را برای مقابله با این بحران است. ما در حال رفتن به مبارزه با عقب است پیام از پکن است.”

اما چین همواره رقابت از جمله تجزیه و تحلیل. در آن نسخه چین رو به افزایش است, مسئول قدرت و برخی از تنش ها بخشی از آن افزایش یابد. این “رویای چین” گذاشته شده توسط رئیس جمهور یازدهم پس از او به قدرت رسید و در سال 2012 به دنبال به نوبه خود کشور را به ثروتمند و قوی و مدرن قدرت های جهانی توسط 2049 این صدمین سالگرد انقلاب کمونیستی.

از تفاوت به اختلافات

“من می خواهم به فکر می کنم از چین دیپلماتیک وضعیت به عنوان چیزی رو به رشد کشور به دیدار و مقابله با روز به روز گفت:” چی Haotian استادیار دانشکده بین المللی مطالعات دانشگاه پکن, پکن. “این آسان برای تقویت شده. اما من فکر می کنم آنچه که ما شاهد بوده است که تعجب آور نیست یا dishearteningly نگران کننده است. تا زمانی که چین آن طول می کشد به طور جدی است که همزیستی مسالمت آمیز و توسعه در خدمت منافع او در نهایت تنش از هر نوع احتمالا باید گرفته شود به عنوان زمانی فرآیندهای گفت:” هندو.

“من شخصا نمی بینم زمان تنشها و درگیریهای اختلاف و یا درگیری بین چین و کشورهای دیگر به عنوان اگزیستانسیالیسم هشدار دهنده برای هر طرف تا زمانی که ما صادقانه تلاش برای رسیدگی به مسائل با همه چیز در جعبه ابزار به صورت دوطرفه و institutionally. وجود خواهد داشت مشکلات است. آنها نیز خوب است فرصت های یادگیری برای هر ذینفعان به بهتر همزیستی و همکاری برای جمعی بیشتر خوب” گفت: پروفسور چی.

پروفسور Acharya, اما می بیند روشن تغییر است. “این [تهاجمی] روایت است که هیزم بسیار منظم. بین هند و چین, آنها استفاده می شود می گویند: “اجازه ندهید تفاوت تبدیل به اختلافات’. آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر است که در سراسر این طیف که در آن تفاوت که تا قبل COVID-19 که تا قبل حتی ‘صلح آمیز ظهور سیاست در حال حاضر به معنای واقعی کلمه تبدیل شدن به اختلافات. بیایید آن روبرو هستند.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

دیدگاهتان را بنویسید