چین می پرسد آمریکا به تعطیل چنگدو کنسولگری

چین روز جمعه دستور داد که کنسولگری ایالات متحده در جنوب غربی شهر چنگدو به تلافی یکی از ماموریت های آن در ایالات متحده در حال توقیف capping خشمگین هفته از جنگ سرد به سبک دیپلماسی است.

اعلام بسته شدن به دنبال یک تورنت از هشدار از بالا مقامات آمریکایی در مورد “استبداد” از چین و اتباع چینی که تحت تعقیب در ایالات متحده آمریکا در هزینه های مختلف.

سفارش چنگدو کنسولگری به توقف عملیات “مشروع و لازم در واکنش به اقدامات غیر منطقی توسط ایالات متحده وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت.

“وضعیت کنونی در چین-روابط ایالات متحده چیزی است که چین بخواهد به دیدن و ایالات متحده آمریکا است که مسئول این همه” آن گفت: بدون گفت که این امر را تعطیل کرده اند.

این وزارتخانه تاکید کرد که بسته شد به طور مستقیم در پاسخ به آمریکا سفارش چینی کنسولگری در هوستون به تعطیل روز جمعه.

‘خطر انداختن امنیت’

برخی از کارکنان کنسولگری “مشغول شد و در فعالیت های خارج از ظرفیت آنها دخالت چین در امور داخلی و در معرض خطر چین امنیت و منافع” سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ Wenbin به خبرنگاران گفت:.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: در این هفته هوستون ماموریت یک “مرکز جاسوسی و سرقت مالکیت معنوی”. چین توصیف اتهامات عنوان “مخرب تهمت”.

نظم در هوستون یک روز پس از وزارت دادگستری ایالات متحده رونمایی از کیفرخواست از دو نفر از اتباع چینی به اتهام هک کردن صدها شرکت و اقدام به سرقت coronavirus واکسن پژوهش است. وزارت دادگستری و سپس روز پنجشنبه اعلام کرد کیفرخواست چهار محققان چینی آن گفت: دروغ در مورد روابط خود را به مردم و ارتش آزادیبخش با یک فرار از دستگیری توسط پناه در چین, سان فرانسیسکو, کنسولگری.

در یک تماس تصویری با همتای آلمانی خود وزیر خارجه وانگ یی گفت چین هنوز هم امیدوار به احترام متقابل همکاری با آمریکا اما آمادگی خود را برای محکم حفاظت از آن حاکمیت ملی و کرامت است.

“چین نمی خواهد به دنبال ایالات متحده رقص را نیز هرگز تحمل ایالات متحده را بی پروا رفتار,” او گفت:.

ایالات متحده سفارت در پکن و همچنین پنج کنسولگری در سرزمین اصلی چین به علاوه یک در هنگ کنگ است.

این چنگدو کنسولگری تاسیس در سال 1985 تحت پوشش سخت منطقه تبت شده است و در این مرکز از گذشته جنجال.

در سال 2013 چین خواستار ایالات متحده ارائه توضیح برای جاسوسی برنامه پس از گزارش های خبری گفت: یک نقشه محرمانه به بیرون درز توسط فراری تحلیلگر اطلاعاتی ادوارد اسنودن نشان داد نظارت تاسیسات آمریکایی در سفارتخانه ها و کنسولگری در سراسر جهان — با چنگدو کنسولگری در میان آنها است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>