‘در خانه در جهان: یک کتاب جدید در مورد هنرمند Gulammohammed شیخ

برای بیش از 50 سال دیگر هنرمند احتمالا شده است به عنوان موثر به عنوان متفکر و معلم و به عنوان پیچیده در عمل خود را به عنوان Gulammohammed شیخ. در تمام مناطق است که باید او را سرگرم به عنوان متصدی نویسنده و نقاش شیخ نامزدی بوده است اساسا dialogic ها: وابسته به سئوال حتی به چالش کشیدن تن از نامه های خود را به تجدد از 70s همسان است با او مکالمه تعامل با هنر است که در قرن میرسد.

این Lorenzetti برادران از مدرسه Sienese; مغول نقاشان Basawan و میر سید علی; کبیر و شاعر حامی عبدالرحیم خان-من-Khana; سازنده مغول muraqqa یا آکاردئون کتاب; هنرمند-راوی از گرد راجستانی kavad: اینها چند نام از برادری از متفکران و هنرمندان و شاعران که شیخ را دایرهالمعارفی جهان teems با. در بوم او آنها را همه در یک مکان است که نه سنتز یا ساختگی اما احترام و مهمان نوازی که در آن آنها تبدیل به بخشی از یک بزرگتر تصویب. به این ترکیب اضافه کردن یک نقاشی نگرش recapturing ظریف translucency از یک قرن 16 اردیبهشت آتلیه قلم مو شعر از یک آسیای مرکزی چشم انداز است که گواهى به شاعر مسافران و صوفی مسیحی پرستاران و معبد شهرستانها کشیده شده در بهترین جزئیات و رشته شیخ را نقاشی الهام بخش قابل مشاهده است.

یک کتاب جدید در صفحه اصلی در جهان: هنر و زندگی Gulammohammed شیخویرایش توسط Chaitanya Sambrani تساوی در هر دو هنرمند داستان زندگی و منیفولد زمینه از خود فکر کردن و نگهداری کار به عنوان معلم و هنرمند. شیخ را آغاز فروتن در Saurashtrian شهر سورندرنگر به سختی پیش بینی اشتها خود را برای یک همديد مشاهده از هنر است. به عنوان یک دانشجوی جوان او کمک Dave راول یک ریش سفید در annals هنر در گجرات با نقاشی از تاریخ تمدن جهان در دیوارهای خارجی یک کتابخانه عمومی. بعد در Baroda و سپس در کالج سلطنتی هنر خود را تسهیلات به هنر پل انگیزه های سراسر قرن بود honed بیشتر است.

Sambrani می نویسد که برای بیش از چهار دهه شيخ کار به دنبال “رمان راه ساخت جهان آشکار از طریق ترجمه.” در خود این ممکن است به نظر می رسد فوق العاده ای ادعا می کنند و در عین حال شیخ مرکزی وسواس شده است وابسته به نقشه کشی فن شعر قاره سفر با امپراتوری و صدای شاعرانه مقاومت است.

در نگاه به گذشته دو گسترده و انگیزه به نظر می رسد که هدایت این هنرمند که مشغول به کار با یک خودآگاهی خود را در محل در هند, تاریخ هنر و همچنین پان-Asianists رهبری Tagores این انترناسیونالیسم از ترقی خواهان و حلقه بازگشت به indigeneity از همسالان خود. خود را بیشتر در چشم انداز های اخیر از قرون وسطی پرده نقش دار از پرستاران صوفیان امپریالیستها و wanderers به نظر می رسد به ایستادن در تقابل با شکوفا که شیخ آسیب دیده از حدود سال 1970 به اوایل 80s, که در آن او به نظر می رسد به عنوان یک نقاش از شهر شهوات و گناهان و افزایش زمین از خشونت.

فعل و انفعال از زمان

فقط به عنوان او کار می کرد با چند دیدگاه در نقاشی های خود را به او معرفی عاطفی متفاوت ثبت زندگی روزمره در وادودارا. آنچه که او به حال نیز یک فعل و انفعال از زمان از خیال یک فضا برای یاد یا رویای فوری حرکات لحظه ای در همان نقاشی است. در مطلب اخیر “Mappa موندی” سری فضا برای زمانی واقعیت در سراسر امتداد هزاره: positing مجنون کبیر یک چرخش درویش یا یک مسیحی سنت به عنوان خارج از حاشیه جهان او معتقد سفر و روایت به عنوان قابل تعویض.

هند تمام دوره قرون وسطی به عنوان مثال با آن فتوحات و اجتماعی اصلاحات ممکن است crystallise در تکینگی شاعر-saint کبیر. Cóilín پارسونز’ مقاله ‘نقشه جهان’ توصیف لحظه ای از ظهور و تجلی عیسی هنگامی که شیخ کشف معروف ترین از mappae موندیاین Ebstorf Karte, تکثیر بر روی یک کارت پستال — یک نقشه است که اسناد و مدارک “اجتماعی, فرهنگی, سیاسی و چشم انداز نه توپوگرافی چشم انداز است.” ماریا Kupfer مقاله ‘انجمن ادغام’ فراهم می کند جزئیات بیشتر از پیدا کردن و بعد از تخریب منحصر به فرد این سند است. به این ترتیب mappa موندی بود به ارائه شیخ با یک ظرفی شبیه بشاخ یا قیف از امکانات. فضای جهان شد مهمان نواز به transhistorical روایت از خود ساخت.

دیده می شود در این نور ‘Mappa موندی’ تصاویر کوه وحشتناک تناقض است که تاریخ جهان منتقل شده از طریق برخورد تعصبات مذهبی; به همان اندازه, این است که این خشونت رقابتی ادیان است که برای تولید بسیاری متعالی هنر است. شیخ دوباره energises نمادهای هنر کلاسیک: Ram پله چهارم با مطرح تعظیم و arrow و یا سنت فرانسیس موعظه در طول یک بحران شخصی با نشانه های خون به جای خوشه ای از پرندگان است. تبدیل شدن آنها به redolent با معنی در زمان مشکل.

نویسنده منتقد هنری و متصدی اجرا می شود که www.criticalcollective.in

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>