Coronaviru مستند | بوپال را zardozi هنرمندان hanging by a thread

Craning بیش از یک قاب چوبی, یوسف خان در صورتحساب یا لیست به عنوان قدیمی ترین zardozi craftsperson از ندیم جاده اینجا nimbly بافت فلزی موضوعات به یک پارچه پنبه ای کشیده در سراسر آن. اما ناگهان با غلبه بر sombreness او راست دست است که ماهرانه آوردن یک سوزن quivers را متوقف کند. این اولین ماموریت خود را پس از مستند کاسته یک ماه پیش. اما آن را به عنوان نتیجه گیری در دو ساعت او را بدون کار باقی مانده یک بار دیگر.

“همه گیر شکسته است ما غیر قابل جبرانی. برای اولین بار در 30 سال ما هیچ مشتریان در طول فصل عروسی” گفت: آقای خان, 62, عینک نشسته در لبه بینی خود را بدون نگاه کردن. او پس از بازگشایی کارگاه هینا زری مرکز در ژوئن 5 — تحمل ₹4,000 یک ماه به عنوان اجاره و حتی در طول دو ماه مستند — تاجر پارچه به او انتساب. به عنوان مشتریان او نزدیک به طور مستقیم که ذهن بیشتر سود قبل او را برداشت تنها فرصت است.

اگر demonetisation و اتوماسیون نشده بود که قبلا وارد یک سخت تر ضربه به صنایع دستی گفت: آقای خان مستند در تحمیل نظر COVID-19 تا به حال کتک تولید و تقاضا است. مانند او بوپال 200 هنرمندان zardoziهنر حمایت توسط مغول است که شامل بافی فلزی موضوعات — قبلا ساخته شده از طلا و نقره روی پارچه برای ایجاد الگوهای پیچیده خیره در نصب و زیان و افزایش بیکاری.

“بیایید امیدوار باشیم که سال آینده به ارمغان می آورد بازده بهتر,” او گفت:. داشتن وارده را از دست ₹50,000-₹60,000 این زمان در حال حاضر او تا به حال به حل و فصل برای ₹2,000-انتساب. “من نمی دانم هر صنعت یا مهارت به سوئیچ” گفت: آقای خان و اضافه کرد که او وابسته عمدتا در پسران او در حرفه های دیگر برای درآمد در حال حاضر.

مواد اولیه از چین

در سراسر کشور خواستار تحریم محصولات چینی ساخته شده است که به صورت محلی ساخته شده از مواد اولیه گران. “تقریبا نیمی از مواد اولیه مورد استفاده در گلدوزی از جمله مصنوعی گردنبند و سنگ های قیمتی ساخته شده در چین. عرضه خود را متوقف کرده است و در حال حاضر به یک فرصت برای معامله گران به جک تا قیمت به صورت محلی ساخته شده از محصولات در حال حاضر گران قیمت و در کیفیت پایین تر گفت:” رازی علی ‘سلیم’ 53 ساله یکی دیگر از craftsperson.

در Paras زری هنر پارچه در یک قاب نهفته است ناتمام از مارس — پوشیده شده با دانه نخ و سوزن. “مراسم ازدواج شده اند به تعویق افتاد و یا کمتر پرشکوه در حال حاضر با توجه به محدودیت و ما نمی توانیم سر کار مگر اینکه خواسته های مشتریان برای دیدار با مهلت” گفت: آقای علی craftsperson از سال 1989 است. او دریافت سفارشات برای زینت دادن دو عروس, لباس, اما در حال حاضر بیکار نشسته است. در مواجهه با یک بحران مالی او خواسته است چهار نفر از کارگران خود را به ماندن در خانه برای هم بودن.

پس از بازگشایی مجدد زری مرکز یکی از شهر بزرگترین کارگاه تقلا به باد تا 10 در انتظار سفارشات دریافت شده قبل از این مستند. تازه سفارشات اما هیچ جا در اینده نزدیک گفت: فرح ندیم که کاهش کارکنان خود قدرت و نیم تا پنج.

‘شاید آخرین نسل’

“پیش از این ما جوانان انتظار به یادگیری هنر و صنعت است ، ما شاید آخرین نسل از هنرمندان این تمرین پایانی فرم” گفت: وسیم انصاری که باعث می شود ₹400 روز برای هشت ساعت کار در زری مرکز و آرزو فرزندان خود را تا هنر و صنعت است.

بودن در یک خانواده مشترک با بستگان در دولت خدمات درآمد پایدار و کمک به او را جزر و مد بیش از این مستند. “من به سختی می تواند به صرفه جویی در هر چیزی در حال حاضر فزاینده قیمت بنزین گفت: آقای انصاری که سفر هر روز از همسایه سهر 40 کیلومتر دور است.

“قیمت مواد اولیه را به ضرب گلوله توسط 50 ٪ در حال حاضر و در عین حال ما باید به عرضه محصول نهایی به مشتریان در قبلا قیمت توافق شده گفت:” خانم ندیم اجرا می شود که 60 سال از سازمانی که embellishes کوسن را پوشش می دهد و کیف پول و تلفن را پوشش می دهد sherwanis و شال هم با zardozi.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>