در سال 1999 با تشویق از اواخر مورخ Sharada Dwivedi, عکاس Chirodeep Chaudhuri هم قرار دادن اولین بازی خود را نشان می دهد شامل 20-عجیب و غریب عکس از ساعت های پراکنده در اطراف جنوب بمبئی. شور و شوق پروژه همچنان ادامه دارد و برای بیش از دو دهه crowdsourced از طریق ایمیل, متن, Instagram و واتساپ. Chaudhuri نیز در سراسر ساعت نه کهکشان: آیا گیر کرده در ترافیک overhearing مکالمات در مکان های عمومی, کوه در می رم از طریق رمان در مورد شهر یا حذف کردن یک شرکت مسافری در یک استخر حال بارگذاری. “برخی از داستان هستند و نه عجیب و غریب می گوید:” عکاس و شهرستان وقایع. “من به یاد داشته باشید سفر در یک تاکسی با دانشجو و اتفاقا توقف در خارج از آناند Niwas ساختمان. از دست داده در گفتگو او از من پرسید که چگونه من معمولا پیدا کردن این ساعت و به او گفتم: “شما هرگز می دانم که شما ممکن است نگاه کردن و فقط پیدا کردن یک. مطمئن شوید به اندازه کافی وجود دارد ایستاده ساعت در نند Niwas!”

زمان و دوباره

پس از یک دوره از دو دهه سال از اولین Chaudhuri بازگشت به ساعت با جاری نشان می دهد در موسسه ماکس مولر Bhavan (بخشی از زنان در طراحی 2020+’ کنفرانس سازماندهی شده توسط HECAR بنیاد و Somaya و Kalappa مشاوران). دیدن زمان: عمومی ساعت از بمبئی است birthed از طریق وسواسی مشاهده شامل 81 عمومی ساعت. “در حال حاضر من می توانم با ضامن وجود دارد که باید تنها دو-سه موجود ساعتهای که من هنوز هم یافت می شود می گوید:” Chaudhuri.

در عکس های خود را, ما می بینیم محبوب ساعتهای کار در ویکتوریا پایانه رزرو ضد کرافورد بازار بمبئی ایستگاه راه آهن مرکزی و دیوید ساسون کتابخانه در میان خود خسته شده اید ساعت نارسایی بناهای مسیح کلیسا مدرسه و کلر در جاده Byculla هند ملوانان’ در مسجد Bunder این ساعت آفتابی در کامالا نهرو پارک و هجدهم پرتغالی ساعت آفتابی در خانه مانور بمبئی قلعه.

در حالی که زمان به سختی می ایستد هنوز هم در این شهر Chaudhuri, به نظر می رسد در گذشته این شهر شبانه روزی و به جای اسناد و مدارک آن را. عکاس مستند است که به عنوان یک تمثیل از چه زمان به معنی پول فیزیکی به نمایندگی از یک دوره وابسته به مکان رویداد برای زمان. “اما من علاقه ای ندارم در احساساتی نوستالژی در مورد یک زمان طولانی رفته” ادعا میکند که عکاس است. “برای من بزرگتر داستان در مورد فن آوری و آن تفاوت دارد.”

مانند عمومی از ساعت هجده و نوزده صدها نفر که اغلب رها شده به دلیل فرسوده چرخ دنده مشکل در جایگزین کردن قطعات شکسته ظریف مکانیک و روزانه/هفتگی نیاز برای سیم پیچ. در واقع این است که چرا این سری عکس است تنها در نور روز از ساعت انرا روشن در شب, ادغام با سایه. به طوری که پس از آن متولیان صفحة که هنوز حرکت با بار ؟ Chaudhuri اسناد آنها را در چند داستان در Instagram.

حال برچسب

در یک عکس ارسال شده در اوایل ژانویه سال زمان وقایع ویژگی های آقای Rajkumar کارمند در غربی راه آهن را پایین تر پارل کارگاه که مسئول حفظ ‘میراث دبير در محل. در سال 1889 مدل محصول است که با دقت و زخم توسط Rajkumar و همکار خود نوربرت D’Mello به عنوان سابق معمولی به اطلاع Chaudhuri, چگونه ساعت دست می دهد سه دقیقه در هر هفته است. بسیاری از عکس ها در نشان دادن برچسب ‘ساعت کار” یا “ساعت گمشده” با این فرض که unlabelled اشخاص هستند یا کار نمی کند یا unserviced. عمدا یا در غیر این صورت Chaudhuri فریم ضبط متضاد روز در نقاط مختلف شهر از شمال به جنوب. چگونه یک روز ننگین Parle نگاه در مقایسه با یک بعد از ظهر در Sikanagar? ساعتهای هستند قهرمانان مرکزی در یک مقدار بزرگتر داستان آشکار در حضور آنها و حتی عدم مشخصه های فضاهای خالی بر روی دیوار. من چشم کشیده شده است به عکس هندی کالای ساختمان (تامي) که دون قاب از یک ساعت در حال حاضر ساخت راه به آبشاری گیاهان. به طور مشابه, حلقه دایره ای ساعت در Shanti Sadan آپارتمان (Sion) عمل می کند مانند یک پنجره استقبال از درختان که پهلو به آن.

به عنوان ما گفتگو شیفت از Chaudhuri موجود عکس به فاز بعدی پروژه خود او داستان باستان بمبئی archives است که مستند ساعت در ساختمان است که دیگر وجود داشته باشد. “برای یک دوست, راجان Jayakar یک تصویر از خدا پارسی است که در اصل قرار داده شده در Nagpada با افت یک ساختمان تعبیه شده و با یک ساعت. نمای وجود ندارد هر بیشتر می گوید:” عکاس کنجکاو. جالب این ساعت که Chaudhuri است که در حال حاضر در جستجوی به دنبال زمان است که به معنای واقعی کلمه می ماند.

دیدن زمان: عمومی ساعت از بمبئی است که در رفتن در ماکس مولر Bhavan, Kala Ghoda تا فوریه 20.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی