Bharatanatyam اجرای برنامه توسط راما Vaidyanathan و Shobana در پلککد نمایش خود مهارت

دو شب از یک هفته جشنواره رقص و موسیقی در Rappadi باز سالن پلککد ثابت شود زیبایی درمان با Bharatanatyam اجرای برنامه توسط راما Vaidyanathan و Shobana که نمایش خود را در مهارت و هنرمندی.

راما او شروع تلاوت با ‘Skandamoorthi’ تولید eulogising خداوند Muruga. تولد Skanda آمد زنده بر روی صحنه از طریق برازنده اجرای حرکات مسلط به تمرینات ریتم و عبارات فریبنده. راما سپس با انتقال به Dandayudhapani Pillai معروف varnam, ‘Swamiye Azhaithodi Vaa’. در اینجا دوباره Murugan است ‘nayaka’ که تفکیک اراضی ‘nayika’ در غم و اندوه.

رقصنده astutely به تصویر کشیده بی شمار خلق و خو از viraholkhantitha nayikaاست که قادر به مقاومت در برابر فلش از خداوند Kamadeva (خدای عشق). این vyabhicharibhavas (گذرا عبارات) مانند “سرد اشعه از ماه” و “عطر صندل رب” است که بالا بردن شخصیت زن میل به قهرمان داستان کمک به sthayi (پایدار) bhava قابل توجهی. پویایی راما جنبش در jathi و swara بخش بود موجز و در عین حال طلسم اتصال. Sudha Raghuraman تفسیر از این قطعه در raga Poorvikalyani بود خاطره انگیز و bhava از هر کلمه روشن شد در هم با رقصنده معصوم abhinaya.

بعد او ارائه یک abhang از Janabai زوم در در Panduranga Vittala. در قطعه شخصیت زن را درک خداوند در سه شکل مختلف — به عنوان مادر و به عنوان همکار و دوست و در نهایت به عنوان عالی برهمن او نجات دهنده.

رقصنده به عنوان یک جانباز به تصویر کشیده شده Vittala به عنوان یک گوزن و خودش را به عنوان فرزند خود است. به عنوان دوست و همکار شخصیت سرزنش از Vittala و اصرار بر او در انجام کارهای خانه بودند سرگرم کننده به تماشای. در مقابل راما پس از آن نشان داد شخصیت تبدیل به یک جانباز برای آنها Vittala نهایی ميکند ،

در تامیل پدم ‘Edungaanum’ که به دنبال رقصنده به تصویر کشیده یک مشخصه برافروخته nayika که می آموزد که عاشق او ریخته لوبیا خود را در مورد راز اتحادیه به همه از جمله دوستان او. به عنوان عاشق روش او در حالی که تظاهر به مومن زخمی nayika با عصبانیت واکنش نشان می دهد. راما ارائه شده او احساس شرم و ناراحتی و خجالت با ابتکار و خلاقیت است.

راما به این نتیجه رسیدند او تلاوت با thillana یک بار دیگر آوردن به جلو تصویر Muruga و kavadi (تزیین قوسی قطب) است که جدایی ناپذیر به او. S Vasudevan را nattuvangam, Sumod Sreedharan را می تپد در mridangam و G Raghuraman است رابطه جنسی را به خوبی هماهنگ راما تلاش.

Shobana

Shobana عملکرد در روز پایانی جشنواره به رعایت قواعد Margam. او شروع به تلاوت با Mallari مشخصه های یک زنجیره ای از swaras که روشن ریتمیک لطف رقص. Shobana سپس با انتقال بر روی یک قطعه در ستایش الهه Kaali. وحشتناک فرم Mahakaali مقابله با شیطان و خلق و خوی او در مقابل به عنوان یک خیرخواه الهه به تصویر کشیده شد با تئاتر عطر و طعم.

بصری پویایی

این varnam از Tanjore کوارتت ‘Sarasijakshulu مجموعه ای به راگا کلینی و Roopaka طلا دستگیر و دولت از ذهن nayika از طریق آنها لوتوس چشم کریشنا با شکوه شاهکارهای بودند آشکار شد. Shobana موج یک سری از کشنده های بصری عبارات در Sreekrishnathulabharam که قرار استکبار از Satyabhama برگزار شد و در بالاترین نقطهء کشتی واقعی از خود گذشتگی و نگرانی از Rukmini. او رسا upangas تشدید hastabhinaya (حرکات دست) و vinyasa به یاد ماندنی است. او سپس حاوی یک تازه تن به کلیشه Sudama-کریشنا مراسم با ارائه نسخه فشرده.

پس از آن Shobana را شاگرد Srividya ارائه یک Kshetrayya پدم به تصویر می کشد nayika که بلند گرامی اتحادیه با Muvva Gopala است که بارها و بارها ره در سالن های مختلف توسط crowing یک خروس است. Shobana سپس در زمان Javali در raga Chengurutti به تصویر می کشد پریشانی و تروما از یک nayika عمیقا سرخورده توسط nayaka‘s خیانت به عنوان او می آید به دانستن از او dalliance با دیگری ، رقصنده غریزه به صورت احساسی عمل مجذوب مخاطبان هنگامی که او به تصویب رسید شخصیت زن را احساساتی گسیل در مقابل او سخی.

Shobana پس از آن به تصویر کشیده تحسین خطوط Gitagovindam که برجسته لرد ویشنو را برداشت به عنوان Narasimha و Vamana. بسته شدن آیتم از تلاوت شد thillana از Tanjore کوارتت.

انجام, هنرمندان معمولا تبدیل به بخشی از ارکستر برای Shobana را رسیتال. با رادا Bhadri به عنوان خواننده Anantha R کریشنان در mridangam و Sruthi ساغر در فلوت, رقصنده بود در عنصر خود را در سراسر. در عین حال عدم وجود ویولن آشکار بود که آن را پانچ اضافه شده به ویژوال سیالیت رقص.

اجراهای برگزار شد تحت نظارت Gowri خلق پلککد به عنوان بخشی از آن 9th ملی جشنواره فرهنگی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>