یک قاضی در پایتخت برزیل روز پنجشنبه رد اتهاماتی که روزنامه نگار Glenn Greenwald درگیر شد در هک کردن گوشی از مقامات هفته بعد از انتقاد که خود را دادستان خواهد تجاوز در قانون اساسی برای حمایت از مطبوعات است.

دادستان ماه گذشته وارد اتهاماتی که آقای Greenwald کمک یک گروه از شش نفر هک به همراه صدها نفر از مقامات محلی گفت: اقدامات خود را به مبلغ ارتباط مجرمانه و غیر قانونی رهگیری ارتباطات است.

سال گذشته آقای Greenwald آنلاین خروجی رسانه ها از رهگیری برزیل منتشر کرده است یک سری از گزیده ای از مکالمات خصوصی در یک برنامه پیام رسانی مربوط به زمان وزیر دادگستری Sérgio مرو.

تلاش دادستان برای criminalise آقای Greenwald کار باعث شده بود سریع واکنش از داخلی و خارجی روزنامه نگار, انجمن, آزادی بیان, طرفداران و ملی برزیل کانون.

آن گروه گفت: دادستان بودند سوء استفاده از قدرت خود را به آزار و اذیت آقای Greenwald وکیل-تبدیل-روزنامه نگار که از زندگی با شوهر و فرزندان خود در ریو دو ژانیرو. آقای Greenwald وکلا به نام اتهامات “عجیب و غریب” و گفت: آنها به چالش کشیده قبلی حاکم در این مورد توسط دادگاه عالی حفاظت از آزادی مطبوعات است.

پنجشنبه تصمیم برازیلیا-بر اساس قضاوت ریکاردو Leite, استناد که زودتر حکم توسط دیوان عدالت Gilmar مندس که منع تحقیقات از آقای Greenwald و رهگیری برزیل در رابطه با اتهام هک کردن.

“احساس من این است که این تصمیم از عدالت Gilmar مندس به تصویب رسید گسترده و گسترده حس و آن را شامل تفسیر مسدود کردن هر گونه اقدام از بررسی توسط دولت هر دو در مرحله ی تحقیق و قضایی یک” قاضی Leite نوشت: در تصمیم خود.

در حالی که رد این ادعا در مورد آقای Greenwald آقای Leite پذیرفته کسانی که در برابر شش اتهام هکرها خواهد شد که در حال حاضر با اتهامات متهمان.

این روزنامه نگار در بیانیه ای گفت که او از “واقعیت این است که این تحقیقات را نمی خواهد به جلو حرکت کند” اما اضافه می کند که او معتقد است “این تصمیم کافی است برای تضمین حقوق مطبوعات آزاد.”

“ما به دنبال قاطع رد از دادگاه عالی این سوء استفاده پیگرد قانونی در زمینه آن روشن است و قبر حمله هسته ای آزادی مطبوعات. هر چیزی کمتر خواهد ترک باز امکان فرسایش بیشتر از اساسی آزادی مطبوعات در برابر دیگر روزنامه نگاران” آقای Greenwald گفت.

رهگیری نیز با استقبال از حکم با رزرو.

“به عنوان پلیس فدرال محققان تأیید سال گذشته او چیزی گفت:” بتسی نی را رهگیری‘s editor-in-chief. “حاکم است باریک و رویه بر اساس حکم صادر شده توسط دادگاه عالی وزیر در سال گذشته است.”

به بیرون درز گزیده ای منتشر شده توسط رهگیری Brasil ادعا نشان می دهد که آقای مرو و سپس یک قاضی بود نادرست هماهنگی با دادستان او نظارت در گسترده فساد بررسی است.

که پروب منجر به حبس های متعدد کسب و کار مدیران و سیاستمداران به اتهام فساد مالی از جمله رئیس جمهور سابق لوئیز ایناسیو لولا دا سیلوا. دا سیلوا از زندان آزاد شد در نوامبر چرا که او تا به تجدید نظر در حال بررسی است.

در حالی که بسیاری از برزیلی درود آقای مورو به عنوان یک قهرمان دیگر بر این باورند او ناعادلانه هدف قرار دا سیلوا و دیگر بالا چپ و ارقام. آقای مورو در حال حاضر یک عضو کلیدی از راست رئیس جمهور Jair Bolsonaro کابینه.

در آقای Greenwald مورد پلیس برزیل فدرال قبلا نگاه در همان شواهدی است که شکل گرفته بر اساس اتهامات علیه این روزنامه نگار و مشخص وجود نداشت تخلف است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی