Bal Bhalerao 1933-2020: یک حامی هنر

یک مرد از درمان و حروف upholder منطقی و ارزش های فرهنگی محرک Dr Rajaram Amrut Bhalerao (1933-2020) گذشت در روز شنبه, مارس 21. او 87. محترم رقم در جهان پزشکی, Dr Bhalerao تا به حال یک ارتباط طولانی با شاه ادوارد یادبود (KEM) بیمارستان و P. D. Laney بیمارستان در بمبئی متخصص در گوارش و بیماری های کبدی. در یک حرفه ای پوشا بیش از پنج دهه, Dr Bhalerao دو برابر کردن به عنوان پزشک و استاد مشاور و کنترل انتشار بیش از شصت مقاله و دریافت های بی حد و حصر جوایز و افتخارات از هر دو همسالان و استقرار.

اختصاص داده شده به مراتی تئاتر

شاید به همان اندازه مهم بود خود را موازی زندگی خستگی ناپذیر به عنوان حامی هنر. او شناخته شده به عنوان بال Bhalerao به دوستان و همکاران نزدیک و به عنوان جدید ترین رئیس دبیر Mumbai مراتی Sahitya Sangh یک سازمان فرهنگی است که وجود شده است از نزدیک تراز وسط قرار دارد برای خود. تاسیس شد و تحت رهبری پدر و فرهنگی پیشگامی آنا Bhalerao — در سال 1935 فقط چند سال پس از او متولد شد. آن اختصاص داده شده بود به احیای مراتی تئاتر به دنبال به دست آوردن مخاطبان از دست رفته به رسانه سینما از طریق طرح مانند هوای آزاد, هوای آزاد, تئاتر, جشنواره که شد به طور گسترده ای محبوب است.

در سال 1964 و مدرن سالن (هنوز هم موجود و پر رونق) طراحی شده در امتداد خطوط از لندن اولد ویک و نام Dr Bhalerao پدر (که در گذشته بود در سال 1955) تاسیس شد در Kelewadi, Girgaon. یک سال بعد Dr Bhalerao خود را آغاز کرد فولاد تمرین در KEM بیمارستان. مادام العمر خود را ارتباط با خانواده اش میراث فرهنگی آغاز شده بود در 1940s خود را به عنوان یک جوانی در غیر سلسله مراتبی Seva Dal-مانند اخلاق از Sahitya Sangha, مالش شانه با نامی امثال دورگا Khote, Nanasaheb phatak را از دست, Keshavrao تاریخ و Snehprabha Pradhan.

خلاق مشارکت

باید گفت که از آن زمان آغاز Sahitya Sangh اجرا شد توسط بدن حاکم جمعیت با مشاغل مدافعان. بنابراین دکتر Bhalerao بود که apprenticed به خیلی نگرانی خانواده به عنوان جمعی همفکر همسالان. یکی از موفقیت های شخصی بود و پاسداشت از بمبئی گروه تئاتر است که صحنه مراتی اقتباس از برشت Bertolt را قفقازی, گچ, دایره, در سال 1973. سازگار با C T Khanolkar به عنوان عجب Nyay Vartulachaو کارگردان Vijaya مهتا در همکاری با فریتز Bennewitz آن را به دست آورده تمایز است که با توجه به علمی Hemangi Bhagwat اولین بازی در زبان هندی به صحنه در خارج از کشور زمانی که آن را انجام شده در سال 1974 در Festspiele در شرق برلین در تعدادی دیگر از شهرهای آلمان شرقی و در زوریخ. این بازی نیز مشخص شده آغاز پربار خلاق مشارکت از تقریبا دو دهه بین مهتا و Bennewitz.

یک مصاحبه ویدئویی با دکتر Bhalerao گرفته شده در حدود سال 2016 و آپلود آنلاین توسط یک کانال اختصاص داده شده به پزشکی علوم انسانی نشان می دهد یک مرد بسیار در عنصر خود را حتی در غروب سال است. متبحر و خود effacing دکتر Bhalerao توصیف خود را به عنوان کسی که بسیار هشدار به امکانات و پتانسیل اصلی تفکر است. “من آموخته ام از بسیاری از متفکران. هر کشف خواهد شد هیچ چیز بدون قدرت بازاریابی,” او گفت: توصیف چگونه آهنگ از Tukaram یا Dnyaneshwar نمی را تحمل کرده اند اگر Lata Mangeshkar تا به حال آورده و آنها را به هر Maharashtrian صفحه اصلی.

در این مصاحبه دکتر Bhalerao کلمات آمده laced با عمل گرایی و او در طول عبور از قطعات خرد مانند آنها آسان حقایق اصلی. او صحبت می کند از شکست و پیروزی را با مساوی سعادت. او توضیح می دهد چگونه Sahitya Sangh مشغول به کار راه خود را به یک مدال طلا در سطح ایالتی درام با وجود منابع محدود چگونه خود را فلج اطفال مبتلا معلم تدریس همکارانش و او را به مطالعه در وجود شخصی خود سختی چگونه او خریداری یک مجموعه چای برای مادر خود را با اولین بورس تحصیلی از ₹50 و چگونه روی لئامت دادن خود را در کنسرواتوار سلطنتی در لندن به او آموخت در نگاه به انسان آناتومی کاربردی در نظر. او یک مرد بود که هرگز متوقف آموزش, “پایه, فلسفه, یادگیری از جوان بسیار ریشه دوانده در اخلاق. اگر شما از دست دادن آن به خدا به ما کمک کند.”

حمایت بی چون و چرای

Theatrewallahs از سراسر زبان تقسیم تشییع جنازه او شرکت کردند در Dadar. این در بخشی به دلیل Sahitya Sangh شده است برای برخی از هفت سال در حال حاضر, به, درام, مدرسه بمبئی یک نگرانی دکتر Bhalerao فکر نمی کنم دو بار قبل از گسترش زیربنایی پشتیبانی می کند. از بسیاری از نام های بزرگ که می خواهم کار با Sahitya Sangh در طول سال برای تقریبا هیچ چیز او گفت: “در یک جهان که در آن هر کس در تعقیب پول ما آمده ایم تا متوجه ارزش این افراد که به کمک استعداد خود و هم برای نگهداری از یک سنت است.” این بیانیه که به خوبی می تواند درست Dr Bhalerao خود را که در درگیری با هنر بود خیلی بیشتر از فقط یک خیریه حاشیه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>