در DakshinaChitra 70 سال از کارتون های سیاسی ردیابی دموکراسی هند

هنگامی که موزه مدیریت کارورزان در DakshinaChitra در چنای brainstormed ایده های خود را در جریان نمایشگاه یکی راجعه موضوع است که آنها فرود آمد در آنها بحث شد ‘دموکراسی’. “ما تعجب که چگونه ما می تواند مطرح چنین انتزاعی, ایده, از طریق یک نمایشگاه بدون آن موشکاف می گوید:” Rituparna رفیق کارآموز.

سرمقاله زنهایی خواهد بود شرط خود را بهترین تصمیم Rituparna, همراه با تیم 10 کارورزان او بخشی از. سپس آنها را با هم کارتون-o-cracy نمایشگاه که آثار هفت دهه از دموکراسی از طریق کارتون های سیاسی. این تیم جمع آوری کاریکاتور از سال 1950 تا سال 2020 هر دهه گرفتن آن بخش جداگانه. پست-2010 دوره کل کولاژ به خود “برای پست 2010 ما انجام داده اند یک کولاژ از کارتون به معنی بوم در رسانه های دیجیتال و نشان می دهد که سیاسی زنهایی است نه محدود به newsroom دیگر می گوید:” Rituparna.

کارتون تمرکز بر روی وقایع تاریخی شده اند که مهم برای ما دموکراسی و یا ممکن است تهدید جمهوری در هر راه. “ما برجسته چگونه ما را انتخاب کرده اند برای پاسخ به این وقایع. در طول ’50s شانکار بود شخصیتی و ما نمایش داده میشود تجسم خود را از نهرو را هیجانی. در همان زمان وجود دارد این کارتون BR Ambedkar که مشکل ساز هستند. ما اشاره کرد که چگونه حتی کاریکاتوریست هستند و نه از تعصبات,” او می گوید.

در دهه 1970 با اورژانس تحت ایندیرا گاندی حکومت که یکی از قابل توجه ترین رویدادهای, کارتون های برجسته ابو ابراهیم خصوصی نمایش در هند اکسپرس و مهر سانسور در آنها علاوه بر انتقاد از دیگر سیاست های دولت مانند وازکتومی اجباری.

At DakshinaChitra, 70 years of political cartoons trace Indian democracy

دهه 1990 شاهد تخریب ببری مسجد پرتاب یک واکنش زنجیره ای از حوادث است که تعیین کشور ما سکولار پارچه حتی امروز. کاریکاتور از LK Advani و ratha yatra توسط RK Laxman یکی از بسیاری از کارتون های نمایش داده شده در این بخش است.

“ما نمی تواند شامل هنرمندان منطقه ای با توجه به محدودیت زمان و فضا. بنابراین ما متمرکز ملی کاریکاتوریست مانند Shankar Kutty ابو ابراهیم OV Vijayan, RK Lakshman مایا Kamath, Mita روی Rajinder پوری EP Unny, Ajit Ninan, Aseem Trivedi و Surendra,” او می گوید. این تیم سپس جمع آوری کارتون از منابع آنلاین و طبقه بندی آنها را به تم های مختلف از جمله سیاسی, اقتصادی, اجتماعی و فرهنگی.

At DakshinaChitra, 70 years of political cartoons trace Indian democracy

“پس از آن آمد سخت ترین کار پیدا کردن تاریخ و منابع کارتون” او می گوید:, و اضافه کرد که آنها با اشاره به Ritu Gairola Khanduri را Caricaturing فرهنگ در هند: کارتون و تاریخ در دنیای مدرن و Unnamati Syama Sundar است هیچ خنده ماده: این Ambedkar کارتون 1932-1956, در میان دیگران.

این نمایشگاه همچنین صفحه نمایش دو فیلم کوتاه. یکی از آنها این است آیا مرا شانکاربا Gurcharan سینگ. یکی دیگر این است که در مورد تبلیغات, مدل فرض توسط آمریکایی فعال و زبانی چامسکی که می گوید که رسانه های جمعی می رود از طریق پنج فیلتر مالکیت, بودجه, منابع, مواجه, توپخانه ضد هوایی و ترس ایدئولوژی.

“انیمیشن به عنوان یک هنر می تواند فرار از این تله و رو به جلو قرار داده آرایه از نظرات وجود دارد که در جامعه می گوید:” Sreya موکرجی دیگری کارآموز که در کار تحقیق و گردآوری آثار برای این نمایشگاه است. “بدون توجه به آنچه که دولت انجام داده اند ما را ساخته اند مطمئن دموکراسی زنده نگه دارد. این گوشه ای کوچک است که آنها اشغال در روزنامه تلگراف است برای ما. از طریق فقط چند سکته مغزی در اینجا وجود دارد و آنها را مطمئن ساخته شده است که ما آزادی بیان است.”

کارتون-o-cracy در حال انجام است در Kadambari, هنر, گالری, DakshinaChitra تا 5 مارس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>