بوئینگ 737 MAX گواهینامه پرواز تست به روز دوشنبه آغاز

خلبانان و آزمون خدمه از اداره فدرال هوانوردی ایالات متحده و شرکت بوئینگ در حال میله میله برای شروع یک روز آزمون گواهینامه کمپین برای 737 MAX در دوشنبه مردم آشنا با این موضوع گفت: عصر ایران.

آزمون محوری لحظه در بوئینگ بدترین تا کنون شرکت های بزرگ بحران طولانی از مرکب COVID-19 همه گیر است که کاهش مسافرت هوایی و جت تقاضا است.

خوشحالی خود از fast-فروش 737 MAX در مارس 2019 پس از تصادفات کشته 346 نفر در اتیوپی و اندونزی باعث دعاوی تحقیقات کنگره و وزارت دادگستری و قطع یک منبع کلیدی از بوئینگ پول نقد.

پس از یک جلسه توجیهی قبل از شروع پرواز بیش از چند ساعت خدمه در هیئت مدیره یک 737 MAX 7 مجهز به تجهیزات تست در زمینه بوئینگ در نزدیکی سیاتل یکی از مردم گفت.

خدمه اجرا خواهد شد متد اسکریپت هوا حالات مانند شیب دار-بانکی تبدیل می شود پیشرفت به شدید تر manoeuvers در یک مسیر در درجه اول بیش از واشنگتن است. این طرح بیش از حداقل سه روز می تواند شامل لمس کردن و رفتن فرود در شرق فرودگاه در موسس لیک و یک مسیر بیش از اقیانوس آرام خط ساحلی تنظیم طرح پرواز و زمان به عنوان مورد نیاز برای آب و هوا و عوامل دیگر یکی از مردم گفت.

 

خلبانان نیز عمدا باعث برنامه ریزی غرفه-نرم افزار جلوگیری از شناخته شده به عنوان MCAS گسله در هر دو تصادفات و آیرودینامیک غرفه شرایط مردم گفت.

بوئینگ و FAA کاهش یافته است به نظر.

لرز از آزمون کمپین فراتر از قبلی بوئینگ پرواز از تست کامل در عرض چند ساعت در یک روز, صنعت, منابع می گویند.

این آزمون به منظور اطمینان از جدید حمایت بوئینگ اضافه شده به MCAS قوی هستند به اندازه کافی برای جلوگیری از این سناریو خلبانان قبل از مواجه می شوند هر دو سقوط زمانی که آنها قادر به مقابله با MCAS و دست و پنجه نرم با “چوب شاکر” ستون ارتعاشات و دیگر هشدارهای یکی از مردم گفت.

بوئینگ آماده سازی شامل صدها ساعت در داخل یک 737 MAX شبیه ساز پرواز در آن Longacres تسهیلات در رنتون واشنگتن و صدها ساعت در هوا در همان 737 MAX 7 تست هواپیما بدون FAA مقامات در هیئت مدیره.

 

حداقل یکی از کسانی که تمرین پرواز شامل همان تست پارامترهای انتظار می رود روز دوشنبه یکی از مردم گفت.

پس از پرواز FAA مقامات در واشنگتن و سیاتل منطقه را تجزیه و تحلیل reams اعم از دیجیتال و مدارک پرواز داده ها از آزمون برای ارزیابی جت airworthiness.

به احتمال زیاد هفته بعد داده ها تجزيه و تحليل و آموزش پروتکل ها firmed, FAA, مدیر استیو Dickson سابق F-15, جنگنده, خلبان که وعده داده 737 MAX تایید نخواهد شد تا زمانی که او شخصا امضا کردن بر روی آن خواهد شد در هیئت مدیره این هواپیما به ارزیابی خود از مردم گفت.

اگر همه به خوبی می رود FAA پس از آن نیاز به تصویب آزمایشی جدید آموزش روش های, در میان دیگر بررسی و به احتمال زیاد تصویب هواپیما ungrounding تا سپتامبر مردم گفت.

این بدان معناست که جت است که در یک مسیر به رزومه ایالات متحده خدمات قبل از پایان سال هر چند این روند گرفتار شده است با تاخیر بیش از یک سال است.

 

“بر اساس چگونه بسیاری از مشکلات کشف شده است من خواهد بود حیرت زده کرد اگر پرواز تست و انجام’,” گفت: یک نفر دیگر با آگاهی از برنامه های پرواز.

“(FAA خواهد شد) مطمئن شوید که آنها پیدا کردن به اندازه کافی چیزهای اشتباه برای نشان دادن آنها با قرار دادن این جت از طریق paces خود را. آخرین چیزی که FAA یا بوئینگ می خواهد برای مدیر به انجام خود را پرواز و می گویند: “آماده است.’ بوئینگ می خواهد Dickson پرواز به تاجگذاری.”

رگولاتور در اروپا و کانادا در حالی که کار از نزدیک با FAA نیز رفتار خود را ارزیابی و مشخص نگرانی های است که فراتر از FAA. آنها ممکن است نیاز به تغییرات اضافی پس از 737 MAX پاک است برای بازگشت به خدمات.

“این قلمرو جدید است” گفت: یکی از صنعت منبع با آگاهی از قبل بوئینگ آزمایش. “وجود دارد مقدار زیادی بیشتر بازی بین رگولاتور و قطعا خیلی بیشتر از فشار و توجه عمومی است.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>