‘Art Thou?’ — لایه لایه با احساسات

روز دوم از کارگاه شروع با یک سری از مناظر و صداها: کرم شب تاب بال بال زدن یک دنباله دار نارنجی خورشید حرکت می کند در سراسر آسمان عمیق بنفش غروب فرود نسیم تا حدی دست نور لامپ و آبهای رودخانه نوری در تاریکی شب.

Bharatanatyam artiste Praveen Kumar این کارگاه سه روزه با عنوان “Art Thou? – فرزند من, همراه من, پروردگار من” آورده زنده لایه احساسات و پیچیدگی در ترکیب از Haridasa شاعران از طریق واژگان رقص. این بود که به میزبانی Aalaap از طریق زوم شده است.

Bharatanatyam رقصنده-طراح رقص-معلم Praveen Kumar توصیف این رویداد به عنوان یک اکتشاف احساسات را از طریق ترکیب Haridasas.

Praveen Kumar کمک شرکت کنندگان (که رقصندگان) کشف ایده های خداوند است که دیده می شود به عنوان یک کودک به عنوان یک همراه و همدم, یا عالی از طریق دو نادر ترکیب Purandaradasa. او آمد تا با لایه های چندگانه از تصاویر — چگونه یک رقصنده می تواند به منظور بالا بردن موضوع به سطوح بسیار بالاتری از احساس و اکتشاف.

ابعاد bhakti رسا

رقصنده-طراح رقص توضیح داد که Devarnamas (Haridasa ترکیب) بر bhakti اما لمس بر موضوعات مختلف و احساسات از طریق مفهوم اساسی bhakti. ‘Kadagola Thaarenna Chinnavae’, قطعه اول او آموخته بود به عنوان مثال Vaathsalyabhava در حالی که دیگر قطعه ‘Ranganyaantake شد غنی در Sringara.

هر چند بر اساس Vaishnava فلسفه ترکیب Haridasas گاهی اوقات منعکس کننده Sringara به عنوان یک بعد از bhakti. “‘Ranganyaantake’ توسط Purandaradasa مانند یک javali” گفت: Praveen Kumar.

یک Virahotkanthita (یکی مضطرب توسط جدایی) قهرمان منتظر haplessly برای کریشنا به نظر می رسد زمانی که یک دست را به آرامی لمس شانه او. آن است که او سخی. او عجله او را سخی را به کریشنا حق دور. صبر شده است, طولانی, غروب افتاده است و لامپ روشن شده است. بی کس او می تواند دیگر صبر کنید. “در پشت همه این احساسی لایه Sringara است Bhakti,” او اضافه شده است.

آن است که غیر ممکن است برای بحث در مورد این کارگاه بدون خانه در Praveen Kumar است هنری. او به ارمغان می آورد به Bharatanatyam abhinaya imageries از طبیعت برای فعال کردن مخاطبان برای درک این مفهوم به راحتی. سپس او بافت در Yashoda را بی قید و شرط عشق کمی کریشنا شوخی یک nayika احساسات یک سخی حمایت ویشنو را avatara و فلسفه است.

این رقصنده/معلم باور نکردنی میل شدید برای جزئیات آن abhinaya جنبش و استقرار و رفت و آمد.

در نهایت از طریق تمام این رقصنده با هدف ترکیب ویشنو bhakti و فلسفه است.

“به عنوان Dasarapadagalu در مورد آواتار ویشنو شما را به چند نام ویشنو مانند “راما’ ذکر شده در sahitya. خیلی از این اتحاد فلسفی undertones عمل تان شدیدا نشان می دهد یک ذهن آشفته, به عنوان مثال; و حتی عشق به معنی از خود گذشتگی” گفت: Praveen Kumar.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>