Albert Uderzo این شرکت سازنده و تصویرگر از “آستریکس و اوبلیکس” کمیک که خوشحال سپاه از کودکان و بزرگسالان در طول شش دهه گذشته درگذشت در سن 92, خانواده اش, گفت:.

“Albert Uderzo درگذشت در خواب خود را در خانه اش در نوی پس از یک حمله قلبی بود که مربوط به کوروناویروس. او بسیار خسته برای چند هفته گذشته,” او پسر در قانون Bernard de Choisy گفت: AFP.

Uderzo ایجاد آستریکس در سال 1959 با همکار فرانسوی و نویسنده Rene Goscinny که آنها را به ارمغان آورد به زندگی در فرانسه-بلژیک کمیک مجله Pilote.

ماجراهای زیرک و سرکش گلهای خود بالدار کلاه و توانمند بور سبیل و عظیم sidekick اوبلیکس آنها به عنوان gleefully خنثی روم legionnaires در تبدیل به یک ضربه بزرگ با ترجمه به ده ها زبان است.

این مجموعه افزایش یافته و به 38 کتاب اخیرا “آستریکس و سالار دختر” از سال گذشته هر چند Uderzo متوقف شده بود نشان دادن این مجموعه در سال 2011 داشتن در انجام به تنهایی پس از Goscinny مرگ در سال 1977.

نزدیک به 1.6 میلیون نسخه از “سالار پدر” فروخته شد در سال گذشته در فرانسه به تنهایی قرار دادن آن در بالای لیست بهترین فروشنده.

هر دو مردان در نظر گرفته پدران بنیانگذار مدرن کمیک و رمان های گرافیکی با 380 میلیون کتاب در سراسر جهان فروخته و چندین داستان را تبدیل به انیمیشن کارتون ها و فیلم های.

جناس-سری پر است پر از مشت دعوا مستی استدلال قهرمانانه نجات و رمانتیک ترجمه و داستان اغلب شامل نه چندان ظریف و مراجع به سیاستمداران و یا چهره های محبوب از روز است.

آنها ترجمه شده به 111 زبان و گویش از جمله آمریکای لاتین و یونانی باستان.

‘هیچ کس به رسمیت می شناسد من’

Uderzo متولد 25 آوریل 1927 در Fismes یک روستا در شمال شرق فرانسه در نزدیکی ریمز به مهاجران ایتالیایی — پدر او یک luthier.

در هنگام تولد او تا به حال شش انگشت در هر دست یک ناهنجاری اصلاح با عمل جراحی و colourblind هنوز او را کشف نقشه کشی پس از پیوستن به پاریس انتشارات پس از جنگ جهانی دوم در حالی که همچنین ارائه نقشه های طنز برای روزنامه ها.

“ساخت یک زندگی از طریق کمیک بسیار سخت بود در آن روز من به یک فصل مقدار از صفحات فقط از طریق ماه” او را به یاد بیاورید.

او ملاقات Goscinny در سال 1951 آغاز یک دوستی که منجر به خواب تا آستریکس و روستای خود را در Amorican بریتنی سوخت توسط سیگار و pastis مشروب در مسکن اجتماعی آپارتمان در خارج از پاریس هشت سال بعد.

Uderzo ادعا کرد که او با الهام از قصه های از برادر بزرگتر خود Bruno که سر به غرب فرانسه برای فرار از کار خدمت توسط اشغالگران نازی ها.

اولین آستریکس کتاب “Asterix the Gaul,” به نظر می رسد در سال 1961 شد و احساس یک شبه در نهایت معرفی دنیای کمیک عمومی بسیار گسترده تر.

بازاریابی حقوق است که توسعه یافته برای اسباب بازی ها و حتی محبوب فرانسوی پارک تفریحی را Uderzo یک مرد ثروتمند با یک عمارت در شیک نوی در حومه پاریس و مجموعه ای از فراری supercars.

در سال 2017 اصلی Uderzo پوشش برای یکی از ماجراهای آستریکس کتاب فروخته شده در پاریس برای یک رکورد 1.4 میلیون یورو است.

و در عین حال بی قید Uderzo در نظر گرفته موفقیت خود را با سرگرم جدا شدن و تا حد زیادی اجتناب از کانون توجه رسانه ها و حتی به عنوان شهرت او افزایش یافت.

“هیچ کس به رسمیت می شناسد وقتی که من راه رفتن پایین خیابان,” او گفت:. “شخصیت می تواند تبدیل به افسانه ای اما نه ما پدران خود را.”

او در زمان خود مداد رنگی برای یکی از آخرین بار در سال 2015 به منظور جلب یک آستریکس در hommage به همکار تصویرگران و دیگران کشته در یک جهادی کشتار در روزنامه طنز شارلی ابدو در فرانسه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی