Bulbbul: اعتصاب در متعفن هسته مردسالاری

در سال 1962 در صاحب بی بی Aur غلام, Abrar Alvi در زمان ما به یکی از بسیاری از فرو ریختن havelis از پوسیدگی فئودالی بنگال. طنز است که در آن خواسته های زنان تنها متوقف شده توسط بی وفا اشرافی شوهران جایی که آنها اعتصاب undefined روابط با دیگر مردان بدون کاملا قادر بودن به آنها را به یک نتیجه گیری منطقی. در اولین فیلم Bulbbulکه شروع می شود در بنگال ریاست جمهوری در سال 1881 Anvita دات چیزی مشابه اما می افزاید: به locale. او مخلوط فئودال با مافوق طبیعی و شبح وار اساطیری و fablesque به اعتصاب در متعفن هسته پدرسالاری در یک متفکر حرکت جذاب و قدرتمند به شیوه ای.

یک کلمه—vash (کنترل) — و یک تصویر که از bichchue (حلقه پا) منتقل آن همه چیز در مورد بسیاری از دختران جوان است. Bulbbul یک کودک, عروس, می رسد در Thakur خانواده تفکر زندگی است همه چیز در مورد سرگرم کننده و بازی با Satya او devar (شوهر و برادر کوچکتر) است که سن خود را. نه کاملا. با گذشت زمان پوسیدگی در حولی آغاز می شود به خودی خود نشان می دهد. این یک دنیای پیچیده روابط خانواده های ناکارآمد و انحرافات. زنان در داخل آن — Bulbbul (Tripti Dimri) و Binodini (Paoli Dam) — در حال رقبا همیشه در یک بازی یک پیش گیری و القائات دادن آن را به عقب به یکدیگر با جدول دو طرفه. آنها نیز پیوند در یک نا معلوم اما پایۀ خواهری در یک فضای است که انکار می کند آنها را به هر چیزی ، به عنوان Bulbbul شوهر Indranil (Rahul Bose) از او می پرسد فصاحت: “Ek patni ka uske pati ke alawa kya niji هو sakta (آنچه می تواند شخصی برای یک همسر دیگر شوهرش)?” شرم (shame), maryada (propreity), sahi (راست) galat (اشتباه) — که همه به نظر می رسد که حاکم بر زندگی یک زن است.

Bulbbul نمی رد کردن از نشان های شدید خشونت و نقض. یک عروسک در اینجا صحبت از استخوان شکسته وجود دارد اشاره به سقوط به پایین پله ها از خانه—بیت به بیت این نکات در ذاتی ظلم و پیامدهای شمع و رسیدن به اوج در یک محرک قدرتمند مونولوگ توسط Binodini در مورد “badi حولی ke bade raaz (اسرار بزرگ از عمارت)” در جایی که زنان در خانواده ممکن است باران با ابریشم و جواهرات و اشیای قیمتی, اما گفت به ماندن و سکوت در مورد اسرار. سد بسته در یک پانچ به عنوان Dimri در سرب. از آسیب پذیر و بی گناه به تحول به مرموز, اذیت کردن, Dimri گیج کننده است که صحبت می کند جلد با چشم او. و مخاطبان می توانید کمی اما ماندن enraptured.

دات را نشان می دهد ظرافت در برخورد با indecorous, یک لمس تند و تلخ و شاعرانه در برجسته ، این فیلم اساسا در مورد companionships که ندانسته شکوفه را بیشتر و سپس برخی از دوستی که طلب برای پیدا کردن یک ثمر است که آنها نمی توانند. پس از آن وجود دارد حسادت که منظور بالا بردن سر خود را به عنوان آنها را بین Satya (Avinash Tiwary) و دکتر Monty (Parambrata Chattopadhyay های محرم پس از قلب من) با توجه به احساسات حل نشده برای Bulbbul.

این فیلم اساسا یک re-تخیل افسانه chudail (جادوگر) با پا پیچ خورده به عنوان یک devi با یک علت و یک ماموریت اما من جاروب دور توسط قریب به اتفاق عاشقانه — unexpressed اما ضمنی fulsome در آن tacitness. مانند یک مکالمه ساده به سمت پایان فیلم بین Bulbbul و Monty بیش از یک مشترک bidi (سیگار). مایل صحبت از امید و مرزهای غیر قابل دسترسی بین آنها حتی به عنوان چشم خود را اقامت transfixed دیگر. زل زل نگاه کردن از عشق یا چیزی شبیه به آن. “Kahani poori kaise hogi,” weeps Bulbbul در یک نقطه در این فیلم است. بدون برخی از داستان عشق هرگز نمی آیند یک دایره کامل به یک نتیجه گیری. و که باعث می شود آنها همه زیبا تر است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>