چین و ایالات متحده در تف بیش اویغوری سرکوب

چین روز جمعه گفت: آن را تحمیل tit-for-tat اقدامات پس از ایالات متحده آمریکا سیلی تحریم مقامات چینی برای مشارکت در سرکوب اقلیت مسلمان, بالا بردن تنش بین ابرقدرت ها.

همچنین بخوانید: تهمت نشانه لایحه فشار چین بیش اویغوری مسلمان سرکوب

دو کشور داد و ستد شده barbs و تحریم کشت و مسائل پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان از تجارت به بیشتر های اخیر spats بیش از coronavirus همه گیر امنیت و قانون در هنگ کنگ و چین سیاست در غرب دور از مناطق تبت و سین کیانگ.

آخرین چینی پاسخ پس از ایالات متحده اعلام ممنوعیت ویزا و انسداد دارایی در سه مقامات از جمله چن Quanguo حزب کمونیست ارشد در سین کیانگ و معمار پکن تندرو در برابر سیاست های ناآرام اقلیت.

“این اقدامات ایالات متحده آمریکا به طور جدی دخالت چین در امور داخلی به طور جدی نقض هنجارهای اساسی روابط بین المللی و به طور جدی آسیب چین و ایالات متحده روابط” سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت: در یک جلسه.

اقدامات متقابل

“چین تصمیم گرفته است برای تحمیل اقدامات متقابل در برابر مربوطه ایالات متحده موسسات و افرادی که رفتار بد در سین کیانگ-مسائل مرتبط با” آقای ژائو گفت: بدون ارائه جزئیات بیشتر در مورد تحریم.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: آمریکا اقدام علیه “وحشتناک و سیستماتیک نقض حقوق بشر” در سین کیانگ از جمله کار اجباری توده بازداشت و غیر ارادی کنترل جمعیت.

محدودیت های ویزا

عقب و جلو بیش از سین کیانگ می آید تنها چند روز پس از این دو کشور تحمیل محدودیت های ویزا در هر یک از دیگر بر مخالفت خود را در تبت.

وزیر امور خارجه چین وانگ یی روز پنج شنبه مقصر افزایش تنش در “مک کارتی-سبک پارانویا” در ایالات متحده است.

شاهدان و گروه های حقوق بشر می گویند چین گرد است تا بیش از یک میلیون Uighurs و دیگر تورکان مسلمانان در سین کیانگ در گسترده شستشوی مغزی کمپین با هدف به زور همگنی اقلیت به کشور هان اکثریت.

آقای Pompeo در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران پنج شنبه به نام این وضعیت را “لکه قرن” و قبلا کشیده تشابه با هولوکاست.

چین شمارنده آن است که ارائه آموزش و پرورش و آموزش فنی و حرفه ای در تلاش برای کاهش جذابیت اسلامی رادیکالیسم زیر موجی از خشونت مرگبار.

به اویغوری حقوق بشر پروژه یک گروه حمایت مورد ستایش قرار داد تحریم و خواست کشورهای دیگر به دنبال کت و شلوار. “در گذشته عواقب واقعی را آغاز کرده اند. این می آید در 11 ساعت برای Uighurs گفت:” ما بر اساس گروه, مدیر اجرایی, Omer kanat را از دست.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>