بودجه اتحادیه ساخته شده است که عمده کاهش در تخصیص سالانه برای کمک مالی به نپال. جدا از نپال کمک به کشورهای آفریقایی نیز کاهش می یابد.

این 2019-20 بودجه به حال خود اختصاص داده ₹از 1200 کرور به پروژه های در نپال اما روز شنبه اعداد نشان می دهد که هند اختصاص داده است تنها ₹800 کرور به پروژه راه در نپال برای 2020-21. توسعه است و به احتمال زیاد به بازیگران سایه در کار است که هند شرکای مهم هیمالیا همسایه است که در ماه های اخیر نشان داد که گرما به سمت چین است.

قابل توجهی کاهش

بودجه نیز نشان داد کاهش قابل توجه برای “دیگر کشورهای در حال توسعه” است که در حال حاضر دریافت ₹120 کرور در مقایسه با سال گذشته تخصیص ₹150 کرور.

کاهش مشابه را نیز متوجه آفریقایی وزارت که در آن ₹350 کرور شده است اختصاص داده شده برای سال آینده در مقایسه با سال گذشته ₹450 کرور. تخصیص برای کشورهای آمریکای لاتین افزایش یافته است و در حال حاضر ₹20 کرور صرف خواهد شد در دیپلماسی منطقه که مورد علاقه منطقه جدید وزیر امور خارجه Harsh Vardhan Shringla.

این رقم برای سریلانکا نیز کمرنگ از سال گذشته ₹205 کرور به ₹200 کرور.

امداد رسانی به یک منطقه انتخاب شده از مودی دولت نیز دریافت تکان خوردن تنها با ₹20 کرور بودن اختصاص داده شده در مقایسه با سال گذشته ₹30 کرور.

بوتان در صدر جدول

بوتان معمول دریافت کننده بیشترین سهم از کمک های هند همچنان در بالای پله با ₹2,884.65 کرور. حمایت های مالی برای افغانستان همچنان به همان باقی می ماند در ₹400 کرور.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی