Lok سبها در روز سه شنبه تصویب لایحه ای که ارائه خواهد شد وضعیت قانونی به نهادهای نظارتی از جمله اداره کل حمل و نقل هوایی عمران (DGCA) و به دنبال بهبود هند ایمنی حمل و نقل هوایی در رتبه بندی به عنوان پیشنهاد شده توسط سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ICAO).

هواپیمایی وزیر Hardeep پوری همچنین در زمان این فرصت را برای اطمینان از خانه است که بخش حمل و نقل هوایی خواهد ظهور از چالش های فعلی ناشی از شیوع کروناویروس که تا به حال مجبور کشورها در سراسر جهان به اجرای محدودیت های مسافرتی.

این هواپیما (اصلاحیه) لایحه سال 2020 را فراهم می کند برای قانونی حمایت به DGCA اداره هواپیمایی کشوری امنیت (BCAS) و هواپیما, بررسی حوادث اداره (AAIB). این لایحه همچنین پیشنهاد افزایش جریمه برای نقض قوانین جدید از ₹10 لاخ به ₹1 کرور برای صنعت حمل و نقل هوایی بازیکنان.

کرایه هوا

پاسخ به مسائل مطرح شده توسط اعضا در طول بحث آقای پوری گفت: در حالی که کرایه هوا نیاز به باقی می ماند قیمت مناسب شرکت های هواپیمایی نیز باید زنده بمانند. وی با اشاره به اینکه حمل و نقل هوایی عمران بخش بوده است مقرراتزدایی با کمی نقش دولت برای تعیین کرایه هوا.

او گفت: شرکت های هواپیمایی تحت استرس با توجه به COVID-19 شیوع عنوان شده است کاهش در تقاضا.

هوایی هند موضوع

در اتلاف سرمایه های هوایی هند گفت: ملی حامل شد ‘خونریزی’ با از دست دادن روزانه از ₹26 کرور و آن را به احتمال زیاد به بدتر به دلیل شیوع کروناویروس.

پاسخ به یک پرس و جو در کمبود کنترل ترافیک هوایی (ATCS) گفت: هند به 3,500 روت ATCS که از هم اکنون و 250 بیشتر خواهد بود استخدام سال آینده.

شرکت در بحث در این لایحه M. K. ویشنو پراساد (کنگره) گفت: موارد “نزدیک دست” در آسمان تا به حال افزایش یافته است و تاکید بر افزایش قدرت ATCs برای جلوگیری از هر گونه امکان mid-air برخورد.

ستایش تلاش های هوایی هند در طول تخلیه سرخپوستان از coronavirus-آمار چین در این کنگره گفت: دولت با فروش “خانواده جواهر” به مدیریت هزینه های خود را.

جیانت سینها از BJP گفت: قانونی وضعیت به DGCA این AAIB و BCAS را بهبود بخشد هند ایمنی رتبه بندی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی