تحلیل | پکن و اسلام آباد معادله 1960

دو مکالمات است که حزب کمونیست رئیس مائو تسه تونگ و برتر ژو Enlai تا به حال در دهه 1960 با طرف پاکستانی فاش کردن طبیعت از نزدیک رایزنی بین اسلام آباد و پکن هنگامی که آن را به هند آمد.

در نظرات به بازدید وزیر پاکستان مائو نقل است گفت: “من یک بار گفت: به سابق سفیر هند [چین] جوان [R. K.] نهرو که ما دشمن اصلی ایالات متحده است. شما نه دشمن ما. بعد به من دستور داد که سربازان چینی مجاز به شلیک ارتش هند. یک سرباز زد به هند و به آنها گفت در مورد آن. آنها فکر می کردند ما هرگز شلیک کنید. آنها [بودند] بسیار خوشحال و رفت و ما عقب مناطق به راه رفتن در اطراف. ما تغییر طرح. ما افزایش قدرت ما به سه و نیم بخش آمار آنها و سپس عقب نشینی کردند. آنها انتظار نیست که.”

R. K. نهرو (هند سفیر چین از نوامبر سال 1955 به جولای سال 1958.

نظر | وقتی که نهرو و مائو ملاقات کرد

ثروت به عنوان قدرت

مائو همچنین نشان می دهد آنچه در آن به معنی برای یک کشور به “غنی” در استراتژیک مشاهده: “نکته اصلی این است که اگر شما می توانید غنی شما را جریمه خواهد شد. شما قادر خواهد بود برای تحریم ایالات متحده آمریکا و بریتانیا و هند و شما را جریمه خواهد شد. شما نیاز به ایجاد سلاح. شما می توانید آنها را ؟ شروع شده توسط تعمیر آنها و حرکت به ساختمان آنها را خودتان بعد.”

چینی رهبر همچنین می پرسد پاکستان بازرگانی وزیر وحید علی در ماه ژوئیه سال 1964 چرا پاکستان از ترس نمی حزب کمونیست اما “سرمایه داران” و سپس به پاسخ سوال خود را. گفتگو در دسترس است در مرکز ویلسون دیجیتال بایگانی.

همچنین به عنوان خوانده شده | در میان Ladakh مناقشه چین و پاکستان مذاکره

“من فکر می کنم دلیل این است که ما هیچ تضاد منافع و هیچ مرز و اختلافات. ما نمی خواهیم به دست درازی به زمین های خود را. شما نمی خواهید ما تبت یا سین کیانگ یا نه. نه از ما می خواهد برای بهره برداری و ستم. ما با هم برابر هستند و به عنوان برابر ما می تواند دوستان” مائو می گوید علی.

“ما به روابط خوب با هند برای چندین سال. سپس هنگامی که ما در زمان تبت بازگشت هندوستان, اذیت کردم… هند نه تنها نقض در 90,000 کیلومتر مربع از خاک چینی اما آنها می خواهند همه از تبت و همچنین…مردم هند خوب است اما سرمایه داران مانند [جواهر لعل] نهرو خوب نیست” مائو اضافه شده است.

ژو در کشمیر

مائو گفتگو با علی و نخست وزیر چین ژو Enlai ایران با بنگلادش دهقان رهبر مولانا Bhashani در نوامبر سال 1963 نیز نشان می دهد که عمق بحث بین پاکستان و چین در کشمیر و دیگر مسائل.

ژو طول می کشد درد بزرگ برای تاکید به همین دلیل در چین طرفداران این مسیر از مذاکرات دو جانبه بین هند و پاکستان برای حل و فصل مناقشه کشمیر.

“اگر ما می گویند که ما از تعیین سرنوشت برای مردم کشمیر هند را به سادگی نشان می دهد تعیین سرنوشت برای مردم عکاسی چانه در منطقه سین کیانگ; پس آن را در بالا بردن این موضوع برای تبت است. این هر دو سرزمین ما چرا باید آنها تعیین سرنوشت” او می گوید.

در ژو را مشاهده هندوستان می خواست به اشغال عکاسی چانه منطقه — یعنی “خود را به اصطلاح لاداخ”. نخست وزیر چین گفت که در حالی که پاکستان می خواست چین برای حمایت از حق تعیین سرنوشت از کشمیری “اما در واقع اقدامات ما در حال حاضر فراتر از این” یک رونوشت از نوامبر سال 1963 مکالمه نیز در دسترس Wilson مرکز دیجیتال بایگانی اظهار داشت.

“ما شده اند و چین و پاکستان مرز سوال با شما; مردم جهان این را درک و آن را نشان می دهد که ما اذعان دارند که این منطقه متعلق به شما است. حتی اگر وجود دارد باقی می ماند چیزی left unsaid این تنها به دلیل مقررات حقوق بین الملل – [پاکستان] سفیر [آقا محمد] رضا این را می داند; اما ما خواهد شد بحث دوباره پس از حاکمیت قضایی موضوع حل و فصل شده است,” ژو اضافه شده است.

“ما اقدامات مشخص ارائه سود از چکیده اظهارات…در واقع حق تعیین سرنوشت ملی است که مقرر است به صراحت در منشور سازمان ملل متحد و سازمان ملل نیز قطعنامه ای انتزاعی از اصول است. ما باید همواره در این چکیده اصول تعیین سرنوشت ملی اما حل و فصل این مسائل نیاز به تکیه بر اقدامات بتن. بنابراین ما دو نفر مخالف هند پرخاشگری همراه است بیشتر بتن و موثر” ژو اضافه شده است.

هر دو مائو و ژو نظرات نشان می دهد که رهبری چین به دور از مخالف به ارسال سیگنال های کاذب به هند و یا گفتن چیزی در عمومی برای حفاظت ملی از مواضع مانند در کشمیر.

به عنوان این دو کاندید مکالمات نشان می دهد هند — دیروز و امروز — در برخورد با یک دشمن نیرومند است که می تواند مجموعه ای انتزاعی اصول در مخالفت با اقدامات مشخص و که سیاست خارجی هدایت داخلی تکرارهای.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>