Balamurali کریشنا: آوانگارد نابغه

به یاد داشته باشید افسانه ای سهم من گورو معنوی Mangalampalli Balamuralikrishna در 90 تولد سالگرد روز دوشنبه, جولای 6, بالاتر از همه, برای تجدید ایمان در آزادی هنری و نوآوری — کیفیت است که متحرک تمام عمر خود را. اوایل جرقه که موجب فوق العاده خود را تلاش برای اصالت آن است که به طور گسترده ای شناخته شده بود یک اتفاقی دارشان از Musunuri Suryanarayana Murty Bhagavatar که goaded استاد زمانی که یک پسر بچه کوچک به حک کردن تو رفتگی در دیوار خود را. بقیه سابقه است.

آن سخت است اما تنها از هر یک موسیقی ویژگی به عنوان ویژگی های مشخص این چند وجهی نابغه است. در حالی که این خواننده در Balamuralikrishna آشکارا حاکم بود عالی خود را در کمال مهارت به عنوان یک آهنگساز, نوازنده و ضربی شد به همان اندازه سازنده خود را به طور کلی کالیبر به عنوان یک نوازنده برتری همتراز. شاعرانه و ادبی شایستگی از ساخته های خود را دریافت لوح تقدیر از جمله مشاهیر به عنوان Viswanadha Qglaser و Chellapilla Venkata Sastry. این kritis ‘Bangaru murali’ و ‘Ninne صدا nammitine’ هستند اما دو تصاویر از این ویژگی ها در میان چندین کار می کند.

شاید در نظر فرماندهی خود در عرصه های مختلف Balamuralikrishna بشدت حساس بود به نزاکت و صداقت از موسیقی آوازی به عنوان متمایز از کلام دامنه. یک نمونه که من اشاره به جاهای دیگر است درمان راگا Kedaragowla که در آن او شانه خالی بیشتر استفاده مشترک عبارت از این است که رویکرد vainikas.

Balamurali Krishna: The avant-garde genius

تمام وقت حرفه ای با همه-هند-رادیو مستقر در چنای فراهم مرا فرصت های بی حد و حصر به همراه من گورو در طول کنسرت های زنده و ضبط شده است. به عنوان یک جوان با من اغلب منعکس کننده که او تجسم به عنوان دیگر هیچ معاصر خواننده چه موسیقی رساله از آن به عنوان ‘gayaka lakshanas.’

تبادل نظر انجام هنرمند Balamuralikrishna غریزی ظرفیت به طور مستقیم حتی به طور کامل تسلط رسیدگی در مرحله آشکار شد برای من زود است.

با توجه به سابقه در Harikatha نمایشگاه دیدم در رسیتال بدون درز و خود به خود از ترسیم مجدد خطوط Carnatic موسیقی کلاسیک را به یک ترکیب التقاطی از اصطلاحات مختلف مناسب برای اواسط قرن 20 مخاطبان است.

استاد را هنری و مغناطیسی مرحله-حضور به معنای همواره که او را تنگ در انتخاب accompanists در یک عملکرد غیر معمول در میان بسیاری از خوانندگان که ترجیح می دهند که گروه با هم با یک مجموعه گروهی از هنرمندان. با تشکر از Balamuralikrishna را نامتعارف رویکرد من مشتق خاص تشویق به تعمیق تعامل من در ژانرهای متنوع از جمله هندوستانی و نور و موسیقی. او گذاشته و تاکید زیادی بر هنرمندان باقی مانده درست به خودشان تاکید بر این که تقلید به حال کمی به ستایش خود را جز به نفع فرض شی یکی از تحسین است.

ارزش برخی از در نظر گرفتن دیگر عمیقا گفتن در بیانیه خود انسانهایی ایمان در قدرت بشر سازمان. Guruji اعلام کرد پس از یک کنسرت در ناسیک که اگر برخی از افراد همیشه به حال قدرت برای اعمال کنترل بیش از دیگر انسان های دنیا شده اند به مراتب کمتر ناهمگن محل. به عنوان یک فرد guruji بیشتر با شخصیت و کمک به بسیاری از نوازندگان در زمان نیاز.

Balamurali Krishna: The avant-garde genius

مادر من اغلب از روی علاقه به یاد بیاورید یک سال 1941 سری کنسرت در سکوندربد را Jamshed سالن زمانی که یک پسر بچه حدود 10 ساله در انجام این خواننده برای اولین بار شب و همراه او گورو در ویولن روز بعد. بسیار خوشحال با احساسات او را ملتهب نماز بود که خود کودک به علت عرض ماه را یک روز رشد به انجام به عنوان که پسر بچه کوچک. در اواخر دهه 1960 مادر من خوش شانس بود به حضور یکی دیگر از عملکرد Balamuralikrishna در چنای. بود که در اولین فرصت به همراه افسانه ویولن و تجربه آغاز یک پیوند عمیق است که به طول انجامید تا پایان من Guruji زندگی.

به عنوان یک فروتن ادای احترام به خود را جاودان من گذراند آهنگ در raga Saurashtram مقیاس عادی انتخاب شده برای باز کردن و انعقاد نیایش به یکی ترجیح الوهیت. ‘گوش و حلق و bagu گورو murali ravam,’ می رود افتتاح خط. با امضای من Purna این anupallavi به یاد می آورد سرپرستی او تحت Parupalli Ramakrishna Pantulu و شن و سرسختی او نمایش داده می شود به عنوان یک نوجوان در نوشتن janaka راگا kriti رهبری manjari تلفیقی. این charanam به یاد تابشی رفتار به عنوان آهنگساز regaled rasikas پایین دهه و سخاوتمندانه عطا دانش خود را در شاگردان.

Balamuralikrishna را ترک کرده است برای آیندگان نورانی میراث. آن را فرمود بر نسل جوان این را رو به جلو.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>