نظر بدهید | چه کسی برنده جنگ افغانستان?

چه کسی برنده جنگ افغانستان?

با ایالات متحده برنامه ریزی برای مرحله خروج از افغانستان به عنوان بخشی از قرارداد خود را با طالبان, شورشیان گروه است که به وضوح در موقعیت سودمند. در طول 18 سال-جنگ طولانی کلیدی آن تقاضا شده است اخراج (یا برداشت) از نیروهای خارجی از کشور است.

طالبان تا به آنچه آن را می خواستم و نه خجالتی و دور از اعلام پیروزی. شیر محمد عباس Stanikzai, طالبان معاون مذاکره کننده به نام بعد از امضای یک “روز پیروزی”. این گروه چند رسانه ای رئیس مشخص آن را به نام “شکست استکبار از کاخ سفید در مواجهه با عمامه سفید” با توجه به نیویورک تایمز.

اما طالبان نه تنها برنده است. وجود دارد همواره سایه بازیکن در جنگ افغانستان – پاکستان است. از زمان آغاز آن طالبان تا به حال روابط خوب با پاکستان استقرار ارتش. محرومیت برخی از تاکتیکی واقعیت که بلافاصله پس از 11 سپتامبر 2001 حملات تروریستی در ایالات متحده در اسلام آباد هرگز رها شده طالبان. آن را همچنان به میزبانی رهبری طالبان و شبکه حقانی در سطح بین المللی اعلام کرد گروه تروریستی است که دارای روابط نزدیک با ارتش پاکستان است و در حال حاضر یک بازیگر با نفوذ در درون طالبان برابر شده است. بنابراین تقویت دست طالبان در افغانستان خبر خوب برای پاکستان است.

همچنین بخوانید: آمریکا در توافق صلح برگ افغانها برای تعیین بعد از جنگ چشم انداز | آمریکا-گفتگو-توافق | هند: بیانیه مذاکرات صلح در “پیوسته همسایه” | طالبان دستور توقف حملات در افغانستان جلوتر از آمریکا توافق | بدون نیاز به شامل ایالات متحده برای حل و فصل مسائل دو جانبه پاکستان می گوید در افغانستان | ‘گران’ ممکن است سعی کنید برای خرابکاری در روند صلح در افغانستان: وزیر خارجه پاکستان

چگونه است که آمریکا از دست داد جنگ است ؟

طالبان پاکستان بود مهم ترین شرط برای افزایش نفوذ خود در افغانستان است. پاکستان همواره نگران گرفتن ساندویچ بین هند و طرفدار دولت هند در کابل ،

زمانی که طالبان در قدرت بود در طول 1996-2001 پاکستان به حال خود بیشترین نفوذ در این کشور در افغانستان ، رژیم طالبان از ملا عمر به طور فزاینده ای وابسته به پاکستان خود را برای تعامل با جهان خارج است. اما پس از طالبان سرنگون شد از قدرت توسط آمریکایی ها در سال 2001 پاکستان نفوذ آغاز عقب کشیدن.

به طور همزمان در هند افزایش تعامل خود را با پست-طالبان دولت ساخته, سرمایه گذاری در بازسازی کشور و کشت روابط قوی با گروههای مختلف سیاسی که اوج پاکستان در نا امنی. پاکستان نیز رو به یک معضل استراتژیک – آن را نمی تواند خشم آمریکا بود که منجر به جنگ با ترور, اما آن را نمی توان اجتناب طالبان یا آن را تضعیف ژئوپولیتیک در منطقه است.

برای غلبه بر این معضل پاکستان به تصویب رسید و دو بازی: همچنان به مبارزه در کنار ایالات متحده در جنگ با ترور در حالی که حفظ آن روابط افغانستان با طالبان است. اداره S یک واحد از بین سرویس های اطلاعاتی پاکستان و سازمان جاسوسی مخفیانه ادامه عملیات خود را کمک به طالبان. روزنامه نگار آمریکایی Steve Coll به بازسازی این دو بازی از پاکستان در جنگ افغانستان در کتاب خود اداره Sبا این استدلال که پاکستان نگرانی اصلی در پست-طالبان افغانستان در هند در حال رشد و نفوذ در کشور است. و هنگامی که به آمریکا رفت و به جنگ های دیگر مانند عراق و لیبی و سوریه از دست داده و تمرکز خود را بر افغانستان آن را آسان تر برای پاکستان به ادامه آن دو بازی.

چه پاکستان می خواهید ؟

پاکستان می خواستم دو چیز است. یکی می خواست آن را به محدود کردن هند نفوذ در افغانستان است. بعد می خواستم یک تراشه چانه زنی در برخورد با ایالات متحده بود که pivoting نسبت به هند است. طالبان شد و آن پاسخ به هر دو این مشکلات است. محاسبه شد که اگر طالبان بود و نه شکست در جنگ با ایالات متحده خواهد بود مجبور به تعامل با گروه و جاده ای به درگیر شدن با طالبان می رود از طریق اسلام آباد. و اگر آمریکا به طور مستقیم درگیر با طالبان و نیش ترمزی میزند از افغانستان را تقویت طالبان در برابر دولت افغانستان. این چیزی است که به نظر می رسد اتفاق می افتد در حال حاضر.

زمانی که ایالات متحده متوجه شد که در آن از دست دادن جنگ افغانستان و پاکستان در حال حاضر بازسازی شده و نفوذ خود را در افغانستان از طریق احیا طالبان. از جان گذشته برای خارج شدن از جنگ ایالات متحده تا به حال برای رسیدن به پاکستان به پا زدن شروع مذاکرات مستقیم با طالبان. ایالات متحده ادامه خواهد داد به نیاز پاکستان را کمک به صرفه جویی در معامله و حفظ نفوذ در افغانستان است.

از سوی دیگر نقش طالبان در افغانستان به طور طبیعی بالا ببرد پاکستان ایستاده در کشور است. اگر طالبان قطاری از قدرت در آینده و یا حتی اگر طالبان است جایگزین به دولت به عنوان بخشي از توافق صلح پاکستان خواهد با استفاده از نفوذ خود بر طالبان برای تضعیف هند نفوذ در کابل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>