نبرد ایوو جیما 75 سال در

این ماه نشانه سالگرد 75 از شروع نبرد ایوو جیما که دیدم برخی از خونین ترین جنگ از جنگ جهانی دوم را در یک ژاپنی کوچک جزیره از 1200 متر در جنوب توکیو.

ایوو جیما شد اولین بار ژاپنی بومی خاک به تاخت و تاز در پیشرفت نیروهای متفقین. واقع در نیمه راه میان توکیو و گوام آن را به عنوان یک استراتژیک پاسگاه. نزدیک به 7000 در تفنگداران دریایی ایالات متحده و تقریبا همه از 21,000, ژاپنی, مدافعان جزیره فوت در طول 36-روز نبرد.

این سربازان ژاپنی برگزار شد به شدت غنی شده جزیره برای بیش از یک ماه پشتیبانی شده توسط یک شبکه از پناهگاه ها و تونل ها و توپخانه مواضع.

از Feb. 19, 1945 بیش از 500 کشتی های جنگی و 1000 از جنگنده های نیروی دریایی ایالات متحده و ارتش زد ایوو جیما که به شدت گلوله باران و بمباران تغییر شکل جزیره بالاترین نقطه کوه Suribachi واقع در نوک جنوبی.

فسفر سفید استفاده می شد در زمان قبل از تهاجم بمباران و نیروهای ایالات متحده اختیار داشت شعله-ثرورس در طول نبرد.

کوه Suribachi دستگیر شد در فوریه. 23. یک عکس از شش تفنگداران دریایی ایالات متحده بالا بردن پرچم ایالات متحده در کوه دوم پرچم-بالا بردن آن روز گرفته شده توسط عکاس آسوشیتد پرس جو روزنتال و برنده جایزه پولیتزر برای عکاسی است که در سال. آن را بعد از تشکیل این موضوع برای سپاه تفنگداران دریایی یادبود جنگ در آرلینگتون ویرجینیا.

ایوو جیما بازگشته از آمریکا به ژاپنی قانون در سال 1968 و پس از آن قرار دارد حدود 400 ژاپنی, نیروی دریایی و پرسنل نیروی هوایی است که عمل یک نوار فرود. باند فرودگاه نیز استفاده می شود برای شب-فرود عمل توسط ژاپن بر اساس ناو هواپیمابر ایالات متحده.

مشترک آمریکا-ژاپن با شرکت در مراسمی به مناسبت سالگرد جنگ هستند و هر سال برگزار می شود. در سال 1994 پس از آن امپراتور ژاپن Akihito و ملکه Michiko با حضور در این سرویس اولین بار یک امپراتور ژاپن سفر کرده بود در این جزیره است.

ژاپنی, نخست وزیر Junichiro Koizumi شد نخست وزیر ژاپن برای حضور در این مراسم در سال 2005.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>