در آشوکا دانشگاه هنر و ورزش برای سلامت روان

Sahil Balmiki شعر مذاکرات در مورد چگونه از آن آسان نیست به ایستادن برای خود, به خصوص اگر شما باید به مبارزه خود سایه. آن را در ادامه می گویند که افراد دیگر احساس می کنم او را اما او نمی تواند آنها را باور و به طوری است که در یک سفر برای پیدا کردن خود را.

Balmiki, 18, یک دانش آموز از آشوکا دانشگاه در یک بورس تحصیلی کامل. او با خانواده خود را از کلکته به دهلی نو برای آموزش و پرورش خود و برای چشم انداز بهتر. پدر و مادر او هر دو ناخوش هستند قادر به کار و برادرش که با این نسخهها کار در یک فروشگاه در Chandni Chowk است و تنها درآمد عضو. “من تا به حال بسیاری از مشکلات است. آکادمیک من نمی به خوبی انجام دهد. من از یک پس زمینه های مختلف و فرهنگ [در مقایسه با دیگران در دانشگاه] و من نمی شرکت در کلاس” او می گوید.

Balmiki و هشت دانش آموز دیگر از متنوع درآمد, گروه جنس و ملیت در آشوکا شد بخشی از یک پروژه مسکونی خود اکتشاف و کار داخلی در پنج سال رهبری Arvinder سینگ یک روان درمانگر. این کارگاه آغاز شد بادکنک قرمز می کند که خلاقانه-led همهجانبه رهبری برنامه با دانش آموزان است.

به عنوان یک اوج به کارگاه دانش آموزان طراحی نصب و راه اندازی با عنوان حرکت به رفتن داخل آن بود pieced با هم Sumant Jayakrishnan یک طراح است که با این نسخهها کار با نقاشی پرده های نمایش و تاسیسات و است که یک مربی در بادکنک قرمز.

Amit Gupta of STIR (left), Samar Singh Jodha of Red Balloon, artist Sumant Jayakrishnan and psychotherapist Arvinder Singh

Amit Gupta از هم بزنید (سمت چپ) Samar سینگ Jodha از بادکنک قرمز, هنرمند Sumant Jayakrishnan و روان Arvinder سینگ | عکس های اعتباری: V. V. کریشنان

این کار طراحی شده به عنوان یک ساختار مدور حدود 28 متر قطر و 12 فوت قد دارای یک پوسته بیرونی اکریلیک چوب و شیشه با هم برگزار شد با فلز. چاپ شده بر روی پانل های بیرونی هستند نوشته توسط دانش آموزان است که آنها نسبت به پایان این کارگاه آموزشی است. بیننده می تواند وارد ساختار مرکز که یک نوع قطب توتم صدر با برنج عقاب و رنگین کمان-رنگی رشته روان خارج از آن.

در اطراف poleare نه درونی پانل های هر یک از آن حرکت می کند در آن فرد محور. پانل های قاب تشریح که دانش آموزان را به خود جلب کرد از یکی دیگر. دانشجويان سپس در زمان خود به خود bodymaps و هم پرتره و پر کردن آنها را با کمی بیت و baubles نمایندگی از چگونه آنها را دیدم خود را به جهان درونی و خود هدفدار. Balmiki بود رنگارنگ ترین. دانشجوی دیگری دست و پنجه نرم با تصویر بدن مسائل به تصویر کشیده و خودش را با یک محصول بالا به او نشان می دهد آرزوی پوشیدن یکی و حس آزادی او می خواهم که از انجام این کار.

“ما به دنبال مهارت و خلاقیت می گوید:” سمر سینگ Jodha بنیانگذار بادکنک قرمز. این امید بود که برای کمک به افراد جوان نگاه گذشته طراحی و نقاشی و رسیدن به یک “فضای که در آن آنها می توانند حال خود را صدای.”

Parts of the journaling process

این روند از چه قطعه ای از تعاملی هنر آمد است که در یک آلبوم در کنار نصب و راه اندازی. هنگامی که دانش آموزان شاهد پایان کار که آنها می خواهم conceptualised آنها خوشحال بودند. “من آن را احساس [نصب] بود و معدن. آن را به حال شده است در یک سفر زیبا — تغییر زندگی یک می گوید:” Balmiki.

سفر خود را به عنوان یک زنجیره ای از ارتباطات با Jodha رسیدن به Jayakrishnan که به نوبه خود به صحبت کرد سینگ. او تا به حال شده است درمانگر خود را زمانی که او می خواهم دچار افسردگی و اضطراب و او می خواهم بهره مند از جلسه با او. “بسیاری از آنچه که شما تجربه در سن و سال من (او به تازگی تبدیل 50) بر می گردد به زمانی که شما جوان بودند” او می گوید: با اشاره به وقایع دوران کودکی است که می تواند تاثیر در مراحل بعدی زندگی.

این کارگاه که سینگ conceptualised حول سلامت روانی با هر روز اختصاص داده شده به چند فعالیت است. “وجود دارد تمرینات در ترس به عنوان مثال — آنچه در آن است که چگونه به مقابله با آن و راه رفتن را از طریق آن. وجود دارد, ماسک,-ساخت, روزنامه نگاری, نقاشی پیام بر روی تی شرت و آینه-تصویربرداری که تدریس همدلی می گوید:” سینگ.

همه از این آورده دانشجويان درد و افکار و آرمان در حالی که توانمند سازی آنها را با انتخاب.

“Restorying داستان خود را برای بازیابی قدرت خود است و راه او آن را می بیند. یکی انعکاسی ورزش درگیر دانش آموزان خود می پرسند: “چگونه شما هستند؟’ Balmiki می گوید او را شکست و گریه کرد در حالی که برای.

Jayakrishnan بود که درگیر در برخی از نقاط این روند تا به حال مکالمات از طریق جلسات با دانش آموزان به درک ایده های خود را برای نصب و راه اندازی. او کمک بافت ایده ها با هم با برخی از آنها در قرار دادن یک رای. “ایده اصلی در آمد از آنها” او می گوید: یادآوری است که آنها را از طریق رفت چند قبل از حل و فصل آنها به عنوان آنها برگزار شد هر یک از دیگر در یک محکم گره دایره. “ایده در محدوده گلبرگ یک گل به آتش و عقاب ساخته شده است که آن را به طراحی نهایی و در واقع آن را نگه می دارد همه با هم” او می گوید:, و اضافه کرد که تعدادی از دانش آموزان داستان طنین انداز با او.

نصب و راه اندازی خواهد شد که گرفته شده به آشوکا دانشگاه در ماه آوریل یک نماد است از تصدیق بهداشت روانی و اهمیت آن در ساختمان رهبران که نشان می دهد راه را از طریق خود آگاهی و همدلی است. وجود خواهد داشت یک هفته بهداشت روان هفته آگاهی در دانشگاه که این نه دانش آموزان منجر خواهد شد بحث. Balmiki می گوید او در حال حاضر قادر به شرکت در کلاس بدون احساس فشار بودن ‘متفاوت’است.

در بزنید, گالری DLF Chhattarpur مزارع; در نظر تا 15 آوریل

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>