بالیوود بسیاری از آفات

خودکشی بازیگر Sushant Singh Rajput به تحریک بحث در مورد چگونه برخی افراد و یا خانواده های کنترل صنعت فیلم و اغلب رد ‘خارجی’. به اتهامات وجود دارد که برخی از نخبگان قدرتمند تصمیم گیری جریان در صنعت و اقتصاد و همچنین توزیع امتیازات بدون نگرانی زیادی برای اخلاق حرفه ای. اتهامات رفتن که هنرمندان با استعداد رنج می برند با توجه به “قوم و خویش” در این صنعت است. Sushant مرگ مشتعل است یک بحث مهم در بسیاری از آفات در بالیوود.

همچنین بخوانید: Sushant Singh Rajput در پشت برگ های کوتاه اما درخشان میراث از فیلم

توسط نخبگان اجتماعی

بحث در قوم و خویش نیز نشان می دهد دیگر بی عدالتی ساختاری در این صنعت است. وجود عدم تنوع اجتماعی در بالیوود, با ویژگی های هنری و واحد بودن تحت سلطه نخبگان اجتماعی. بحث و گفتگو در بالیوود طبقه متوسط تعصب نیز نشان می دهد که در شهری فقیر در حال جدید نادیده گرفته شده “غیر خودی” در multiplex کسب و کار. چنین انحصار است متوقف بداهه از سینما به عنوان یک مسئولیت اجتماعی هنر. این سلطه مستثنی است فقیر به عنوان مخاطب و مجاز Dalits Bahujans و Adivasis برای تبدیل شدن به بخشی جدایی ناپذیر از فیلم سازی فرایند.

اولین حرف که سینما آینه جامعه غیرقابل دفاع است. جریان اصلی روایت این فیلم نشان دهنده طعم و مزه و ارزش های اجتماعی نخبگان و مشخصه غفلت از داستان زندگی از Dalit-Bahujan-Adivasi جهان است. در عوض محبوب بالیوود پروژه فرهنگی خواسته و اجتماعی تصورات از طبقه نخبگان در حالی که حجاب وحشتناک واقعیتهای اجتماعی اکثریت مردم است. صنعت اجتناب سوال سخت در طبقه و محرومیت اجتماعی. حتی اگر چنین مسائل در حال کاوش بر روی صفحه نمایش (Sujata, Ghulami, Mrityudand, Manjhi, ماده 15 ، این صنعت به کار با توجه به احساسی و روانی و نگرانی از نخبگان اجتماعی. به حاشیه رانده گروه های اجتماعی باقی مانده اند دائمی غیر خودی.

دوم بیش از روابط مبتنی بر قوم و اقتصاد توابع معمولی با یک فرهنگ شبکه و اغلب disallows ‘بیگانه’ را وارد کنید. Dalits Bahujans و Adivasis در نظر گرفته شده به عنوان غیر خودی چرا که آنها فاقد ویژگی های شبکه های اجتماعی و همچنین در مورد تو رفتگی در دیوار ‘ مهارت های حرفه ای. هندی فیلم نوشته شده و کارگردانی از لحاظ فنی کمک و تولید شده توسط یک غالب مجموعه ای از قبیله و اعضای باشگاه که عمدتا نخبگان اجتماعی. حتی منتقدان فیلم, منتقدان, مورخان و محققان در سینما متعلق به مشابه فرهنگی اجتماعی گروه.

فیلم-ساخت گران است و بازار رقابتی است. در این پست از آزادسازی دوره اقتصاد سیاسی بالیوود اتحادش را تغییر اساسا. در حال حاضر شرکت سرمایه سرمایه گذاری عمدتا با نام محبوب برای هر سرمایه گذاری, ساخت سینما تولید منحصر به فرد سازمانی. امتیازات و سود حاصل از کسب و کار هستند و بنابراین تنظیم از طریق یک گره شبکه اجتماعی است که اغلب بر اساس طبقه منطقه ای و قبیله وابستگی (اغلب به عنوان پارتی بازی). چنین فضایی را تضعیف غریزه خلاق و قوی احترام به استعداد هنری. این نشان می دهد که محدودیت آن در شکستن کلاچ تجاری منطق و موفق به تولید سینما است که می تواند افتخار در سطح جهانی برای خود خلاق نقوش. حتی در جریان آنلاین نشان می دهد که حد وسط قابل مشاهده است.

هل دادن و دور فقیر

سوم فقیر طبقه کارگر مخاطبان است عمدا تحت فشار قرار دادند به دور از سینما مشاهده امروز. فیلم به طور خاص ساخته شده برای تهیه کردن به سلیقه فوقانی طبقه متوسط مخاطبان به خصوص کسانی که باید از این ظرفیت به صرف سه برابر بیشتر از متوسط فیلم رونده. روش multiplex فرهنگ به حاشیه رانده تک صفحه مخاطبان عمدتا فقیر. هندی فیلم که پیش از آن استفاده می شود برای سرگرم کردن و پاسخ دادن به رویاها و ارزش های متوسط, هندی, در حال حاضر مطلقا به معنای پیشنهاد انواع خاصی از سورئال روایت (فیلم هایی مانند Omkara یا Gangs of Wasseypur), دوست داشتنی عمدتا به طبقه متوسط و تحصیل کرده در مخاطبان است.

ماراتی و تامیل سینما به تازگی نشان داده است که داستان های اجتماعی قوی با تم های متنوع بازیگران و احساسی منطق به خوبی استقبال مینماید در دفتر جعبه را. اما Hindi سینما گرفته شده نه از حد از یک سرنخ از منطقه ای آن هستند. هر چند بالیوود مدیران مانند Anurag Kashyap و Dibakar بانرجی باید کیفی این بداهه سرایی کنوانسیون در صفحه نمایش آنها نیست democratised تم ها و ارزش های اجتماعی است که به شکل داستان است.

بالیوود است خطاب به محبوب انتقادات در حال ظهور از لحاظ تاریخی نادیده گرفته شدند. نگرانی از طبقه تنوع در روی صفحه نمایش و پشت آن اخیرا مورد بحث در Dalit محافل است اما در عین حال برای پیدا کردن گسترده تر مشورتی مخاطبان است. بیشتر تعداد بسیار کمی فکر می کنم در مورد راه های اتصال ضعیف مخاطبان به سینما دوباره. هنگامی که ما در حال بحث در مورد مشکلات از قوم و خویش در بالیوود, این شریک آفات نیز باید برابر با تشخیص به طوری که جامع تر درمان می تواند تجویز شود.

Harish S. Wankhede است, استادیار مرکز سیاسی و مطالعات JNU

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>