چین تکرار ادعا در بوتان شرق

چین گفت که آن را ارائه کرده است بوتان “بسته راه حل” به مرز آن اختلاف احیای یک مرجع به آن 1996 پیشنهاد برای یک قلمرو مبادله به بوتان در مناطق مورد مناقشه در شمال در ازای اختلاف مناطق غربی از جمله Doklam. چینی وزارت امور خارجه (MFA) نیز تکرار ادعای خود در بوتان شرقی مرز در Sakteng که کارشناسان هشدار می دهند شاید یک فشار جدید تاکتیک پکن به فشار تهیمفو به انعقاد مرز معامله است.

همچنین بخوانید: چین دو برابر پایین در ادعا در شرق بوتان مرز

“مرز بین چین و بوتان هنوز به طور مشخص و میانه شرقی و غربی بخش از مرز مورد مناقشه هستند. چین پیشنهاد کرده است یک بسته راه حلی برای این اختلافات گفت:” چینی وزارت امور خارجه سخنگوی وانگ Wenbin در روز سه شنبه هنگامی که درباره Sakteng ادعا می کنند. در طول یک جلسه UNDP-led تسهیلات جهانی محیط زیست در 2-3 ماه ژوئن این سال چینی نماینده تا به حال تلاش ناموفق برای متوقف کردن کمک های مالی برای بوتان را Sakteng پناهگاه جنگلی ادعا منطقه مورد مناقشه بود. بوتان از طریق هند نماینده که نماینده آنها را رد کرده بود این ادعا و اعطا شد بودجه.

هرگز در کشاکش

از سال 1984 هنگامی که چین و بوتان شروع مذاکرات در این زمینه اختلاف تنها شامل Pasamlung و Jakarlung دره به سمت شمال (چه چین تماس میانه) منطقه Doklam و دیگر pasturelands به غرب است. مرز شرقی بوتان که مرزهای آروناچال پرادش هرگز در کشاکش.

“آنچه مهم است به یاد داشته باشید این است که با توجه به بوتان Sakteng منطقه در شرق هرگز به ارمغان آورد تا در چند دور از مرز ایران با چین است. بنابراین این یک ادعا و یک حرکت از goalposts,” وزیر خارجه پیشین Shyam ساران گفت هندو.

پس از 11 دور از مذاکرات در سال 1996 بوتان 4th پادشاه Jigme Singye Wangchuck (پادشاه حاضر پدر) آگاه بود بوتانی شورای ملی که چین “می خواستم به تبادل دره به سمت شمال با مساحت 495 کیلومتر مربع با زمین مرتع به غرب در مجموع 269 کیلومتر مربع.” معامله می توانست بوتان با دادن آن بزرگتر تکه از زمین و حل و فصل آن تنش با چین بود اما یک نگرانی بزرگ برای هند به عنوان Doklam مبادله خواهد به مردم را ارتش آزادی بخش (PLA) دسترسی به استراتژیک حساس “مرغ گردن” از Siliguri راهرو. در حالی که چینی ها در وزارت امور خارجه مشخص نیست جزئیات “بسته راه حل” آن را ارائه کرده است, آن است که به احتمال زیاد اشاره به همان معامله است.

‘فشار بوتان’

“تا آنجا که من آگاه هستم این اولین بار است که چین ممکن است اشاره به بسته پیشنهادی را ارائه کرده بود چند سال قبل در بوتان-چین مرز ایران. بوتان را قبول نمی کند این بسته” آقای ساران گفت. “هدف ممکن است به فشار بوتان به انعقاد یک قرارداد به سرعت در شرایط ارائه دهد در غیر این صورت این ادعا ممکن است به افزایش,” او اضافه شده تشبیه چینی ارائه به بوتان با مشابه ارائه شده به هند در آروناچال پرادش که پس از آن گسترش یافت و یک چینی ادعا می کنند در Tawang در سال 1985.

نه بوتانی وزارت امور خارجه و نه وزارت امور خارجی در واکنش به بیانیه روز سه شنبه. وقتی پرسیده شد که در ماه گذشته در مورد بوتان واکنش رسمی گفته بود که هر گونه ادعاهای جدید برداشته خواهد شد تا در موعد در دور بعدی بوتان-چین مذاکرات که معلق شده است پس از 90 روز ایستادگی کردن بین ارتش هند و PLA در Doklam در سال 2017.

(با ورودی از Ananth کریشنان.)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>