Arshiya Sethi از این اشعار در بحران انسانی در میان همه گیر رفتن بصری

شاعران در سراسر جهان شده اند اقدام به سند COVID-19 همه گیر و همچنین به عنوان حاصل تغییر در شیوه زندگی است. هنر محقق Arshiya Sethi که تاسیس Kri بنیاد با راما Vaidyanathan نوشته است هفت اشعار (انگلیسی/هندی) که کاوش ‘جنبه های مختلف یک انسان بحران منفی در اطراف این ایده از یک مستند حمله به پزشکان و خط مقدم COVID-19 رزمندگان مهاجر موضوع پاره اجتماعی پارچه ظاهر schisms و نیاز به نوع متحد و نوع دوستانه.

Arshiya Sethi

چگونه آن را آغاز

او اولین شعر ‘این مستند. نه یک قفل’ باعث شد مردم واکنش ها به مستند. “همه چیز می گذرد صاف در زندگی تا زمانی که COVID 19 اتفاق افتاده است. وجود دارد قدرتمند نوسانات درماندگی و خشم و اضطراب و سردرگمی است. هنگامی که یک مستند اعلام شد, وجود خشم در برابر آن. ما نمی دانیم که چگونه و چه زمانی نامرئی دشمن ممکن است اعتصاب پس بیایید مثبت در مورد آن (مستند). در شعر من خاطر نشان کرد که این یک “مستند’ نه ‘قفل’; مستند نشان دهنده مسئولیت است.”

با مفهوم تجربی تصویری او نزدیک پونا-بر اساس ارشد Kathak گورو Shama Bhate که شروع به پریدن کرد در ایده و ایجاد یک ویدیو Shubham Bhavantu بر اساس شعر او.

وحشت زده در سلامت کارگران در حال حمله به او اختصاص داده شده او در کنار شعر به آنها. در حالی که راما Vaidyanathan ارائه شده است که شعر در Bharatanatyam رقص, فرم Sharodi Saikia ترجمه آن را به آسامی و Sattriya رقص فرم بود که حتی برنامه تلویزیونی در Prag تلویزیون.

Arshiya اشعار و فیلم های گرفته شده همه تخیل و رقصندگان با نزدیک شدن خود به خود برای تکه های بعدی. “زمان مستند 3 به پایان رسید و ما در حال حاضر محدود شده است ، به خانه ما 50 روز است. بسیاری از نفرین محدودیت و خستگی اما من فکر کردم آنها روز بزرگی درون گرایی,” او می گوید.

برای کسی که می نویسد: در زبان انگلیسی سه بعدی Voh Pacchass Din در Hindi آمد با یک پیام برای بشریت است. Odissi رقصنده Kavita Dwibedi انتخاب این شعر به توصیف تاریکی در اطراف ما و نور درون یک واقعیت است که تعیین او درمان آن است.

تغذیه از ‘کرونا گریه’, Bhubhaneshwar مبتنی بر Odissi و Chhau رقصنده Ileana Citaristi خواسته Arshiya به نوشتن چیزی در مورد Jagannath و جلب توجه او به غیر معمول عمل است.”فقط قبل از رات yatra او (خداوند Jagannath) بیمار می افتد و می رود به قرنطینه. من آن را جالب اما بلوک نویسنده باقی مانده است,” او می گوید.

اخبار از کرالا فیل که پس از درگذشت آن خوردند آناناس پر از ترقه را تکان داد Arshiya, به عنوان آن را در تمام کشور. “یک روز Ileana نام به یاد است که آن را “Snana Purnima’ روز در حال حاضر و من تا به حال هنوز نوشته نشده چیزی نشده است. او به عنوان ranted من گوگل “Snana Purnima” و اولین تصویر من تو را دیدم حیرت زده من —. این یک تصویر از خداوند Jagannadha به عنوان او پدید آمده از Snan در ‘Gaja vesha (فیل لباس)’. من احساس کردم که خداوند خود را به نمایندگی از فیل. در دو ساعت نوشتم شعر ‘Jagannath به من صحبت می کند’. بعد Ileana Citaristi رقصید به این شعر.

دولت از کارگران مهاجر الهام گرفته از شعر COVID ke Samay mein Navaras کی Chitrakari. صحبت در درمان آن, او می گوید: “من با استفاده از کلمه navarasas در عین حال زمانی که شما آنها را به حساب در شعر شما پیدا کردن تنها هشت ذکر شده است. گم شده یکی است ‘Shanta رسا,’ اما آن را اشتباه اما با طراحی. آیا واقعا گم شده و من از آن آشکار نیست با نبود آن?” Bharatanatyam رقصنده Priyadarshini Govind خواهد بود به آن.

یکی دیگر از شعر که چنگال ما را بر نیاز جامعه به گرد هم می آیند و از طریق این زمان تاریک است. او رسیده به Sattriya رقصنده Anwesa Mahanta که هماهنگ با رقصنده از هند و خارج از کشور برای اجرای ویدئو. “اگر چه رقصنده های انجام شده به طور جداگانه آنها را با هم برای ایجاد یک جامعه خود را تقویت اوراق قرضه و به طور مشترک یک استدلال قانع کننده برای نوع و نوع دوستانه’

امید و ناامیدی

Arshiya بعدی قطعه هندی به نام Umeed Udasi لا Virodhabhaasi صفر است و به عنوان یک فرمت از زبان شعر که چنگال…. در اینجا شاعر در رابطه با اختلافات و تفاوتها در جامعه است. حیدرآباد بر اساس Kathak رقصنده پرسپولیس Bhatt رقصید به این شعر از امید و ناامیدی به Arshiya روایت در این ویدئو.

Arshiya سهام “این مستند و نگرانی از نامرئی حمله COVID-19 تا به حال منجر به بسیاری از ما متوجه است که در حالی که هیچ کس می تواند پیش بینی مسیر زندگی کسانی از ما که به اندازه کافی خوش شانس برای زندگی ما احاطه شده توسط ملودی و ریتم باید یک درس برای یادگیری از این معلمان – درس ادغام و به کار با هم در هر شرایطی فقط به عنوان” سور ” و “طالع” زندگی می کنند, کار و بازی در کنکوردیا. هنرمندان باید برای حمل به جلو این پیام از طریق هنر و کمک به مردم برای زندگی هماهنگ و امیدوارم از طریق بار دشوار است و عدم قطعیت در طول سفر زندگی. فقط به عنوان sur, طالع, kavya و bhav با هم کار کنند برای تولید هنری زبان آنها نقش بازی “

Kathak dancer Mangala Bhatt in a screenshot from the video Umeed Udasi la Virodhabhaasi Safar narrated by Arshiya Sethi

Kathak رقصنده پرسپولیس Bhatt در یک تصویر از این ویدئو Umeed Udasi لا Virodhabhaasi سفر نقل شده توسط Arshiya Sethi | عکس های اعتباری: با ترتیب خاص

طراحی شده توسط پرسپولیس, این ویدئو با ظریف abhinaya شده است به زیبایی به ضرب گلوله توسط پسر او م. راج Bhatt در GHMC پارک در جشن تپه. لباس پوشیدن و در لباس ساده Lucknowi Chikankari کت و شلوار پرسپولیس با استفاده از عبارات ساده به درایو صفحه اصلی نقطه. “من با استفاده از لباس های که من نمی خواهم رقص برای تسلط بر ارائه; اجازه دهید تمرکز باقی می ماند در مسئله هسته که به گرد هم می آیند و همکاری در این زمان به چالش کشیدن.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>