Chutti artiste Margi Raveendran Nair را تبدیل Kathakali بازیگران به شخصیت های

نشستن چهار زانو بر روی زمین Margi Raveendran Nair دست rock steady به عنوان او به دقت تساوی نازک راه راه سفید در یک پس زمینه سیاه و سفید. ابرو furrowed و لب pursed, او یک عکس از غلظت به عنوان هر خط سفید اضافه شده است برای تکمیل chutti (make-up) از Sadanam Vishnuprasad بازی در نقش شرور Nivathakavachan در Kalakeyavadham Kathakali برای بازی در Margi Natyagriham در این شهرستان است.

با سختی قابل تشخیص است اما مایع حرکات دایره ای از مچ دست خود را, او اعمال سیاه و سفید و رنگی, برنج, رب به عنوان باریک لبه های این بازیگر چهره. نازک مانند مداد چوبی چوب است dabbed را در یک ظرف پر با رب و پس از آن اعمال می شود به عنوان نقطه خطوط و منحنی ها بر روی پایه.

“سیاه و سفید است که لامپ سیاه و سفید است که ما خودمان را. سفید خمیر به دست آمده توسط آسیاب برنج به قوام مورد نیاز و اختلاط با آهک به نسبت صحیح. حتی امروز راه حق را به رنگ سبز و زرد و سیاه و آبی و سفید است که از مواد طبیعی. سنگ گیاهی پودر و پودر مخلوط شده را با روغن کنجد یا روغن نارگیل. خشک دانه از chunda پو (Solanum شاخص با نور بنفش گل) استفاده می شود به قرمز شدن چشم است. در آن طول می کشد حدود سه تا چهار ساعت برای chutti” توضیح می دهد که Raveendran.

Margi Raveendran Nair

Margi Raveendran Nair | عکس های اعتباری: S Mahinsha

اتاق سبز از میراث Margi Natyagriham در شرق قلعه شبیه به یک استودیو هنرمند. تحت تابش خیره کننده چراغ-دارنده با چندین لامپ دو chutti هنرمندان اعمال پیچیده را از دو از خائنانی از بازی. با سر خود را در دامان chutti هنرمند بازیگر بازی شیطان Kalakeya است که در میان یک قدرت چرت زدن در طول خود را کاملا بی اعتنا به آثار هنری آینده زنده در چهره اش. Vishnuprasad در سکوت شاهد آمدن و رفتن از مردم در حالی که او در میان خود را. Arjuna قهرمان از این بازی است که قرار دادن نکات تکمیلی به خود عمدتا سبز آرایش (pacha یا سبز نشان می دهد شخصیت های قهرمانانه). کوچک گلدان رنگی, رب ها و سس ژنده پوش های چوبی, چوب, eerkkil (midrib نخل نارگیل) و بیشتر روی زمین پراکنده در حالی که سنتی لامپ شده است روشن در گوشه ای از اتاق.

یادگیری از تیتان

Kathiبه عنوان شخصیت خائنانی وحشتناک شناخته شده در Kathakali حال مشکل ترین کار در, می گوید: 59-ساله chutti هنرمند و مدیر Margi یک سازمان فرهنگی در تریواندروم ترویج و آموزش سنتی هنر اشکال از کرالا.

از سال 1979 او استفاده شده است را مشخص استادانه درست شده را از Kathakali شخصیت است که شناسایی آنها را بر روی صحنه به عنوان, قهرمان, قهرمان, مریم گلی, طنز, لات و…. “من تا به حال آموزش به عنوان یک Kathakali بازیگر از سن 11 سالگی به عنوان پدر من کریشنا Pillai بود از طرفداران بزرگ از این نوع هنر. پس من arangettam (دوشیزه عملکرد در مرحله) به اشتراک گذاشته اند این مرحله با چند تیتان از فرم هنری مانند Kalamandalam کریشنان Nair aashaan, Mankulam aashaan, Chennithala Ramakrishan Pillai aashaan, Madavoor aashaan… در سال 1979 من در بخشی از Margi و شروع به یادگیری هنر chutti و vesham (costuming) از RLV Evellyn بود که پس از آن مسئول در Margi. Mankulam ویشنو Namboodiri aashaan, سپس یک عضو هیات علمی در Margi به من فرصت کافی برای یادگیری هر دو chutti و vesham” او به یاد می آورد.

کد رنگ

  • این chutti از Kathakali, هنرمندان بسیاری از مراحل. اول valayam pidikkal, زمانی که هنرمند با استفاده از برنج و رب و آدامس demarcates یک فضا از یک گوش دیگر. این علائم مرزها برای chutti هنرمند برای کار بر روی.
  • بعد می آید theppu جایی که بازیگر خودش, محرومیت, شاید, بسیار ارشد آنهایی که امر اساسی رنگ در چهره اش. و سپس chutti artiste می کند کار خود را بر روی چهره. در نهایت این کاغذ سفید پشته گسترش از یک گونه دیگر (مجاور به گوش) و پوشش چانه گیر هستند با کمک از برنج و رب و آدامس.
  • گروهی, قدیمی, kari و thaadi شخصیت های بسیاری از تعریف آثار هنری خود را. پس از ایجاد و آنها را در لباس های استادانه درست شده. سپس آنها را از پوشیدن روسری.
  • یک سنگ زرد به نام manayola زمین است برای به دست آوردن رنگدانه زرد در حالی که قرمز است از مواد معدنی شنگرف. سبز ساخته شده است و توسط سنگ زنی چین آبی و ترکیب آن با manayola. اضافه کردن بیشتر از آبی به manayola دهد آبی استفاده می شود برای chutti از قبایل و غیره.

در علاوه بر این به یادگیری چگونه به رنگ ها و کاربرد آنها, او تا به حال به استاد پیرایش تاج و راه حق را از پوشیدن لباس. پس از اتمام دوره دو ساله در chutti و veshamاو شروع به کار در آرایش یک کهکشان از بازیگران شد که نام خانواده در Kathakali. سيماي بزرگان مانند Kalamandalam کریشنان Nair Padmanabhan Nair Kalmandalam Ramankutty Nair Kalamandalam Gopi Keezhpadam Kumaran Nair… او شد بوم به عنوان او آنها را تبدیل به قهرمانان حماسه پوره پادشاهان و ملکه و رزمندگان blackguards شیاطین و بیشتر. در به تازگی به این نتیجه رسیدند Nishagandhi جشنواره بیش از حد Raveendran Nair وجود دارد استفاده از رنگ برای مردان پیشرو.

“هر چند چیز خاصی تغییر نکرده وقتی که می آید به آرایش Kathakali شده اند وجود دارد برخی از تغییرات قابل توجه است. من شنیده ام که در روزهای پیشین سفید chuttiگسترش از یک گونه به دیگر ساخته شده از آرد برنج. در حال حاضر آن است که ساخته شده از کاغذ. علاوه بر این رزین خام موز استفاده می شد به عنوان یک نوع آدامس. در حال حاضر همه ما از روح آدامس در صورت” او می افزاید. تمام مجموعه به بازنشستگی از کار در سال آینده کهنه قصد دارد به صرف وقت خود را به تماشای نقش و انجام کار خود را به عنوان یک chutti artiste.

آیا او در حسرت ساخت آن را به عنوان یک بازیگر? “هیچ” او ادعا میکند. Raveendran Nair است همه لبخند هنگامی که او می گوید که به عنوان بخشی از Margi او دنیا دیده است. “این بوده است, رنگارنگ, سفر,” او اضافه می کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

درخواست کتاب

ایندکسر